Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chyby u programů v kabelovce Elsat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 3:59 pm    Předmět: Citovat

STB Intek HD má pochopitelně HDMI výstup a dále je z důvodu malé velikosti a nedostatku místa vybaven hosiden konektorem, na němž jsou osazeny kompozitní a RGB piny. K boxu je dodávána kabelová redukce, která na jedné straně přijde do tohoto hosiden konektoru a na druhé straně je běžný scart konektor, který lze použít do analogového vstupu na TV nebo rekordéru. Ovšem v případě propojení tohoto HD boxu s televizí analogově scartem byste se připravil o skvělý obraz v HD rozlišení na přes HDMI a to by byla velká škoda, pokud si už ten box pořídíte.
Investice do přepínače HDMI vstupů není nic hrozného, postačil by vám i jednoduchý mechanický 2/1 (taky ho mám doma) za pár korun. A dělají se i elektronické přepínače, jsou o něco dražší. Např. tady:
http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-switch-2-1-automaticky/77557/produkt
https://www.alza.cz/search.htm?exps=hdmi%20prepinac
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 4:34 pm    Předmět: Citovat

Super, moc díky za rady a pomoc, teď už mám všechny potřebné informace a zbývá jen konečné rozhodnutí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scholy



Založen: 6.9.2009
Příspěvky: 13
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2016 6:37 pm    Předmět: fanda HD Citovat

Dobrý den, jsem z Písku a už asi 4 dny nejde Fanda HD, je tam jen nápis , že je signál zakódovaný. Prosím o info. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2016 9:10 pm    Předmět: Citovat

Ano, Fanda HD JE zakódovaný, protože patří to kódované HD Rozšířené nabídky.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2016 10:08 pm    Předmět: Re: J. Interholz Citovat

filip.houdek napsal:
jirikovoego napsal:
taipan napsal:
Prověříme. Ostatní programy, přidané do toho paketu (ESP 2 a JOJ Cinema fungují normálně?

Eurosport 2 mi to nenaladilo v Písku, tak prosím zkuste taky prověřit.


Dobrý den.
Oba tyto programy přidány pomocí automatického ladění a fungují.


Dobrý den, pokud už velký třesk skončil, tak mi v Písku nefunguje packet zpravodajských stanic. A ještě se zeptám, Eurosport 2 nemá nějaké specifické nastavení? Televize ho prostě nenachází - i když, tenhle kanál mi žíly netrhá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 4:18 am    Předmět: Citovat

Chybí ZDF HD?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filip.houdek



Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 7:22 am    Předmět: Re: J. Interholz Citovat

Dobrý den.
Eurosport 2 (ESP2 NE Czech) běží od včerejší rošády bez problémů, stejně tak jako ostatní pakety. Ozkoušeno na TV SAMSUNG, SONY a STBOXech.



jirikovoego napsal:
filip.houdek napsal:
jirikovoego napsal:
taipan napsal:
Prověříme. Ostatní programy, přidané do toho paketu (ESP 2 a JOJ Cinema fungují normálně?

Eurosport 2 mi to nenaladilo v Písku, tak prosím zkuste taky prověřit.


Dobrý den.
Oba tyto programy přidány pomocí automatického ladění a fungují.


Dobrý den, pokud už velký třesk skončil, tak mi v Písku nefunguje packet zpravodajských stanic. A ještě se zeptám, Eurosport 2 nemá nějaké specifické nastavení? Televize ho prostě nenachází - i když, tenhle kanál mi žíly netrhá Smile

_________________
Filip Houdek
KT ELSAT spol. s.r.o.
kabelový rozvod Písek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 8:58 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď, Eurosport 2 tam byl celou dobu, jen jsem v ESP2 viděl ESPN a automaticky zařazoval do extra-extra nabídky, tohle bylo v hlavě Sad

Ale zpravodajské stanice jsem ani po dnešním rescanu nenašel. Mohu se zeptat v jakém jsou packetu? Zkusím to ručně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 9:46 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé. Automatické lazení nedokázalo najít packety K-P. Při ručním zadání údajů se chytly (až na P, ten nevím v čem je jiný). Sílu signál televize (Samsung) hlásí na 99%.

Nesetkali jste se s tím někdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 8:10 am    Předmět: stani Citovat

Máte pravdu, taky jsem si toho všiml, ZDF HD v ČB se vůbec nenaladilo. Tohle ale s operací "rošáda" nijak nesouvisí, spíš se asi podělal přijímač, z nějž tento program v ČB nabíráme, je to takový jednoúčelový stroj, který nám zbyl, na nic jiného použít nejde a není to žádný zázrak. Nebo je nějaká chyba na ASI propojení. Zítra se na to podívám.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2016 9:42 am    Předmět: Citovat

DVB-C Písek: Včera jsem byl s kolegou osobně v Písku, resuscitovali jsme několik analogových programů, které zkolabovaly při rošádě (odporoučela se jedna z řídících jednotek). A při té příležitosti jsem zkontroloval všechny DVB-C pakety a v nich obsažené programy. Mohu tedy potvrdit, že všechny pakety na svých nových pozicích fungují a programy v nich taky. Proč tedy některá televize ten či onen paket nechce automaticky naladit, je mi záhadou. Ale vyloučené to samozřejmě není, může to být podobný jev, jež jsem dnes zjistil s tím ZDF HD v ČB - viz níže.

ZDF HD v ČB: Dnes jsem se tímto programem zabýval. Zjistil jsem něco podobného jako v tom Písku - program ZDF HD v DE paketu obsažen je, program normálně funguje a kontrolní HD STB ho bez problému naladí. Ovšem některé televize DE paket sice naladí, ale program ZDF HD v něm vůbec obsažen není. Netuším proč, snad nějaký konflikt v NIT tabulce. Budu se tím ještě zabývat příští týden.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
gandalf1000



Založen: 20.10.2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2016 11:40 am    Předmět: Citovat

Mám TV SONY a ZDF HD taky nenaladila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HCD



Založen: 1.3.2016
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2016 6:11 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, již týden je v Týně nefunkční paket ORF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2016 1:15 pm    Předmět: Citovat

Ano. Od 1. dubna je rakouský DVB-T mux A v Týně v podstatě nepřijímatelný v použitelné kvalitě. I v předchozích letech byl tento signál poměrně slabý a na hraně, přece jen vzdálenost od vysílače je hodně velká. Nicméně i přesto byl signál použitelný a stabilní a s příjmem nebyl problém. To se však nyní změnilo a signál je pod hranicí použitelnosti, jeho chybovost je obrovská. Dle našeho odhadu došlo na vysílači Lichtenberg buď ke snížení výkonu nebo změně vysílacího diagramu nebo k obojímu. Pravděpodobně to bude souviset s brzkým přechodem rakouského muxu B a posléze i muxu A ze současné normy DVB-T do novější normy DVB-T2 a se souvisejícími úpravami na vysílači.

Ještě se pokusíme udělat další měření a nějak signál v použitelné kvalitě z antény vyloudit, ale nevypadá to moc dobře. Pokud se to nepovede nebo nebude signál z vysílače obnoven na původní parametry, bude v Týně s rakouskými programy bohužel ámen Sad
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xpawlas



Založen: 10.7.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2016 7:43 pm    Předmět: JimJam Citovat

Dobrý den, před pár dny jsem aktualizoval nabídku ELSAT kabelovky a asi 2 dny mi nyní nejede JimJam, v Týně nad Vltavou, - děkuji za info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 28, 29, 30  Další
Strana 18 z 30

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com