Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chyby u programů v kabelovce Elsat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
feeta



Založen: 11.1.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Týn nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2014 9:08 pm    Předmět: Citovat

ČT1 HD nejde ani v Týně. Je to podobný stav, jako nedávno u Prima HD. Nejde obraz ani zvuk, ale EPG funguje. Ostatní programy v paketu jsou v pořádku. Že by opět vliv kosmického záření?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2014 11:18 pm    Předmět: Výpadky zvuku Citovat

Stává se mi, že obraz běží v pořádku, ale dojde třeba k 1-2 vteřinovému výpadku zvukové stopy.
Tahle potíž není na všech kanálech, vypozoroval jsem jí jen na obou óčkách a RMT.
Lokalita Písek, Milady Horákové.
Nějaký nápad? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcel



Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2014 10:25 am    Předmět: ČT 1 HD Citovat

Včera a dnes ráno nešla ČT1 HD ani v ČK v Domoradicích. Nyní před obědem je to již v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2014 3:26 pm    Předmět: Citovat

Dnes ráno se mi povedlo zachytit stav, kdy ČT 1 HD nešla a následně se mi podařilo odhalit vakl na ASI rozbočovači, který se nahodile vytvářel a zase sám opravoval. Díl jsem vyměnil, tak snad už to bude OK.

V případě Óček a RMT se jedná o programy, nabírané z pozemních vysílačů na Kleti. Pravděpodobně se jedná o mikrochyby v datovém toku, který tyto výpadky způsobují, nicméně opakovaně kontrolovaný signál z antén je dle měření zcela v pořádku a parametry (PWR, BER, MER aj.) má luxusní. Těžko říci...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hrdlickp



Založen: 15.1.2011
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne květen 18, 2014 3:57 pm    Předmět: posunuty zvuk Nova Cinema Citovat

Chtel bych se zeptat na problem s posunutym zvukem u NOva Cinema v analogove nabidce kabelove televize v Pisku. Zkusil jsem opet naladit a problem zustal, muzete se na to podivat?
dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2014 12:25 pm    Předmět: Citovat

Díky za informaci, opravíme, upozorním kolegu v Písku.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 4:24 pm    Předmět: Citovat

Zdá se mi, že u ČT2 HD ze satelitu, je zvuk poněkud potichu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2014 9:33 pm    Předmět: Citovat

ČT 2 HD není bráno ze satelitu (tam zatím vůbec nevysílá), nýbrž z pozemního DVB-T muxu 1A. Jak to tam má ČT nastaveno, tak to je.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 10:46 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, mám jeden dotaz. Včera večer jsem měl delší výpadek stanic HBO a Cinemax, kolem půl desáté večer to pak naběhlo, a dnes vstanu a vidím, že místo HBO a Cinemaxů mám opět černou obrazovku. Je to jen u mě, nebo mají tyto stanice nějaký výpadek? Set Top Box by mi měl fungovat normálně, rozšířená placená nabídka i volně šířené stanice mi jdou na tomto přístroji bez problémů a poplatek za HBO a Cinemax zaplacený mám. Včera jsem nechával hlášení na záznamníku, a když jsem před chvilkou opět volal na hlášení poruch, tak mi bylo třikrát po sobě sděleno, že pobočka neodpovídá, ať zavolám znovu, takže jen zbytečně promrhané peníze za nic. Můžu se dozvědět, kde je problém? Díky předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2014 10:00 pm    Předmět: Citovat

Zdravím. Vím o tom, problém se objevil v pátek již dopoledne, odpoledne jsme to na stanici s kolegy prověřovali. Nejprve jsme měli podezření na závadu LNB na parabole pro příjem ze satelitu Amos, ale toto se nepotvrdilo, přijímací parabola i přijímač jsou v pořádku, naopak v pořádku není signál, který na parabolu ze satelitu přichází. Z neznámé příčiny došlo skokově k prudkému zhoršení jeho kvallity až do takového stavu, že v některých časovýchh úsecích jsou parametry signálu už pod prahovou hodnotou přiijímače a signál vypadne. Věc jsem již nahlásil technikovi z HBO ČR, který přislíbil, že se tím bude zabývat. Problém je však v tom, že HBO má centrálu a uplink svého paketu na satelit v Budapešti a operační středisko satelitu Amos je až v Izraeli! Což celou věc činí poněkud komplikovanou (něco podobného se nestalo poprvé). A z toho důvodu upřímně řečeno očekávám, že nějakého vyřešení se dočkáme bohužel až po neděli Sad
Na záznamník nevolejte, v této věci to nemá smysl. Chápu, že takovéto výpadky HBO a Cinemaxu jsou velmi nepříjemné, bohužel problém se objevil ve velmi nevhodnou dobu (pátek) a jeho řešení je bohužel jaksi mimo naši kontrolu Sad Za způsobené potíže se omlouváme, o případné finanční kompenzaci předplatitelům rozhodne vedení společnosti po jednání s HBO ČR. Připomínnám, že program HBO HD funguje bez omezení, protože je nabírán z jiného zdroje signálu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2014 12:37 am    Předmět: Citovat

Super, moc děkuju za odpověď. Mě ani tak netrápí to, že dochází k výpadkům, jako spíš to, že jsem nevěděl, co se děje a kde je příčina. Já jsem člověk, který má rád věci v pořádku a pod kontrolou, a jakmile nastane nějaká pro mě nepříjemná situace (jako je například že se rozbije něco, co denně používám, což lze aplikovat právě i na stanice HBO a Cinemax), tak jsem nervózní, dokud neznám příčinu nebo dokud to neuvedu do původního stavu. V tomto směru se omlouvám, že jsem na záznamník volal vícekrát (tuším, že to bylo dohromady třikrát), ale opravdu jsem nevěděl, co se děje a zda je to v řešení, případně zda je problém pouze u mě, protože v pátek když jsem se dovolal na pobočku, tak jsem se v podstatě vůbec nic konkrétního nedozvěděl, bylo mi jen řečeno, že u vás na pobočce HBO a Cinemax fungují, což mě znervoznilo ještě víc, jestli náhodou chyba není přece jen u mě. Kdyby mi třeba někdo zavolal a vysvětlil mi, o co jde a že je to v řešení, rozhodně by mě to uklidnilo (ostatně paní na pobočce si ode mne telefonní číslo brala).
Jinak musím říct, že HBO a Cinemax v poslední dny fungují velmi zvláštně. Počínaje čtvrtečním podvečerem je tam přes den černá obrazovka a programy naskočí vždy až kolem desáté až jedenácté hodiny večer. Takto přesně to bylo včera i dnes. Skoro bych si myslel, že přes den mi někdo příjem těch stanic vypíná a na noc mi je zapíná Laughing
Jinak už jsem chtěl jít se Set Top Boxem v pondělí k vám na pobočku, ať se mi podíváte kde je chyba. Pokud to dobře chápu, tak by to tedy nemělo smysl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2014 8:04 pm    Předmět: Citovat

Chápu, tomu samozřejmě rozumím, mám to úplně stejně. Již jsem dal zprávu i do Infoservisu, ale až včera večer, v pátek jsem ještě nevěděl skoro nic a nechtěl jsem tam psát nějaké bludy. Kolegyně na přepážce jsou přece jenom pouze administrativní pracovnice a ne techničky a tak je to třeba brát (s rezervou). Navíc jak jsem již uvedl, původně jsme měli podezření na závadu u nás na přijímací technologii, teprve v pátek odpoledne jsme se dobrali aspoň nějakých zjištění a faktů.
Mezitím jsme lehce pokročili, i když bohužel ne moc. Bylo zjištěno, že signál sice stále funguje a na parabolu přichází, ale má tak špatnou kvalitu a velkou chybovost, že přes den je tato hodnota už pod prahem přijímače a ten prostě signál nebere. V noci jsou asi trochu lepší příjmové podmínky, proto signál má nepatrně lepší kvalitu a signál na přijímači naskočí, i když s chybami v obraze, protože je na hraně. Shodli jsme se s technikem od HBO, že se pravděpodobně jedná o nějakou formu rušení na stejné frekvenci, ovšem zatím nevíme ani z jakého zdroje by mohlo pocházet, ani zda se jedná o rušení globální nebo lokální, nebo je příčina někde úplně jinde. Zítra budeme pokračovat ve zkoumání, prosím o trpělivost, některé věci bohužel nemají ani snadné, ani rychlé řešení Sad
STB rozhodně za nic nemůže, mně teď doma taky přes den HBO a Cinemax nefunguje Smile
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2014 11:19 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou díky za to, že dáváte sem na fórum takto podrobné informace, hned mi pomohlo, že vím, na čem jsem. Díku tomu když jsem dnes přes den zjistil, že znovu nefunguje HBO a cinemax, byl jsem klidný, protože jsem věděl, o co jde. To je prostě tak, když znám příčinu a vím, že je to v řešení, jsem v klidu.
A že jsou věci, které nejdou vyřešit ze dne na den, na to jsem zvyklý a umím být trpělivý. Teď například držím dietu a je mi jasné, že nebudu hubený ze dne na den, sice jdou kila pomalu dolů, ale hlavně, že ubývají, takže trpělivý umím být a jsem, a rád si počkám na výsledek, protože věřím, že bude úspěšný, ať už co se týče mého hubnutí nebo nápravy nefunkčního signálu HBO a Cinemax Very Happy
Samozřejmě jiná věc a průšvih je, že výpadek postihuje zrovna programy, které vyjdou měsíčně na poplatcích na 390 Kč. A jelikož nemám HD přijímač, tak se mě netýká možnost sledovat HBO HD, takže jsem bohužel od pátku bez možnosti sledovat HBO a Cinemax (pochopitelně s výjimkou pozdně večerního a nočního vysílání). Chápu, že za to nemůžete a chyba není na vaší straně, ale o to více doufám, že zmáčknete zástupce HBO, aby svým předplatitelům poskytli nějakou kompenzaci, což, jak jste psal, by se snad mělo projednávat. Já se přiznám, že mně osobně by za ty první dva dny prožitých nervů, kdy jsem nevěděl, co jsem děje a celý den jsem na to myslel a nemohl to vyhnat z hlavy (dokonce jsem v pátek zkusil kvůli tomu uvést Set Top Box do továrního nastavení, takže pak následovalo nové ladění programů a seřazování stanic podle oblíbenosti), stačil jako kompenzace klidně nějaký dárek, nějaký PR předmět od HBO (triko, mikina, prostě cokoliv aspoň trochu hodnotného, co má HBO na skladě). Jsem upřímně hodně zvědavý, jak jednání vašeho vedení s českým zastoupením HBO ohledně kompenzací dopadne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:29 am    Předmět: Citovat

Včera jsme po celodenní snaze na střeše paneláku s hlavní stanicí (v tom vedru skutečná lahůdka) poněkud pokročili a zjistili několik podstatných skutečností:
1. Jedná se o lokální (místní) problém přímo na sídlišti Máj, konkrétně o vf rušení. Nejde tedy o chybu globální ani chybu na straně HBO.
2. Výměna LNB, vyřazení předzilovače ani jiné pokusy nemají na stávající parabole na signál žádný vliv, hodnoty chybovosti jsou tak špatné, že je to pro spolehlivý příjem nepoužitelné.
3. S vysokou pravděpodobností rušení způsobuje jedna z mikrovlnných tras na nedalekém paneláku, poměrně velká trasová parabola svítí velkým výkonem na vodojem nad sídlištěm a naše satelitní parabola je zrovna v cestě. Podle našeho názoru tato trasa vysílá v nepovoleném satelitním pásmu 10,8 GHz, což je nepřípustné, budeme to řešit oficiální cestou přes ČTU.
4. Experimentálně se nám nakonec odpoledne podařilo najít jedno místo na střeše, kde je rušení poměrně slabé, namontovali jsme provizorní parabolu na Amos a signál z ní je poměrně solidní a stabilní. Čili tím by snad byla momentální situace vyřešena a signál zajištěn, přijímač D9828 se tváří spokojeně a kanály HBO a Cinemax běžely celý večer bez problémů a bez výpadků, tak snad to tak vydrží, než doufáme dojde k vyřešení problému s rušením. Je jasné, že v této konfiguraci bude signál HBO a Cinemaxů náchylnější k výpadkům při zhoršeném počasí, ale lepší řešení momentálně není a i toto je malý zázrak, že se to vůbec úspěšně podařilo.
5. Vzhledem k tomu, že chyba nebyla na straně HBO, nelze očekávat z jejich strany nějaké kompenzace, tyto tedy budeme muset nést na naše náklady. Očekávám nejspíše nějakou slevu na měsíčním poplatku.

Za problémy s příjmem kanálů HBO a Cinemax v uplynulých třech dnech se znovu zákazníkům omlouváme, nebylo to způsobeno naším zaviněním ani chybou.
Tito různí pochybní bezdrátoví internetoví a jiní provideři, kteří nerespektují žádné předpisy a pravidla, jsou skutečným neštěstím :-/
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 10:17 am    Předmět: Citovat

Super, dobrá práce, před vaším (mám teď na mysli všechny techniky Elsatu, kteří se na řešení tohoto problému podíleli) pracovním nasazením hluboce smekám, i krátkodobé řešení je dobré řešení, a časem se to snad povede vyřešit dlouhodobě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 28, 29, 30  Další
Strana 11 z 30

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com