Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HBO + Cinemax - teletext

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 3:20 pm    Předmět: HBO + Cinemax - teletext Citovat

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jesli by nešlo něco udělat s teletextem u stanic HBO a Cinemax. U těchto stanic je totiž teletext nefunkční, resp. úvodní stránka teletextu se načte, ale nenačte se normálně, jen jakoby bliká a žádné další stránky se nenačtou, a mně to dost vadí, když se chci podívat na teletextu na informace o nějakém filmu aniž bych musel odbíhat od televize např. k internetu. Takto to trvá už delší dobu (tak dva měsíce určitě), a byl bych rád, kdyby bylo možné tyto teletexty normálně zprovoznit. Opravdu mi to dost vadí. Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 7:59 am    Předmět: Citovat

Máte pravdu, ověřoval jsem to a teletext u HBO a Cinemaxu (ne)funguje a chová se velmi podivně. Bohužel netuším, proč tomu tak je. Udělám ještě nějaké testy na zařízení a pokusím se zjistit, čím by to mohlo být způsobeno. Prosím o trpělivost, obávám se, že to bude běh na delší trať, vzhledem k tomu, jak technicky složitý je proces zpracování digitálního signálu těchto programů až k uživateli.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 6:07 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji za odpověď, já určitě trpělivý jsem a i snaha se cení. Snad se vám povede zjistit příčinu problému a kompletně ji odstranit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 10:27 am    Předmět: Citovat

Provedl jsem další testy na nezávislém PVU dekodéru s běžným analogovým výstupem na TV a zjistil jsem, že problém nevzniká u nás při zpracování, nýbrž takto zmršený a nefunkční signál teletextu přichází již z distribučního satelitu Amos, čili tipuji nějakou chybu přímo při odbavování signálu do uplinku na satelit. Vznesl jsem tedy dotaz na zástupce HBO ČR, odpověď zatím nedorazila.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 2:27 pm    Předmět: Citovat

Takže vážení, již jsem od zástupce HBO ČR zjistil příčinu nefunkčního teletextu na HBO a Cinemaxu. Nepotěšili mě, a ani já vás nepotěším. Bylo mi totiž sděleno, že teletext na těchto programech byl z rozhodnutí centrály HBO zrušen, protože je to technický přežitek!

Výtah z e-mailové komunikace se zástupcem HBO ČR přikládám:
Dobrý den,
takže dle informací od pana Trachty byl teletext na našich kanálech ukončen úmyslně.
Nevím přesně důvod, ale asi to bylo kvůli digitalizaci, jelikož v dnešní době EPG je teletext již přežitkem.
Pan Trachta zajistí, aby zmizela i poslední strana č.100.
Opětovné spuštění teletextu se neplánuje.
Omlouvám se za vzniklé komplikace, sám jsem o tomto kroku nevěděl.
S pozdravem
...


Jak jsem předeslal, tato odpověď mě nejen nepotěšila, ale i dost překvapila a udivila, vzhledem k faktu, že zástupce provozovatele se sice odvolává na EPG, přičemž ovšem spol. HBO CE informace EPG v signálu na svém distribučním transpondéru na satelitu Amos nevysílá!
No ale jak je asi každému jasné, toto je záležitost, na niž jsme jakožto kabelový operátor krátcí a nic s tímto rozhodnutím provozovatele bohužel nenaděláme.

Takže asi tak...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

Tak děkuji velmi za ochotu a za zjištění příčin nefunkčnosti teletextu, ale musím říct, že tato zpráva mě velmi udivila a nepříjemně překvapila. Je mi však jasné, že vy s tím nic dělat nemůžete a jestliže se provozovatel těchto stanic rozhodl teletext zrušit, tak asi nezbývá než to brát jako hotovou věc. Ale nejvíce mi na tom asi vadí, že ani nebyl provozovatel schopen tuto skutečnost dopředu oznámit, přitom bych takovéto sdělení považoval minimálně za slušnost. Každopádně Vám ještě jednou děkuji za snahu a za ochotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Mě to taky štve, protože teletext zhusta využívám na všech možných programech, pokud je vysílán. Navíc i kdyby EPG u HBO nakrásně bylo funkční (jakože není), stejně se domnívám, že EPG není ani vzdáleně plnohodnotnou náhradou teletextu, protože teletext poskytuje komplexnější přehled a dlouhodobější souhrn informací o vysílaných pořadech. Je to lumpárna Evil or Very Mad
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 4:43 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer Taipane. Dnes, 13. 4. 2010 jsem po příchodu z práce cca. v 17,00 hodin zapnul TV a objevil se mi EPG Cinemaxu 1 u programu Disney channel. Na jednu stranu mám z toho radost, že tato data v éteru fyzicky existují, na druhou stranu se však objevují tam, kde nemají co dělat. Znamená to snad, že pracujete na výhledové zobrazení těchto informací pro abonenty HBO? Díky za odpověď. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

Nikoliv. Znamená to zcela prostou skutečnost - společenost CS Link, od níž program Disney Channel přebíráme, provedla dnes bez jakéhokoliv předchozího varování jednu ze svých obvyklých legrácek - totiž rošádu s programy. Programy Cinemax a Disney Ch. si vyměnily svá místa na transpondérech na satelitu Astra a to mi přidělalo hromadu práce na celý den, protože takováto věc a související změny nastavení bohužel znamenají nesrovnatelně větší a složitější a pracnější zásah než přeladění běžného individuálního sat. receiveru. A důsledkem této rošády je mj. i to, že asi panáčkové na CS Linku zapomněli zároveň prohodit i EPG datové streamy a tak došlo k tomuto jevu. Až se to uráčí opravit, mělo by se to opravit i v kabelovce.

Co se týče EPG, programy HBO a Cinemax nabíráme přímo z distribučního streamu na satelitu Amos, kde HBO ČR EPG data nevysílá. O vlastním injektoru EPG dat sice tak nějak výhledově uvažujeme, ale bohužel jedná se (jako vždy) o finančně tak nákladnou záležitost, že nevím, zda a kdy je to případně reálné a realizovatelné. Navíc EPG není žádná životně důležitá a zásadní záležitost a vzhledem k existenci jiných programových průvodců, přehledů a Internetu se dá bez něj imho docela dobře obejít. Aspoň mně to problémy nečiní.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 7:38 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Vámi. Dík za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com