Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MGM
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

chcete, aby byl do programové nabídky zařazen kanál MGM?
ano
88%
 88%  [ 15 ]
ne
11%
 11%  [ 2 ]
je mi to jedno
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 5:05 pm    Předmět: MGM Citovat

Chtěl jsem se zeptat, zda by bylo možné (především finančně schůdné) zařadit do programové nabídky filmový kanál MGM. Tato stanice vysílá nonstop pouze filmy z portfolia společnosti Metro-Goldwyn-Mayer, a to jak starší tak i novější. Nejedná se o pay tv, což mne docela překvapilo. Nikde jsem ale nezjistil, zda v českých kabelových rozvodech vysílá s českým dabingem nebo pouze s českými titulky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Bohužel nelze - zatím. Právě v průběhu ledna jsme uzavírali nové kontrakty na další programy v rámci připravovaného rozšíření digitální nabídky o další paket a o MGM jsme též projevili zájem. Jednání s MGM bylo bohužel neúspěšné - tento provozovatel striktně podmiňuje poskytnutí licence zařazením svého programu do nejnižší, plošné nabídky (analogové), nikoliv do připláceného kódovaného digitálního balíku. To je pro nás momentálně nepřijatelné a finančně nevýhodné. Takže bohužel - MGM zatím ne. Snad provozovatel časem dostane rozum...

Pokud vím, MGM vysílá svůj program dabovaně, v češtině. Nicméně filmy jsou poměrně staré, maximálně do roku výroby 1994.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 3:30 am    Předmět: Citovat

A což takhle vyměnit MGM za TCM?... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 12:29 pm    Předmět: Citovat

To je určitá možnost, nicméně nevím, jak dalece průchodná. Až bude vhodná příležitost, zeptám se šéfa, jak by to vypadalo finančně a jak je postavena smlouva s TCN/TCM, resp. jak problematické by bylo její vypovězení. Ale nevím, jaká bude ochota tento anglickojazyčný (jeden z mála) a navíc kombinovaný program měnit za MGM, taky vzhledem k tomu, že nabídka MGM za moc nestojí. Z toho titulu, že filmy jsou tam sice poměrně kvalitní, jenže staré a všechny hodné zřetele již filmoví fandové viděli jinde už X-krát.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

Byl bych velmi nerad, kdyby byl Cartoon Network vyřazen z nabídky. Je to docela kvalitní dětský kanál (narozdíl od Jetixu), i když je v angličtině. Ale u pořadů typu Tom a Jerry, ap. to nevadí. Jinak TCM bych klidně také vyřadil. Za sebe navrhuji vyřadit Pro Sieben a také Jetix a nahradit ho jiným česky dabovaným dětským kanálem. Co se týče programové skladby MGM, nejedná se rozhodně o béčkové filmy. Je pravda, že to nejsou zrovna kasovní trháky posledních let, ale ty jsou přece na HBO. Filmy, které běží na MGM jsem v minulosti již některé viděl, ale když jsem se je pokoušel sehnat na DVD, tak jsem zjistil, že nikdy na DVD ani na VHS nevyšly. Třeba takových "12 rozhněvaných mužů" s J. Voskovcem je sice film z 50-tých let, ale filmový skvost, který nestárne ani po letech. To šlo asi před 14-ti dny. Program na tento týden je zde: http://www.houser.cz/pls/w/tv.channel?i_ch=20073&i_date=2008-02-04&i_xday=7
Ať si každý udělá obrázek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

Na vyřazení PRO 7 rozhodně dříve či později dojde. Tuto pozici v analogové nabídce si zatím schováváme jako rezervu pro případné zařazení nějakého programu v češtině, který by si to zasloužil.

Cartoon bych nerad vyřazoval z nabídky právě proto, že je v angličtině. Podporuje to rozvoj nenásilný rozvoj angličtiny u dětí, což je žádoucí.
TCM je program, alternovaný ve stejném signálovém streamu s Cartoonem, protože se jedná o stejného provozovatele a oba programy jsou šířeny na jednu smlouvu a licenci. Takže šířit jeden a nešířit druhý nepadá v úvahu.

A ještě bych chtěl zdůraznit jednu věc, která není asi tak zcela patrná: ono to není tak snadné a není to jenom o tom technicky nahradit v analogové nabídce dejme tomu zmíněné PRO 7 (jež jsme zatím mohli šířit na základě licence bezplatně) zmíněným programem MGM, za nějž ale i při zařazení jen pro rozvod Č. Budějovice odvedeme provozovateli ročně půl milionu až milion korun, podle domluvené ceny. Jen za tento jeden program! A tento milion navíc se musí někde vzít (z kapes zákazníků, na měsíčním poplatku). Proto bychom raději viděli MGM do připlácené DVB-C nabídky pro zájemce, kde je finanční schůdnost nesrovnatelně lepší (je rozdíl, když odvádíme poplatek měsíčně za tisíce nebo desetitisíce účastníků nebo dejme tomu za několik set. Ale to zatím provozovatel MGM nechce umožnit, jak jsem již vysvětlil dříve.

Co se týče dětských programů, do dalšího digitálního paketu je (spolu s dalšími různými programy různých žánrů) připravován dětský dvojprogram Minimax/Animax. Start tohoto balíku se předpokládá cca v dubnu či květnu t.r.
A co se týče Jetixu - moc na výběr není. Všechny tyto programy jsou více či méně kreslené či animované pořady, ať se jedná o ten či onen podobný program. Supermax již před několika lety zkrachoval a nahrazovat Jetix nějakým JimJamem nebo podobnou ptákovinou na stejné "úrovni" nemá smysl. Byla by to jen práce navíc, ztráta času a investic s nulovým efektem.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 7:33 am    Předmět: Citovat

taipan napsal:
To je určitá možnost, nicméně nevím, jak dalece průchodná. Až bude vhodná příležitost, zeptám se šéfa, jak by to vypadalo finančně a jak je postavena smlouva s TCN/TCM, resp. jak problematické by bylo její vypovězení. Ale nevím, jaká bude ochota tento anglickojazyčný (jeden z mála) a navíc kombinovaný program měnit za MGM, taky vzhledem k tomu, že nabídka MGM za moc nestojí. Z toho titulu, že filmy jsou tam sice poměrně kvalitní, jenže staré a všechny hodné zřetele již filmoví fandové viděli jinde už X-krát.


Jenže na TCM také ty filmy opakují pořád dokola stejné a také jsou staré....
V analogu by pak zůstala stanice v angličtině - CNN, navíc TCM vysílá také v originále s č. titulky, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

Viz příspěvek 4.2. 3.59 pm.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 12:46 am    Předmět: Citovat

Už je to půl roku, co se zde probíralo zařazení kanálu MGM. Tak bych se chtěl zeptat, zdali se něco v této věci nezměnilo a jestli je nějaká naděje, že by byl v budoucnu kanál MGM zařazen. Jelikož patřím mezi mladší diváky (je mi 21 let), tak téměř žádný z filmů, které jsou vysílány na MGM neznám, ale měl bych velký zájem většinu z nich vidět. Každý den koukám v tištěném programu na vysílací nabídku MGM a téměř každý den jsou tam minimálně dva filmy, které bych chtěl vidět, a díky tomu pak lituji, že tuto stanici nemám možnost sledovat. Možná se nejedná o největší filmové skvosty, ale mnohdy ty filmy vypadají velmi zajímavě. Byl bych ochoten si i připlatit, abych měl možnost MGM sledovat, protože ty filmy z mého pohledu stojí za to. Takže jak to vypadá, je nějaká naděje, že by se MGM do budoucna objevil v nabídce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 7:58 am    Předmět: Citovat

Pokud vím od šéfa, zatím se nezměnilo nic (na situaci, zmíněné v předchozích příspěvcích). Nicméně se domnívám, že program MGM dříve či později do nabídky zařazen bude, budeme o to usilovat. Ale přece jen, musí to být za podmínek výhodných i pro nás, ne jen pro provozovatele programu. To je vždy všechno otázka jednání. Naše digitální nabídka se samozřejmě bude postupně rozšiřovat a na MGM určitě časem dojde.
Přesnější informace však nemám, zkuste případně e-mailovým dotazem kontaktovat přímo našeho ředitele p. Bártu, který jednání s provozovateli programů vždy vede a uzavírá smlouvy na šíření v kabelovce.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

freddy napsal:
Už je to půl roku, co se zde probíralo zařazení kanálu MGM. Tak bych se chtěl zeptat, zdali se něco v této věci nezměnilo a jestli je nějaká naděje, že by byl v budoucnu kanál MGM zařazen. Jelikož patřím mezi mladší diváky (je mi 21 let), tak téměř žádný z filmů, které jsou vysílány na MGM neznám, ale měl bych velký zájem většinu z nich vidět. Každý den koukám v tištěném programu na vysílací nabídku MGM a téměř každý den jsou tam minimálně dva filmy, které bych chtěl vidět, a díky tomu pak lituji, že tuto stanici nemám možnost sledovat. Možná se nejedná o největší filmové skvosty, ale mnohdy ty filmy vypadají velmi zajímavě. Byl bych ochoten si i připlatit, abych měl možnost MGM sledovat, protože ty filmy z mého pohledu stojí za to. Takže jak to vypadá, je nějaká naděje, že by se MGM do budoucna objevil v nabídce?


Souhlasím. Jedná se o program který jako jeden z mála vysílá opravdu kvalitní filmy - sice ne všechny, ale za týden je jich tam celá řádka. Na druhou stranu uznávám, že náročnější a umělecké filmy jsou asi spíše pro užší okruh diváků a soukromá firma jako Elsat se musí řídit především ziskem - to je pochopitelné.

Ovšem až se někdy MGM ve vysílání Elsatu objeví, bude to příjemné překvapení. Razz

A tento program s převážně staršími filmy by se spíše hodil do analogové nabídky, třeba namísto nějakého v němčině - těch je tam stále dost(a na můj vkus pořád příliš).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 7:16 am    Předmět: Citovat

Zařazení placeného filmového kanálu typu MGM (navíc poměrně drahého) do plošné analogové nabídky znamená ročně na odvodech provozovatelli programu odvést statisíce až miliony korun, které se musí někde vzít => musí se zdražit paušální měsíční poplatek. Což zrovna moc průchodné není. Zvlášť ne u programu, který je přece jen určen pro dost omezený okruh diváků. Podle mě je MGM typický případ volitelného programu pro zájemce do některé z připlácených digitálních nabídek, kde bych ho také časem rád viděl.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 8:27 pm    Předmět: Citovat

taipan napsal:
Zařazení placeného filmového kanálu typu MGM (navíc poměrně drahého) do plošné analogové nabídky znamená ročně na odvodech provozovatelli programu odvést statisíce až miliony korun, které se musí někde vzít => musí se zdražit paušální měsíční poplatek. Což zrovna moc průchodné není. Zvlášť ne u programu, který je přece jen určen pro dost omezený okruh diváků. Podle mě je MGM typický případ volitelného programu pro zájemce do některé z připlácených digitálních nabídek, kde bych ho také časem rád viděl.


Aha. To jsem nevěděl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Mám jeden takový dotaz. Včera večer jsem si procházel na televizi digitálně šířené programy a najednou jsem narazil na něco, co mě velmi překvapilo. U jednoho z těchto digitálních programů se objevil název MGM. Sice tam nebyl obraz ani zvuk, ale název stanice tam byl. A jelikož se nechci radovat předčasně, tak se chci zeptat, jestli to znamená to, co si myslím. Neboli že už jste se s provozovatelem tohoto programu dohodli a tím pádem se program MGM v blízké době objeví v digitální nabídce. Pokud je tomu tak, tak jsem velmi nadšený, protože tohle je snad asi poslední filmový kanál, který mi ve vaší nabídce chyběl a který jsem velmi chtěl. Díky předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

Ach, to je mi líto, ale v této věci vás bohužel zatím asi zklamu. Že se včera na krátkou dobu kódovaná identifikace MGM v digitální nabídce na krátkou dobu objevila byla jen "technická náhoda", lze-li to tak říci, která souvisela se změnami na transpondérech. Ohledně zařazení MGM to sice není příliš otázka pro mě, ale za technickou sekci mohu říci, že bych stanici MGM v digitální nabídce taky rád viděl a technicky by její spuštění nebyl zas až takový problém. Jádro pudla je jako u mnoha jiných programů jinde, a to v otázce řekněme "papírové", s níž úzce souvisí i otázka finanční. Přesnější odpověď by vám snad na přímý dotaz mohl poskytnout ředitel Ing. Bárta, ale pokud vím, postoj provozovatele stanice MGM se zatím v pozitivním směru příliš nezměnil a zatím nebylo dosaženo oboustranně akceptovatelné dohody ohledně podmínek pro uzavření smlouvy na šíření stanice v kabelovém rozvodu. A podobná situace (zatím neúspěšná jednání) zatím trvá i v otázce oficiálního zařazení stanice Eurosport HD, bohužel. Někdy (často) máme pocit, že minimálně někteří provozovatelé a poskytovatelé programů žijí v představě, že kabeloví operátoři se topí v penězích a přehazují je ve firmách vidlemi asi jako operátoři mobilních telefonů. Ovšem mohu zcela zodpovědně potvrdit, že to je naprostá blbost :-/
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com