Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HBO2 - výpadek zvuku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 1:43 am    Předmět: HBO2 - výpadek zvuku Citovat

Dobrý den. Mám dotaz. Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že u HBO 2 vypadl zvuk? Konkrétně se jedná o výpadek zhruba ve 23:20, trvající pak až do skončení filmu (tedy nějakých 12 minut). Kdyby to byla nějaká normální stanice, tak neřeknu, ale extra placené HBO, za které každý měsíc platím nemalou částku navíc, to mě opravdu dost vytočilo. A naštve to o to více, když člověk kouká 80 minut na horor (konkrétně Hostel II), má přijít závěrečné rozuzlení a najednou z vteřiny na vteřinu vypadne český dabing. U ostatních HBO šel zvuk normálně a stejně tak fungovala u HBO 2 i originální anglická stopa (ale to mi bylo k ničemu, když neumím anglicky a české titulky k dispozici nebyly). Uvítal bych, kdyby se to už neopakovalo, přece jen ta částka za příjem HBO není nejnižší na to, abych pak od televize odcházel rozčilený a velmi vytočený, protože neznám konec. A co mě naštvalo nejvíc, že film skončil (doběhly závěrečné titulky) a zvuk hned naskočil. To jsem už jen kroutil hlavou. Každopádně díky předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

Smile Promiňte, ale se stoprocentní jistotou to vysvětlit neumím, protože nejsem jasnovidec a vševěd. Nicméně dejme tomu s 95% jistotou se domnívám, že prostě došlo k nějaké technické závadě u české zvukové stopy HBO na odbavovacím pracovišti HBO v Budapešti, kterou se podařilo odhalit a odstranit jak říkáte po cca 10 minutách. Já samozřejmě chápu, že výpadek zvuku, když člověk sleduje nějaký film, je nepříjemný, ale vzhledem k tomu, že provozovatelé programů vysílají v uplincích na satelity desítky jazykových mutací pro spoustu zemí, se asi bohužel takovéto potíže občas objevit mohou. Sám jsem si již vícekrát všiml podobných případů například na AXN, na Viasatech, na Hallmarku atp. kdy u některého pořadu místo češtiny běžela angličtina nebo jiný jazyk nebo nic. Provozovatelé programů, hlavně u streamů pro více jazykových mutací, asi nejsou schopni na 100% všechno uhlídat, aby někdy nedošlo k nějakým drobným potížím. Horror Hostel 2 na HBO již dávali a ještě ho nepochybně zase dávat budou, takže by neměl být problém jeho závěr shlédnout jindy.
Za tuto nepříjemnost se omlouváme, ale opravdu nejsme schopni takovéto záležitosti nějak ovlivnit nebo jim zabránit, protože jsme závislí na tom, v jakém stavu ten který pořad nabereme do kabelovky z distribučního satelitu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 2:49 pm    Předmět: Citovat

Tak samozřejmě mi hned bylo jasné, že ta chyba nebyla zřejmě zaviněna vámi, to bych zvolil jiný, mnohem naštvanější tón ve svém předchozím příspěvku Wink Tady šlo spíše o to, že u AXN nebo Hallmarku to lze skousnout, protože tyto programy jsou v základní nabídce. Ale HBO je extra placené, tak jsem přepokládal, že aspoň u téhle stanice si provozovatel bude dávat pozor, aby nenaštval zákazníky. Já sám mám čas sledovat na HBO či Cinemaxu tak dva až tři filmy týdně, víc toho nestíhám, Hostel II běží na HBO již někdy od loňského května a já jsem ho stihl skouknout až teď. Takže to potom naštve docela dost. Prostě je mi jasné, že za to nemůžete, ale jako distributor těchto stanic byste měli mít zájem na tom, aby se tohle nedělo alespoň u zvlášť placených programů. Jinak ale děkuji za vaši odpověď a vstřícnost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2010 4:05 pm    Předmět: Citovat

Já bych samozřejmě taky uvítal, kdyby HBO běželo precizně a bez závad, jenže 100% jistotu nemá asi člověk nikdy a u ničeho. Mě osobně třeba u HBO mrzí, že zrušili teletext s informacemi o filmech s odkazem na to, že teletext je zastaralý a že moderní je EPG, které ovšem HBO ve svém distribučním streamu pro kabelové operátory na satelitu Amos nevysílá. A další podobné legrácky. Jenže co člověk nadělá... Když kvůli např. tomuto zvukovému výpadku nebo podobným renoncům kontaktuju šéftechnika na HBO ČR, odpoví mi v podstatě obrazným pokrčením rameny, že o tom sice ví, že ho to taky štve, ale že s tím nic nemůže udělat, protože holt maďaři a uplink v Budapešti a nic se s nimi nezmůže a já se mu nedivím. Mimochodem, třeba komunikace s lidmi od SONY, kteří zajištují distribuci programů AXN přes satelit Eutelsat z Paříže je ještě mnohem obtížnější než s těmi maďary. Tak to prostě je...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com