Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Formát obrazu TV Prima

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maca



Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 4:32 pm    Předmět: Formát obrazu TV Prima Citovat

Měl bych dotaz-občas se stane že na TV Prima je obraz zprzněný...tedy misto 4:3 je natažený(lidé mají protáhlé obličeje).Když přepnu na 16:9 tak sou zase roztažené.Je to chyba už od Primy nebo někde na trase dojde k deformaci?
Včerejší Ano šéfe bylo právě takto deformované.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 4:54 pm    Předmět: Citovat

Těžko říct, zatím jsem to neregistroval. S těmi formáty je problém, wide pořady by se měly letterboxovat, takže rozměry obrazu by měly bez deformace souhlasit na televizích 4:3 i 16:9, ale samozřejmě nějaké nesrovnalosti nejsou vyloučeny. I když včera se mi Pohlreichova huba zdála být v pořádku, ale koukal jsem na to jen chvílema tak letem světem. Budu si toho na Primě víc všímat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alesh



Založen: 3.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Týn nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

Třeba při VKVéčkách nebo sobotních zápasech Premier League mají lidi protažený ksichty, ale stačí přepnout na 16:9 a je to v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maca



Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so březen 14, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Alesh napsal:
Třeba při VKVéčkách nebo sobotních zápasech Premier League mají lidi protažený ksichty, ale stačí přepnout na 16:9 a je to v pořádku.


Jo jenže já sice mám telku(15let) která umí přepnout do Wide,jenže pak mi připadají že sou zase roztažený do stran.....Holt si asi budu muset koupit novou tv....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 12:03 pm    Předmět: Citovat

Tak nevím. Včera jsem se opět díval na Primě na "Ano šéfe" a soustředil jsem se na formát obrazu. Rozměrově byl jednoznačně v pořádku. Pořad je natočen širokoúhle a na mé SONY Trinitron ještě s klasickou 4:3 obrazovkou byl správně zletterboxován, tzn. obraz bez podélné či vertikální deformace, s pruhy nahoře a dole.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maca



Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 6:07 pm    Předmět: Citovat

taipan napsal:
Tak nevím. Včera jsem se opět díval na Primě na "Ano šéfe" a soustředil jsem se na formát obrazu. Rozměrově byl jednoznačně v pořádku. Pořad je natočen širokoúhle a na mé SONY Trinitron ještě s klasickou 4:3 obrazovkou byl správně zletterboxován, tzn. obraz bez podélné či vertikální deformace, s pruhy nahoře a dole.


No a já ty pruhy na tv neměl.A když to přepnu tak je zase obraz menší než normálně.
VKV to dělají také,když se pustí reklama tak je obraz v pořádku.Taky nevím v čem je chyba.Možná je to vážně tou mojí tv,že to zpracuje špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 2:38 pm    Předmět: Maca Citovat

V brzké době se chystám zakoupit si novou plochou televizi SONY KDL-40W5500 - nový model, teď přišel do prodeje. Tento model konečně víceméně splňuje to, co od nové televize očekávám a potřebuju.

Tak se přidejte.
http://www.sony.cz/product/t32-w-series/kdl-40w5500#pageType=TechnicalSpecs
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maca



Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 2:56 pm    Předmět: Re: Maca Citovat

taipan napsal:
V brzké době se chystám zakoupit si novou plochou televizi SONY KDL-40W5500 - nový model, teď přišel do prodeje. Tento model konečně víceméně splňuje to, co od nové televize očekávám a potřebuju.

Tak se přidejte.
http://www.sony.cz/product/t32-w-series/kdl-40w5500#pageType=TechnicalSpecs


No je skvělá,ale na to nedosáhnu finančně Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 9:31 am    Předmět: Citovat

Tak nějakou dobu vyčkejte, za pár měsíců půjde cena dolů a třeba se zároveň objeví v nějaké akci a dostane se na přijatelnou cenovou hladinu.

Já už moc vyčkávat nemůžu, protože u výrobců elektroniky pozoruju tendenci k rychlému omezování analogových externích vstupů na televizích. A když budu čekat na další řady nových modelů, sice se možná dočkám ještě lepších obrazovek s větším kontrastem atp., ale zároveň přijdu o analogové vstupy (scarty s RGB, S-video, YUV i kompozit), které vzhledem počtu zařízení co mám doma nutně potřebuju. A to by byl malér, takže asi nastal čas zainvestovat do nové televize. Potřebné tunery (analog, DVB-T, DVB-C, HDTV) tenhle model má a všechny potřebné vstupy taky (včetně 4 HDMI), tak asi není na místě dál čekat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 11:53 am    Předmět: Citovat

Dobrý den s Taipanem mužu jen souhlasit mame doma sony bravia kdl-32w4000 a strašně ze záčatku jsem jse do ní bal jít i kvuli ceně ale mam jí doma a nemužu jsi jí vynachvalit a hlavně když jsem to kupoval chtěl jsem aby televize mela všechno jak analog,Dvb-t a hlavně Dvb-c ale už v Hdtv HD rozlišení 1920 X 1080 bodů a kouknul jsem na eurosport hd a bylo to něco jinýho než jsem byl zvyklí u starších televiz a hlavne to ma výhodu že to má slot na kodované programy a už jestli planujete koupi některých lcd televizoru od firmy Sony tak mužu jen za tu výbavu co má doporučit, Nashledanou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feeta



Založen: 11.1.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Týn nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Maca napsal:
taipan napsal:
Tak nevím. Včera jsem se opět díval na Primě na "Ano šéfe" a soustředil jsem se na formát obrazu. Rozměrově byl jednoznačně v pořádku. Pořad je natočen širokoúhle a na mé SONY Trinitron ještě s klasickou 4:3 obrazovkou byl správně zletterboxován, tzn. obraz bez podélné či vertikální deformace, s pruhy nahoře a dole.


No a já ty pruhy na tv neměl.A když to přepnu tak je zase obraz menší než normálně.
VKV to dělají také,když se pustí reklama tak je obraz v pořádku.Taky nevím v čem je chyba.Možná je to vážně tou mojí tv,že to zpracuje špatně.

Teď se dívám na "Ano šéfe" a na klasické TV 4:3 je obraz na plnou výšku obrazovky po stranách oříznutý - je to vidět na logu i na titulcích. Šlo by nastavit přijímač v Týně, aby posílal výstup v letterboxu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alesh



Založen: 3.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Týn nad Vltavou

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 7:52 am    Předmět: Citovat

Tak jak říká feeta. Když začaly VKVéčka přehodil jsem si obraz na 16:9, aby to bylo správně. Při reklamách bych měl hodit zase zpátky 4:3, aby to bylo koukatelné. Nicméně v průběhu VKV se obraz na cca 3 sekundy zasekl a naskočil formát, jak říká feeta, na výšku dobrý, na šířku tak, že skoro nebylo vidět logo. A s tím na svý 9 let starý CRT televizi nic neudělám Shocked Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 8:25 am    Předmět: Citovat

Nejsem si jistý, jestli satelitní přijímač v Týně vůbec umožňuje letterboxování. V Týně totiž byla Prima až donedávna přijímána z místního pozemního vykrývače. Ovšem z důvodu nedávného rušení přijímaného signálu některým kmitajícím STA na sídlišti je nyní Prima dočasně a provizorně nabírána ze satelitu starším záložním přijímačem. Donedávna to nevadilo, protože Prima nepoužívala přepínání formátů, ale teď s tím začali blbnout a tudíž vyvstal problém s formátem obrazu. Každopádně příští týden budu v Týně spouštět nové programy Prima Cool a Nova HD, tak se zaměřím i na Primu a přijímač případně vyměním za jiný model s možností volby letterboxu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alesh



Založen: 3.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Týn nad Vltavou

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 10:42 am    Předmět: Citovat

Tak včera už to bylo v pořádku, formáty se přepínaly. A taky COOL už jde. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com