Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WSS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:37 pm    Předmět: WSS Citovat

Dobrý den, potřeboval bych trošku poradit. Je rozdíl mezi kódy WSS, které vysíláte u stanic ARD a ZDF oproti ORF a dnes nově ČT2? Vlastním asi rok LCD TV Samsung a u ČT2 a obou ORF mi při vysílání 16:9 obraz problikává z full screen do dolní části obrazovky, pouze s černým pruhem nahoře. Ruční zoom je v pořádku. Mám na mysli analogovou nabídku, váhám s nákupem STB DVB-S, nevím, zda by autoformát vyřešil. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:48 pm    Předmět: Citovat

Přepsal jsem se, myslel jsem kabelový DVB-C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapomněl dodat, že ARD, ZDF i PRO7 se přepíná naprosto bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

Pokud vím, žádný rozdíl by být neměl. Nicméně nevím, jak dalece je charakteristika povelu WSS dána nějakou závaznou technickou normou, je možné, že různí výrobci odbavovacích zařízení mají ve tvaru povelu WSS drobné odchylky, které pak mohou způsobovat zmíněný problém. Bohužel vám s tímhle asi nepomůžu, signál programu i s povely WSS distribuujeme do rozvodu beze změny tak, jak je nabereme a a na wide televizorech SONY (na nichž mohu auto přepínání obrazu ověřit), žádný problém nevzniká.

Na druhé straně je ovšem rozdíl, a to dosti podstatný, v charakteru vysílání zmíněných programů. ARD, ZDF a PRO 7 jsou nabírány analogově ze satelitu, kdežto programy ORF a ČT jsou nabírány digitálně ve formátu DVB-T z pozemních vysílačů. Z podstaty samozřejmě je signál WSS přenášen jiným způsobem a to může být příčinou zmíněných problémů.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

A pokud mohu soudit, v digitální nabídce jsou povely WSS u paketu ČT stejné jako v nabídce analogové, takže se může stát, že se problém bude objevovat taky, i s boxem. Chtělo by to fyzicky ověřit s naším STB na přímo na vaší televizi. Máte-li zájem, můžeme se domluvit, že bych k vám s boxem zašel, celkem by mě to zajímalo. Zastavte se v kanceláři nebo zavolejte a ptejte se na taipana, oni už budou vědět. Nebo mi nechte tady v soukromé poště na vás telefon, ozvu se a domluvíme se.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Xmichal



Založen: 16.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

Stejny problém Také LCD SAMSUNG....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 12:35 pm    Předmět: Citovat

Dle informace od id plhon se tento problém s přepínáním formátu týká specificky zn. Samsung. Resp. Samsung o této věci údajně ví, je to záležitost firmware u televizí. S upgradem firmwarem by se údajně tento problém snad mohl odstranit, jenže s otazníkem, protože se neví, co by pak třeba mohlo naopak přestat fungovat. Takžě dobrá rada drahá...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 8:17 pm    Předmět: Citovat

Chtěl jsem se jen zeptat, zda nedošlo k nějaké změně při cestě signálu do klasické analogové nabídky. Všiml jsem si totiž tento víkend, že u mého televizoru SAMSUNG, který původně chybně interpretoval WSS, nyní dochází u ČT1 a ČT2 při automatickém nastavení formátu k zcela správnému přepnutí. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

U nás k žádné změně nedošlo, signál se nabírá, konvertuje a odbavuje pořád stejně. Ale je možné, že k nějaké změně (úpravě v datovém toku) došlo přímo na straně ČT. Zvláště pokud se u Samsungů jednalo o plošný celorepublikový problém a ČT o tom věděla. Může to být podobné jako nedávná úprava na straně ČT kvůli špatné interpretaci a nezobrazování názvů kanálů ČT v DVB-T muxu 1 na některých zařízeních.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com