Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rušení v programu CS Film v rozvodu Elsat Č. Budějovice

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kloucek



Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 2:22 pm    Předmět: Rušení v programu CS Film v rozvodu Elsat Č. Budějovice Citovat

V poslední době se projevuje rušení ( impulsní) v rozvodu v ČB. Projevuje se tak. jako když dochází k jiskření při rozpínání nějakých kontaktů. Toto rušení se neprojevuje jen u mně, ale i u jiných účastníků v domě. Projevuje se krátkými intenzivními čárkami a současně dojde k potemnění obrazu. Rušení se samozřejmě projevuje krátce a nepravidelně ovšem je velmi nepříjemné. Zřejmě se dostává do rozvodu někde před analogovým zesilovačem KTR, který na rušení reaguje zakolísáním zesílení ( to je to potemnění obrazu). Vím, že se zdroj podobného rušení obtížně hledá, ale zčít by se vtomto mělo něco dělat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:37 am    Předmět: Citovat

Díky za upozornění. Na tuto věc nás již jeden zákazník upozornil. Ovšem první problém je, že byl opravdu jen jeden, a druhý problém, že zmíněné rušení se nám zatím nepodařilo vůbec zaregistrovat, ani na kontrolních televizorech ve formě na Vltavě, ani u mě a dalších dvou kolegů doma v bytě, přičemž bydlíme v různých částech našeho rozvodu. Z toho se dá s vysokou pravděpodobností usoudit, že nejde o plošné rušení, nýbrž o nějakou lokální závadu. Pro odhalení příčiny problému by nám pomohlo napsat nám sem adresu (adresy) vchodů (domů) kde se toto rušení projevuje. A bylo by dobré, kdyby sem případně mohli napsat své adresy i další zákazníci, pokud se u nich toto rušení na CS filmu též projevuje. Jinak je téměř nemožné vůbec zdroj rušení odhalit.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LTCB



Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 11:17 am    Předmět: Rušení CS Film Citovat

Toto rušení se u nás rovněž objevuje. Původně jsem myslel, že jde o špatnou kvalitu starších filmů, ale zde uvedený popis odpovídá. Bohužel se projevuje opravdu zcela nepravidelně, to bych musel tento kanál sledovat soustavně, abych objevil nějakou časovou nebo jinou souvislost.
Jsem v ČB na Vltavě, Krčínova 40.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kloucek



Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Reaguji na výzvu Taipana. Rušení se projevuje např. ve vchodu Chlajna 12 na Máji a večer jsem to trochu pozoroval a objevovalo se to v intervalech cca. 15 - 20 min. Trvá to jen pár vteřin. Proto se to těžko zachycuje a někteří účastníci si toho prakticky nevšimnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 7:34 am    Předmět: Citovat

Ano, včera jsem se pokoušel trvaleji během večera sledovat CS Film (i když vzhledem k těm hrůzám, které tam dávají, je to utrpení). A konečně jsem si zmiňovaných problémů všiml taky. Popisovaný jev se projevil jednou, nicméně je to dost nepříjemné. Tudíž to přece jen vypadá, že se jedná o plošný jev v celé síti. Tím se celá věc ovšem dost komplikuje, protože páteřní a část sekundárních sítí je provedena optickými sítěmi, takže nějaké rušení na metalických kabelech je vyloučeno. To zároveň znamená, že jednotlivá sídliště a části sídlišť nemají žádný společný bod typu analogového páteřního zesilovače, jak tipoval id kloucek.

Takže - dnes zkusím vyměnit satelitní přijímač pro CS Film za jiný kus a typ. Je určitá možnost, že by problém mohl vznikat na něm - uvidíme. Pak zbývá ještě modulátor na tv kanál. Pokud by ani to nepomohlo, pak se obávám, že hledání příčiny tohoto problému bude běh na dlouhou trať Sad
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kloucek



Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2008 12:29 pm    Předmět: Rušení v programu CS film Citovat

Tak bohužel. Rušení se projevuje stále dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com