Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s lazením DVB-C
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

Zkusil bych zaverglovat konektorama na přívodních signálových kabelech, jestli tam někde není vakl. Ty údaje by ukazovaly na to, že poklesla úroveň signálu v dBuV na přívodu do STB. Ale může to býti v nějakým zanedbatelným rozpětí, který se na výsledném obraze neprojeví. Pokud by úroveň signálu poklesla pod nějakou prahovou úroveň (u analogových programů zhruba pod 60 dBuV), projevilo by se to analogových programech jako šum v obraze a u digitálů by to mohlo začít kostičkovat.
Pokud se obraz začal objektivně skutečně zhoršovat, byla po potřeba kontrola signálu a jeho změření měřicím přístrojem.

Ovšem je možné i to, že po aktualizaci fw v STB může box ukazovat jiné hodnoty, protože ta úroveň v procentech je jen taková poměrná hodnota, která může být závislá na verzi fw, a nikoliv skutečné měření.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 10:05 am    Předmět: Citovat

Díky. Zkusil jsem propojit STB k zásuvce jiným kabelem a je to totéž. A navíc některé "slabší" signály zlobí, čehož jsem si dříve nevšiml. Jedná se o PUBLIC a ÓČKO. Seká se zvuk a chytne se to až na poněkolikáté. Zavolám ve středu na firmu, jestli by mi to někdo nepřišel přeměřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 3:53 pm    Předmět: plhon Citovat

Váš STB tu mám v dílně na přezkoušení. A k mému překvapení se zmíněný problém tady u nás taky občas projevuje, spíše nahodile, nevypozoroval jsem žádnou souvislost s něčím jiným. Charakterizoval bych to asi tak, jako když v daném okamžiku na daném programu je zvuk "nasekán" jako když se dranžírákem seká petržel Smile Projevuje se to pouze u programů z pozemního paketu TV GIMI, šířeného z vysílače Včelná, který je v kabelovce součástí DVB-C paketu B, společně s programy ČT. Chvíli se to projevuje, po přepnutí na jiný program nebo někdy i samovolně či po restartu STB to zmizí a zvuk jde normálně, aby se nahodile zase jev po chvíli objevil. Horší je, že se stejný jev projevuje u všech HD STB, na kterých jsem to zkoušel (v kanceláři, ve zkušebně i na HS), takže se v žádném případě nejedná o nějakou funkční kusovou závadu jednoho konkrétního boxu. SD boxy jsem zatím netestoval, jestli se na těchto programech chovají stejně. Mám takový pocit, že se tento jev objevuje od doby, kdy na Včelné na vysílač instalovali nový výkonnější konec, ale to je jen domněnka. Spíše mi to tedy připadá jako nějaká dílčí nekompatibilita HW a SW v STB s tímto signálem paketu GIMI. Ale důvod, proč k tomu dochází, to ví Pán Bůh (možná). Budeme to zkoumat, jestli na něco přijdeme, to netuším. Ale pro box si můžete přijít, protože ten jakožto konkrétní kus za nic nemůže a jím to způsobeno není. Což je zároveň informace i pro ostatní majitele HD STB, aby kvůli této záležitosti nám boxy do kanceláře nenosili, protože jejich výměna nic neřeší, jelikož nejde o funkční kusovou závadu boxu.

Každopádně děkuju za upozornění na tento jev, je to dosti podivná věc Shocked
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Zatím jsem zkoušel základní STB Handan 5000 bez HD a u něj se mi toto zarím neobjevuje. Každopádně díky a pro STB se zastavím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fanda



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Šlo by sem dát ..v jakém formátu a kvalitě vysílají programy Hd a ostatní v dvb-c?
Abych věděl co má turner umět
díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 10:06 am    Předmět: Citovat

Digitální programy jsou ve formátu DVB-C. SD programy jsou v normě MPEG2 a HD programy v normě MPEG4. V kvalitě takové, s jakou bitrate je jejich provozovatelé vysílají.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fanda



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

A je nějaká norma nebo ta je udvb-c turneru danná?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanda



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

Tak tv jsem vybral lcd se mi zdály horší než panasonic 37" ..říkal jsem ,že ho zkusím i za cenu toho ,že bych musel při nerozchodění dvb_c vzít reciever..
ale vše je jinak nakonec jsem nabídku Vaší kabelovky rozchodil včetně nabidky HD programů ...tam je obraz naprosto úžasný Laughing

Díky Taipanovi za vyčerpávající odpovědi okolo dvb_c ...doufám ,že tohle téma pomůže i ostatním při výběru tv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:01 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den v obývaku mame už přes rok Sony Bravia 32W4000k a jsme prekvapeni ze to vypada paradne jak analog a hlavne digitalní nabídka a i krasne vypada kdyz jsi pustíte treba domaci kino nebo co nema hdmi jsme naprosto spokoneny a tuto televizi od znacky sony muzu jen dopurucit a hlavne hbo hd je naprosto uzasny obraz a umi to co casem budem potrebovat hd programy hodne me to prekvapilo jakou kvalitu obraz ma ja taky prave premyslim o televizi do pokojku a premyslim o samsungu nejakym za slusnou cenu tak kdyby jste mohli doporucit budu rad dekuji a nashledanou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 9:18 am    Předmět: Citovat

Ano, pro mě též poměrně překvapivě dobře a kvalitně zvládají a podávají LCD televize SONY i analogovou nabídku, což je zvláště u LCD televizorů jinak značný kámen úrazu. Domnívám se, že je to díky špičkové technologii pro zpracování obrazu Bravia Engine BE2 a především novější BE3, která ze signálu vyrazí maximum. U některých programů na mé domácí 40" SONY ze sledovací vzdálenosti 1,5 - 2 m v podstatě není patrný rozdíl mezi analogovým a digitálním signálem u téhož programu, a to je co říct.

Na HBO HD jsem včera sledoval posledního Bonda - Quantum Of Solace a obraz na Full HD obrazovce je zvláště u těchto nových filmů opravdu naprosto úžasný, ostrý, detailní a prokreslený - zážitek film sledovat, stojí to za to. Kvalita obrazu stejně dobrá nebo lepší jako u HD ripů z Popcorna (podle kvality ripu).

LCD Samsung s trochu menší úhlopříčkou se chystám pořídit tátovi. Uvažuju o typech P2470HD nebo P2270HD. Za slušnou cenu imho hodně muziky.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com