Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Panasonic Viera - ladění digitálních programů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miloslava



Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 5:12 pm    Předmět: TV Panasonic Viera - ladění digitálních programů Citovat

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda nemáte nějaké zkušenosti s laděním digitálních programů na televizích této značky. Minulý týden jsem zakoupila televizi Panasonic Viera (TX-L37S10ES), která umožňuje přijímat vysílání DVB-T a DVB-C. Pokoušela jsem se dle návodu naladit digitální programy Vaší televize, ale bohužel jediné neplacené programy, které jsem schopna na TV naladit jsou ty z Vašeho paketu E (francouzské + arabské programy). Hovořila jsem o tom s pracovnicí Vaší pobočky v Písku a ta mne ubezpečila, že pokud chytáme tyto programy musíme být schopni ladit i programy české. Návod už znám skoro zpaměti, několikrát jsem se pokoušela o opětovné ladění programů, ale neúspěšně... a bohužel ani na fórech na netu jsem nikde nic o tomto problému nenašla.
Nesetkal jste se s tímto problémem? Nebo nemáte tušení kde by mohla být chyba?

Předem děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 7:12 am    Předmět: Citovat

Bohužel s televizory Panasonic ohledně využití kabelového DVB-C tuneru zatím žádné praktické zkušenosti nemáme. Nicméně souhlasím s naší píseckou kolegyní, že pokud se daří naladit jeden kabelový digitální paket, měly by jít naladit i všechny ostatní. Doporučuji ještě pořádně prozkoumat návod a dle našeho přehledu digitální nabídky s technickými parametry jednotlivých paketů se pokusit buď automaticky nebo manuálně všechno znovu naladit.

Od majitele LCD televizoru Philips, též již s tunerem DVB-C, mám informaci, že tento televizor v ladicím menu buď povolí nebo nepovolí nabídku DVB-C tuneru (kabelového ladění) podle toho, jaká země (stát) se v menu televizoru zvolí. Pro Česko Philips kabelový tuner v menu nepovoluje, zřejmě k programátorům Philips ještě neproniklo, že v Česku také nějaká kabelová TV existuje. Bylo tedy nutno zvolit jinou zemi (Švédsko, Norsko, Německo, nevím už přesně) a pak se nabídka kabelového ladění v menu normálně objevila a televizor všechny pakety naladil.

Píšu to sem proto, že je docela dobře možné, že u televizoru Panasonic bude nějaký podobný renonc, takže možná bude potřeba si s nastavením menu a laděním ještě pořádně pohrát.
Jinak snad ještě poradí nějaký další uživatel/majitel televizoru Panasonic s kabelovým tunerem DVB-C...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miloslava



Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 4:08 pm    Předmět: Tv Panasonic, - digitální ladění Citovat

Dobrý den,tak dle sdělení autorizovaného servisu v Praze fi Panasonic nemá pro ČR digitální vysílání z kabelových rozvodů. Dodávám,že žádný typ této značky,prý v ČR nepočítali s brzkým digitál.vysíláním od KT. A dle sdělení firmy,není počítáno s tím,že by v dohledné době připravovali změny popř.dodat nový software. Bohužel prodejce Planeo vůbec toto neví a TV Panasonic nabízí i s DVB-C tunerem,který pro digitální vysílání kabelové tv u nás není funkční. Takže jsem nakonec televizi na doporučení servisu vrátila prodejci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 7:36 am    Předmět: Citovat

Tak to by odpovídalo zkušenosti zákazníka s televizí od fy Philips, kterou jsem vám tu popsal. Nicméně si stále myslím, že kdybyste na televizi navolila jiný stát, kde Panasonic kabelový tuner v menu povoluje, naše digitální pakety by se naladit podařilo. Ovšem je to takové krkolomné a ne zcela technicky korektní.

Ovšem tak či onak, tyhle problémy a zkušenosti svědčí bohužel o tom, co jsem tu psal nedávno - že totiž některé firmy pořád považují Česko za nějaký primitivní východ a území, které Římané nazývali "hic sunt leones" a vůbec je nenapadne, že by zde nějaká kabelová televize, natož digitální, mohla vůbec existovat. Což není zrovna dobrá vizitka zvláště renomovaných značek, jakými je Philips a Panasonic, když navíc Panasonic dokonce v Česku televize vyrábí! A přestože televizory Panasonic i Philips jsou jinak technicky kvalitní a sofistikované. Jenže co je to platné...

Vím, že už se budu opakovat, ale v této souvislosti mohu opět vyzdvihnout značku SONY, jejíž televizory jsou třeba o něco dražší, budiž, ale jsou technicky kvalitní, spolehlivé, a hlavně - již dlouhou dobu podporují ve firmware svých výrobků i lokalizaci pro ČR, včetně kabelového a HDTV digitálního tuneru.
Osobně jsem před časem zakoupil televizor SONY, typ KDL-40W5500 a jsem maximálně spokojen, vše funguje jak má, analogové, digitální i HD signál, včetně kódovaných programů, z tuneru i na externích vstupech z externích zařízení. A též jsem byl příjemně překvapen, že televize kvalitně interpretuje i analogový signál (zřejmě díky sofistikovanému obvodu BE 3), s čímž jinak mají televize (LCD i PDP) s HD Ready nebo Full HD obrazovkou značné potíže.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bruno



Založen: 13.5.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 8:31 pm    Předmět: Sony Citovat

Zdravím,
musím se připojit k taipanovi a pochválit značku Sony.
Pomalu 20 let používám různé věci od sony a nikdy žádný problém.Například audio sestava běhá 12 let bez chyby,televize běhala 13 let.
Už trochu zrůžověl obraz,tak jsem jí odsunul do pokojíku a zakoupil lcd KDL-40V5500,čož je skoro stejná jako zakoupil taipan,ale není 100Hz.
Musím tedy uznat,nemá to chybu,po zapojení(i bez manuálu) bezproblémové naladění,obraz jak víno (HD nemluvně)mraky možností nastavení pro hračičky(jako já),zároveň jednoduché pro ostatní,v pohodě spolupracuje s pc,dvd,hdd,camera,věž,mp4 atd.,stačí jen připojit.......
Doporučuji,ideální lcd do paneláku(102cm) s Elsatem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 7:20 am    Předmět: Citovat

Ano, to jsem zapomněl zmínit a přitom se zvláště pro laiky jedná podle mě o záležitost dosti podstatnou - a to je u televizí SONY přehledné, srozumitelné, intuitivní a uživatelsky přátelské menu a naladění, ovládání a nastavení televize.
Někdo by mohl říci, že na tom tak nezáleží, ale s tím bych si dovolil nesouhlasit. A je to samozřejmě subjektivní názor, ale mě osobně třeba přivádí k nepříčetnosti podle mě nelogické, neintuitivní a zbytečně komplikované menu a ovládání u televizí Samsung. Přestože se jinak jednak o obrazově velmi kvalitní výrobky.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fofo177



Založen: 4.6.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Č.B. M. Chlajna 7

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Co se týká "nelogičnosti" menu Samsungu, možná je to dáno také tím, na jakou televizi je kdo zvyklý. Poněvadž jsem například já SONY neměl, nečinilo mi problém si na menu Samsungu zvyknout. Co se týká obrazu, je skvělý, ač je to plazma tak kupodivu žere míň než stejně velké LCD od SONYHO a je řádově o cca 7-10.000,- levnější, což si myslím není zanedbatelný peníz. Naladění bezproblémové (včetně HD programů) a třeba takový detail, pokud to vezmu subjektivně a přiložím ruku k obrazovce Samsungu, je takřka studená, kdežto stejně velké LCD Sony bylo jako malá kamna (ono ty trubice přece jen svítí pořád). Samo že je to věc názoru, každý má zkušenost s jinou značkou, že ovšem Panasonic poněkud v kabelovce zaspal, to je bez debaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

OK, může být. Jen bych doplnil, že u SONY je dost velký rozdíl mezi řadou 4500 a 5500. Současná řada 5500 je o dost tenčí, má cca až o 100 W menší spotřebu a proti modelům řady 4500, které byly opravdu horké, jsou televize řady 5500 jen mírně teplé, což je značný rozdíl.

A pokud u zmíněného Samsungu dobře a korektně pracuje i DVB-C a HD tuner a televize dobře spolupracuje s CI modulem Conax a správně dekóduje kódované programy, je to jen dobře a je to důležitá informace pro naše zákazníky.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 9:02 am    Předmět: Recenze televizoru Panasonic TX-P42G15E Citovat

V souvislosti se zmiňovanými problémy se zprovozněním a využitím digitálního kabelového tuneru DVB-C v českých kabelových sítích u LCD a PDP televizorů Panasonic mě zaujala tato recenze, kde je problém s funkčností kabelového tuneru DVB-C pouze pro určité státy též zmiňován a popisován:

Panasonic TX-P42G15E: televizor s DVB-T, DVB-C a DVB-S tunerem:
http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-p42g15e-s-dvb-t-dvb-c-a-dvb-s/
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kolemjdouci



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 5:31 pm    Předmět: Chtěl jsem PANASONIC TX-P42V20E Citovat

Panasonic stále trva na tom, že je dvb-c pro českého zákazníka zbytečnost Sad.

Vážený zákazníku,

na základě Vašeho dotazu:

Panasonic vs. dvb-c

Vám zasíláme odpověď:

Dobrý den,
velice si vážíme VAšeho zájmu o výrobky Panasonic.
Je nám líto, pro český trh zatím není v oficiální nabídce televize s
podporou DVB-C.
Tento tuner je aktivní jak píšete, pokud se jako lokalita nastaví Švédsko
nebo Finsko, ovšem s Vámi uvedenými nedostatky.
O chystané dodatečné podpoře DVB-C zatím bohužel nemáme informace.

Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne.

Zákaznická podpora Panasonic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 12, 2010 6:38 pm    Předmět: Citovat

Prostě jsou to šmejdi. Nebo možná když vidí paroubka, říkají si, že nestojí za to se s nějakým Českem vůbec babrat, protože stejně nemá budoucnost Evil or Very Mad
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Schmi_li



Založen: 4.10.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 5:06 pm    Předmět: DVB-C Citovat

Dobrý den, na této adrese je firmware P102-2505, který mimo jiné konečně uvolnil dvb - c pro Česko.EPG jsem zatím nezkoušel, ale ladění a sledování při nastavené češtině a Česku na 1.
http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/download/2010/eu.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

Od zákazníků z Týna a z Písku jsem získal tyto informace, které konečně svědčí o lokalizaci DVB-C tuneru pro Českou republiku i u televizorů Panasonic, minimálně u některých modelů:

Tuner v TV už je lokalizován pro ČR a stačilo jej pouze aktivovat (defaultně je aktivní pouze DVB-T a analog), jako zemi mám standardně nastavenu ČR a přehrávání souborů (filmy, fotky, hudbu) z HDD je možné jednoduše přes USB..
http://www.panasonic-shop.cz/panasonic/plazmove-televize/televize/tx-p42s30e-d26231.html

Co se tyce ladeni, tento model TX-P42VT20 ma jiz DVB-C tuner lokalizovan i na Cesko a vse probihalo automaticky bez problemu. Tyto problemy skoncily asi oficianim uvolnenim noveho firmwaru pro CR ze strany Panasonicu. Nemuselo se preladovat na Finsko nebo Svedsko, vsechny ceske znaky jsou korektni. Skutecne v tuto chvili absolutni spokojenost.

_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com