Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Německé HD programy - Č.B.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 7:21 pm    Předmět: Německé HD programy - Č.B. Citovat

Tak jsem si na "stará kolena" pořídil set-top-box. Vše jsem naladil, i ČT, Nova, HD, i všechny ostatní programy, ale ne německé HD.

Ať jsem zkoušel u Indexu TP dát frekvenci 594, QAM 256, Symbolrate 6900 - žádný signál, samozřejmě to nic nenaladilo, ani u "hledání na slepo" - nic...

Nějaká rada?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 8:42 am    Předmět: Citovat

Co je to za box? Už byl někdy předtím na kabelovku naladěnej? Zadává se tam frekvence v MHz (594) nebo v kHz (594000)? A je to opravdu HD box? Zkusil bych ho nejdřív dát do továrního nastavení a teprve potom ho automaticky naladit, třeba Handany to vyžadují, jestliže na příslušné frekvenci byla předtím použita jiná modulace. Každopádně signál německého HD paketu na tomto kanálu/frekvenci v každém případě je - ověřeno teď v kanceláři.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 10:43 am    Předmět: Citovat

Je to HD, vždyť píši, že jsem naladil i HD programy(vyjma toho německého paketu).

Je to tento box.

Je zcela nový, 2x jsem vše vymazal a dal znovu naladit, pak jsem i použil "restart" do továrního nastavení a znovu naladit, ale na zmíněné frekvenci u těch německých HD programů to ukazuje žádný signál.
Frekvence se zadává v MHz.

Jinak jsem dle seznamu naladil vše. Zkoušel jsem jak "hledání na slepo", tak i přepínaní na jednotlivé frekvence - kde se objevil signál v plné síle a následné naladění programů z této frekvence.
Ale na 594 MHz, QAM 256, Symbolrate 6900 mi to ukazuje 0 signál... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 12:23 pm    Předmět: Citovat

Čet jsem, ale stejně se radši ptám. SD boxy některé HD programy normálně naladí a uloží do předvoleb, ale z pochopitelných důvodů pak na nich jde pouze zvuk a nikoliv obraz a někteří klienti se tomu hrozně diví.

Nuž, těžko říct. Jak říkám, signál v síti každopádně je, takže buď je nějaký renonc u vás doma v kabeláži, který signál tohoto paketu nějak nabourává, nebo ho box z neznámého důvodů ignoruje. Můžete ho třeba zkusit zanést naladit k nám do kanceláře a pak je taky možnost objednat naše mechaniky na změření signálu v bytě, ale to bych nechal až na konec, protože pokud to bude ta chyba na účastnické kabeláži mezi TV zásuvkou a televizí (STB), tak je to pak oprava za peníze.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 07, 2013 12:39 pm    Předmět: Citovat

Zkusím zapojit box PŘÍMO do zásuvky Elsatu a uvidím. Nepředpokládám, že by to bylo boxem, když naladil vše, až na zmiňované německé HD kanály.
Když to nepomůže, zanesu ho do kanceláře. A z toho budeme dál vycházet. Souhlas?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne březen 10, 2013 3:33 pm    Předmět: Citovat

Okay.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 5:59 pm    Předmět: Citovat

Takže je to jasné: chyba byla v mém přístroji. Nevím jak je to možné, že vše až na HD německé programy našel, ale je to tak. Jestli je to závada na konkrétním kusu, anebo "vlastnost" tohoto přístroje, nevím. Box jsem zaslal na reklamaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 9:11 pm    Předmět: Citovat

Může to být i softwarová záležitost/blokace. Třeba je box určen pro nějaké konkrétní teritorium nebo dokonce konkrétního kabelového operátora (např. Kabel Deutschland?) a pásmo UHF může být v tuneru softwarově blokováno, protože jeho využití se v tomto teritoriu/u tohoto operátora nepředpokládá. Není to sice příliš pravděpodobné, ale už jsem se s něčím podobným setkal.

Uvidíte, co vám z reklamace odpoví.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2013 3:48 pm    Předmět: Citovat

No ten box se dá u nás normálně koupit, třeba tady, dováží se od nějaké maďarské firmy.
Takže by to blokováno být nemělo. Jinak box byl OK, obraz dobrý nic se nekousalo, až na to, že na této frekvenci nic nenašel. UHF je ale od 300MHz ne? A ty německé HD jsou až na 594MHz, takže kdyby bylo blokováno UHF, pak by to nenašlo ani ty programy před tím...


Jinak ještě menší varování pro koupěchtivé, je tam ještě jeden problém:
když jsou v boxu naladěny programy a box se vypne vzadu tlačítkem a pak znovu zapne, při přepínání programů se vždy objeví otravná tabulka s nápisem „LCN information has changed, Do you want to search program?“. A to při každém vypnutí a zapnutí přístroje, tedy kdy ani k žádné LCN změně nemohlo dojít. Nepomohlo ani tovární nastavení a opětovné naladění programů s volbou „LCN vyp.“. To samé i po upgrade firmware na nejnovější verzi. Při vypnutí do stand-by to ale nedělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2013 3:53 pm    Předmět: Citovat

Není tady možná editace, takže tady ve specifikaci je jasně napsáno:
Frequency Range: 50-862MHZ.
Takže by to jít mělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2013 11:00 pm    Předmět: Citovat

Jo, to by mělo.

Pásmo UHF je od kanálu K 21 - 471 MHz.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 8:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes naladil nově přidané slovenské programy a zkusmo jsem se znovu pokusil naladit výše uvedené, a ejhle, najednou se naladily. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 8:31 am    Předmět: Citovat

Tak fajn Very Happy Asi taky vliv kosmického záření...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com