Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalita signálu v ČB - Máj

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
etic



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2016 5:48 am    Předmět: Kvalita signálu v ČB - Máj Citovat

Dobrý den, bydlím v ČB na Máji (ulice Netolická) a cca před 2 měsíci se mi začala zhoršovat kvalita (rozpadá se obraz - kostičkování) většiny HD programů (výjimkou bylo ČT1 a ČT Sport). V současné době už se objevuje problém i u ne HD programů - zejména Nova, Prima, ale třeba i HBO 3 apod. Na HD kanály se už nedá dívat.
Nevím, jestli to může být TV, ale vzhledem k tomu, že ČT1 HD i ČT Sport HD jsou pořád OK (i když občas i tam se obraz občas rozpadne...ale třeba tak jednou za 5 minut), tak si myslím, že TV to nebude. Chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte podobné stížnosti i od jiných zákazníků z této části ČB.

Předem díky za reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 21, 2016 11:01 pm    Předmět: Citovat

Vždycky je potřeba začít u sebe doma na svém zařízení.

1. Zkontrolujte důkladně si veškerou účastnickou kabeláž v bytě od TVv zásuvky až do televizoru - kabel, konektory, rozbočovače, odbočovače atd.
2. Teprve pokud na nic nepřijdete a obraz se nespraví, zavolejte do kanceláře na naše zákaznické oddělení a objednejte si naše mechaniky na přeměření a opravu. A to z toho důvodu, že pokud bude závada na zařízení viz bod 1., jež je v majetku uživatele, je oprava placená, protože kabelová společnost ručí za kvalitu signálu právě po kabelovou TV zásuvku, jež je zároveň předávacím bodem.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
etic



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá červenec 22, 2016 5:38 am    Předmět: Citovat

taipan napsal:
Vždycky je potřeba začít u sebe doma na svém zařízení.

1. Zkontrolujte důkladně si veškerou účastnickou kabeláž v bytě od TVv zásuvky až do televizoru - kabel, konektory, rozbočovače, odbočovače atd.
2. Teprve pokud na nic nepřijdete a obraz se nespraví, zavolejte do kanceláře na naše zákaznické oddělení a objednejte si naše mechaniky na přeměření a opravu. A to z toho důvodu, že pokud bude závada na zařízení viz bod 1., jež je v majetku uživatele, je oprava placená, protože kabelová společnost ručí za kvalitu signálu právě po kabelovou TV zásuvku, jež je zároveň předávacím bodem.


OK, díky.
P.s. Jen pro info, pokud jde signál do TV přes externí zařízení (HDD), tak je obraz u ne HD kanálů v pořádku (omlouvám jestli jsem to neodborně popsal, ale nejsem zrovna odborník Very Happy ). Bohužel nemám HDD HD a tak nemůžu posoudit, jak je to s HD kanály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 8:20 am    Předmět: Citovat

HD programy jsou obecně náročnější na kvalitu signálu při jeho přenosu do televizoru nebo STB. Kvůli formátu MPEG4 a dalším věcem. A navíc to, že některé HD programy fungují lépe a některé hůře, o ničem nevypovídá, to je záležitost frekvence paketu.
Takže základem je prostě kvalitní účastnická kabeláž, na přenosové cestě nesmí být poškozené, zlomené kabely, zkraty mezi žílou a stíněním, odpojené stínění, uvolněné konektory na kabelech, vakly všeho druhu atd.
To vše zvyšuje chybovost a degraduje kvalitu přenášeného signálu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Viky



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 7:35 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, mám stejný problém, který je popsán u prvního přispěvku. Poslední týden všechny SD i HD programy kostičkují a rozpadá se obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st září 21, 2016 8:32 am    Předmět: Citovat

Taktéž stejná odpověď.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
etic



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2016 7:47 am    Předmět: Citovat

Viky napsal:
Dobrý den, mám stejný problém, který je popsán u prvního přispěvku. Poslední týden všechny SD i HD programy kostičkují a rozpadá se obraz.


Doporučuji si objednat techniky z Elsatu. U mně vyměnili něco ještě před bytem (bohužel jsem nebyl doma a dcera to komentovala slovy "vyměnili něco v té plechové skříni u zvonků a začínalo to na "s" Surprised) ) a od té doby je to OK. A nic mě to nestálo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viky



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2016 5:55 pm    Předmět: Citovat

etic napsal:
Viky napsal:
Dobrý den, mám stejný problém, který je popsán u prvního přispěvku. Poslední týden všechny SD i HD programy kostičkují a rozpadá se obraz.


Doporučuji si objednat techniky z Elsatu. U mně vyměnili něco ještě před bytem (bohužel jsem nebyl doma a dcera to komentovala slovy "vyměnili něco v té plechové skříni u zvonků a začínalo to na "s" Surprised) ) a od té doby je to OK. A nic mě to nestálo!


Tak to budu muset řesit také technikama z Elsatu. HD programy téměr nekoukatelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Viky



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt září 29, 2016 7:00 pm    Předmět: Citovat

Dnes provedena výměna zesilovače a obraz je zatím ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com