Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STB - problémy se signálem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 4:45 pm    Předmět: STB - problémy se signálem Citovat

Měl bych dva dotazy ohledně kvality signálu přes Set-Top-Box. Mám ten původní druh STB (CV-5000 CINXiL).

1) První dotaz se týká signálu ze STB do TV. Tam jsem nalezl jednu menší závadu, a to sice čím více přidávám na hlasitosti, tím více se ozývá kromě zvukové stopy u filmu také jakési hučení, které je občas dost nepříjemné. A absolutně nevím, čím to může být, všechny kabely mám pozapojované správně.

2) A ten druhý dotaz se týká signálu ze STB do externího zařízení, v mém případě do DVD rekordéru. Neumím si to vysvětlit, ale výsledná kvalita signálu v DVD rekordéru je dost špatná. Při určitých barevných kombinacích tam běhá jakýsi šedivý pruh zabírající půlku obrazovky. Už jsem zkusil i vyměnit kabel SCART, který předtím naprosto bez problému fungoval v převodu signálu z videorekordéru do DVD rekordéru, ale i po této výměně to zůstalo stejné a já už nevím, co s tím. Přitom se snažím nahrávat filmy z HBO a Cinemax, protože tam jsou mnohdy k vidění opravdu zajímavé snímky, ale výsledná kvalita nahrávky je taková, že se na to nedá skoro koukat. Tak bych rád věděl, co se s tím dá dělat, jestli vůbec něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

Těžko říci. Žádné podobné problémy jsem nepozoroval, ani na svém STB doma, ani na dalších STB ve firmě a na HS.
Přičemž konkrétně STB ve spojení s HDD rekordérem používám k záznamu pořadů dosti často, ale kvalita je velmi dobrá, v každém případě bez jakýchkoliv pruhů, rušení, interferencí a podobných projevů.

Ohledně této záležitosti bych vám doporučil kromě zmíněné výměny scart kabelu i zkusit zaměnit AV vstupy a výstupy jak na STB, tak na rekordéru, a během testu vypnout (ze sítě) všechna další AV zařízení v okolí, aby se vyloučilo elmg. rušení od nich.
Pokud toto nepomůže a na původ rušení nepřijdete, je samozřejmě také možné, že STB může být vadný. V takovém případě, pokud budete mít toto opodstatněné podezření, můžete přinést STB k nám do zákaznického oddělení, provedeme přezkoušení a kontrolu funkčnosti STB a jeho AV výstupů.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com