Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CS FILM
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tibore.maj



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 19
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 5:59 pm    Předmět: CS FILM Citovat

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda uvažujete o zařazení programu CS Film, který bych velmi uvítal nejen já, ale jistě i další vaši zákazníci.MYSLÍM JAKO BALÍČEK PRO DIGI.... hbo,hbo2,cinema-1-2 hbo comenig a plus CS-FILM JAKO BALÍČEK DÍK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
honza



Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 9:00 pm    Předmět: Citovat

Takových,co by chtělo mít v nabídce CS film,by bylo víc.Elsat se tomu stále z nepochopitelný důvodů brání.Nejspíš proto,že si myslí že tento program dává jen tz.agitky a budovatelské filmy.Prý už ho bude dávat na podzim i UPC direct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:40 am    Předmět: CS film Citovat

K tématu programu CS film a pozadí a souvislostech jeho případného zařazení do naší nabídky bylo v tomto diskuzním fóru v několika tématech napsáno, popsáno a vysvětleno už všechno, od začátku do konce, od A až do Z, dopředu i pozpátku a několikrát. Pokud v tomto kontextu je tedy někdo schopen napsat, že "Elsat se tomu stále z nepochopitelných důvodů brání", pak při vší úctě je to buď provokace nebo ignorance nebo tupost. Nevím, co je horší, sorry, že to tak musím nazvat Evil or Very Mad

Nicméně, situace s CS filmem je nyní taková, že při posledních jednáních s provozovatelem se podařilo požadovanou původní nehoráznou cenu za licenci o něco snížit, i když ne tak, jak by bylo třeba a jak by bylo odpovídající vzhledem k cenovým relacím na trhu s programy. Proto nyní velmi vážně uvažujeme o zařazení CS filmu do naší plošné analogové nabídky, v rámci naší podzimní akce, místo některého německého programu, jež jsou dostupné v digitální nabídce.

Každopádně stále platí a JE PRAVDOU, že CS film, možná až na nepatrné vyjímky vysílá filmy prvorepublikové, budovatelské, totalitní a normalizační. A pravděpodobně našim zákazníkům bude umožněno a dopřáno se o tom sami přesvědčit. Je ale také pravdou, že to je náš soukromý názor, jež naše zákazníky nemusí zajímat. Čímž chci říci, pro pro společnost Elsat je vždy rozhodující názor a přání našich zákazníků, a pokud si přejí do nabídky tento CS film, pokud to bude jen trochu možné a schůdné, přdevším z finančního hlediska, rádi jim tento kanál dopřejeme. Zařazení do digitální nabídky jako zvlášť placený kanál by byla také jistá možnost, ovšem technicky problematičtější a náročnější a také schůdná zatím jen pro rozvod Č. Budějovice. Takže na tuto možnost to příliš nevypadá, spíš na plošné zařazení.

Nicméně je ovšem třeba počítat s tím, že to, co bylo řečeno dříve, stále platí - totiž to, že CS film je stanice, která jednak nevysílá v žádném případě nonstop jako jiné podobné kanály, nýbrž pouze 12 hodin denně - od 12 hodin (poledne) do půlnoci, jen několik filmů denně. A dále to, že zařazení CS filmu určitě bude mít určitý vliv na pohyb paušálního poplatku směrem vzhůru, politicky řečeno. Ale kdo chce kam...

Zároveň tímto upozorňuji důrazně, že informace o možném zařazení CS film na podzim do nabídky je zatím skutečně jen ve stádiu zvažování a určitých příprav. Proto tento příspěvek nelze brát jako definitivní informaci nebo dokonce závazný příslib, ve hře je zatím mnoho faktorů.
A nemám zatím ani žádnou informaci o tom, že by společnost UPC hodlala CS film do své nabídky zařadit, ať už do KT nebo do Directu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honza



Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 4:56 pm    Předmět: Citovat

V žádné případě s Vámi nesouhlasím ani v jednom bodě.Stále si myslím a opakuji už to tady pořád dokola,že každý má jiný vkus na vysílané programy.Mě osobně by bylo úplně jedno, kdyby jste vyřadili německé programy všechny,ale vím že to některou skupinu( co umí německy)zajímá. Já jsem sběratel a fanda ČS filmů natočených před rokem 89 a není nás málo.http://ceskyfilm.wz.cz Tak by jste měli brát na tuto nemalou část svých zákazníku taky ohled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:57 pm    Předmět: Citovat

Ehm, tedy nezlobte se, při vší úctě, ale... umíte číst? Chápete, co jsem napsal v předchozím příspěvku, zvláště v jeho třetím odstavci? Pro jistotu ho zopakuji:

Každopádně stále platí a JE PRAVDOU, že CS film, možná až na nepatrné vyjímky vysílá filmy prvorepublikové, budovatelské, totalitní a normalizační. A pravděpodobně našim zákazníkům bude umožněno a dopřáno se o tom sami přesvědčit. Je ale také pravdou, že to je náš soukromý názor, jež naše zákazníky nemusí zajímat. Čímž chci říci, pro pro společnost Elsat je vždy rozhodující názor a přání našich zákazníků, a pokud si přejí do nabídky tento CS film, pokud to bude jen trochu možné a schůdné, především z finančního hlediska, rádi jim tento kanál dopřejeme.

Já rád odpovím zevrubně komukoliv na cokoliv, pokud má dotaz aspoň trochu smysl a hlavu a patu, ale odsud podsud. Ve vašem případě si nejsem jist - buď si děláte legraci, což není zrovna dobrý nápad, nebo nevím... Question
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kvetak



Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Vimperk

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 7:22 am    Předmět: CS FILM Citovat

Musim říct, že občas s neomezeným despotickým vládcem nesouhlasím, ale co se týká CS Filmu má mojí plnou podporu. Vždyť jsou tu přece malinko lepší filmové kanály, jako je Film+ (o tom jste přece uvažovaly), FilmBox (i zde se vysílají starší české filmy) a možná i jiné. Já vim,že to není taky velká sláva, ale pořád lepší než CS Film.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

No vidíte, to je právě ono. Tady je úplně transparentně vidět, jak složitá je pro nás tvorba programové nabídky, co musíme pořád řešit a jak musíme doslova vážit na laboratorních vahách, aby programová nabídka byla pokud možno rozmanitá a vyvážená a vyhovovala pokud možno všem účastníkům.

Konkrétní příklady: jeden chce sledovat bolševické totalitní filmy a zařazení tohoto kanálu vyžaduje za každou cenu, bez ohledu na cokoliv a na ostatní. Druhý totalitní filmy nesnáší a uvítal by radši filmový kanál s americkými filmy. Daší řekne, že se na americké krváky dívat nechce a že by radši zajímavé dokumentární pořady. Jeden by rád množství hudebních kanálů různých žánrů, další řekne, že na kravál a řvaní těch feťáků na podiu není zvědavý. Jeden řekne, že by chtěl co nejvíc sportovních kanálů a všechny možné Eurosporty a Sporty 1, jiný řekne, že zmatené pobíhání 22 cvoků za kulatým nesmyslem ho nezajímá a chce radši romantické filmy z červené knihovny. Jeden by nejradši, aby všechny programy v nabídce byly v češtině, jiný těžce nese jakékoliv zrušení zahraničního kanálu, jehož jazyk se učí nebo jeho přesun do digitální nabídky. Atakdále. A téměř jeden každý není ochoten akceptovat zvýšení paušálního poplatku o desítky korun kvůli novým programům v žánru, jenž jeho samého nezajímá. Při tom množství našich účastníků se dá říci, že téměř co zákazník, to jiné názory, jiné preference a jiná představa o složení programové nabídky. A mezi tím vším musíme najít nějaký kompromis, aby si každý zákazník našel v nabídce to své, a jednoduché to rozhodně není. Tvorba programové nabídky je svým způsobem stejně jako politika "umění možného", a u kabelového operátora zde přistupuje vedle přání zákazníků ještě jeden velmi podstatný - nejdůležitější faktor, a tím jsou peníze. V dnešní době za licenci k šíření v podstatě téměř na všechny programy jejich provozovatelům platíme nemalé peníze, programy do nabídky nespadnou z nebe jen tak a zadarmo, nakupujeme je na trhu jako jakékoliv jiné zboží. Ono se laikovi z vnějšího pohledu může na první pohled zdát, že pár korun za účastníka/měsíc za každý program nic není, ale reálně to je tak, že za každý takový program suma, kterou za rok odvedeme jeho provozovateli, činí několik set tisíc až několik milionů korun. Když se to posčítá za všechny programy, k tomu se připočte suma odvedená různým ochranným a autorským organizacím a k tomu se připočtou nějaké provozní náklady na chod firmy a investice, dostaneme ohromnou částku, kterou musíme každoročně někde získat, pokud nemáme zkrachovat. Kabelový operátor může tuto částku získat jen od svých zákazníků, jenže ti jsou pochopitelně ochotni akceptovat poplatky jen v určité, pro ně přijatelné výši. A v těchto mantinelech se musíme pohybovat a jen v těchto mantinelech můžeme zařazovat nové, často velmi drahé placené programy (jako je např CS film nebo všechny sportovní kanály). Jak už jsem psal vícekrát, technicky ani administrativně by nebyl problém nabrat do nabídky všechny možné filmové, sportovní, dokumentární a jiné kanály a zdražit poplatek na třeba 1000 Kč měsíčně, ovšem je otázkou, kolik zákazníků by pak zůstalo a jak dlouho bychom ještě fungovali. Snažíme se neustále dle možností vybírat do nabídky to nejlepší co je k mání, ale je jasné, že všem na 100% vyhovět nejde, mají-li poplatky zůstat únosné. Ale když pak někdo jako umíněné dítě napíše, že se "Elsat tomu z nepochopitelných důvodů brání", spolehlivě to člověka akorát připraví o náladu a chuť do další práce a vylepšování nabídky a služeb zákazníkům. Mohu zcela zodpovědně a naprosto všechny ujistit, že naše vlastní preference a to, na co se my z Elsatu v televizi rádi díváme nemá absolutně žádný vliv na to, co do nabídky zařadíme a co ne nebo ne hned. Rádi našim zákazníkům nabídneme a poskytneme jakýkoliv program, ale jen pokud je to finančně schůdné a reálné.

Ve světle všech těchto zmíněných skutečností bych proto chtěl naléhavě apelovat na soudnost našich zákazníků, alespoň těch, kteří jsou toho schopni. I když bychom velmi rádi, prostě nemůžeme do nabídky zařadit všechno, hned a najednou. Děkujeme za pochopení.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Ačkoli jsem se původně za zařazení CS-Filmu také zasahoval, musím dát taipanovi za pravdu: stačí si náhodně několikrát přečíst vysílací program této stanice a opravdu: převážně jsou tam totalitní a normalizační filmy. Samozřejmě se tam najdou i (a není jich málo) vyjímky(např. nyní Utrpení mladého Boháčka), nebo i dokonce tu a tam i dokonce něco kvalitního ( Smrt si říká Engelchen , Spalovač mrtvol )...

Což o to, já osobně bych "oddělil zrno od plev", ale záhadou mě zůstává, proč převážná většina vysílaných filmů jsou opravdu totalitní a zločinému režimu poplatné "kousky", zda je to záměr(v tom případě by to bylo na pováženou), či je tento brak natolik levný, že jako "vata" vhodně vyplní vysílací čas, anebo je to stanici úplně fuk co tam dává...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

kvetak: anebo MGM! Ten bych tam viděl daleko raději, než-li nějaký CS-Film, Film+, atd. ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 9:22 am    Předmět: Citovat

... anebo jak teď koukám i ten Filmbox není špatný.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 9:30 am    Předmět: Citovat

taipan: ohledně provozu "kabelovky" s vámi souhlasím a nemusíte si dělat kvůli tomu starosti - myslím, že většina to zcela chápe, že nic není zadarmo, žádné dotace od státu nedostáváte(spíše naopak Razz Confused ), žijete v normálním tržním prostředí, kde za vše se musí platit.

Jen pár ne příliš inteligentních socek si (pořád) myslí, že je něco zadarmo, že "strana a vláda" se postará, že se to "nějak"(nebo "někdo") zaplatí... Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 9:35 am    Předmět: Citovat

Já si osobně myslím, že provozovatelům toho CS filmu je prostě úplně fuk, co ta stanice dává a spoléhají na to, že v této postkomunistické zemi je pořád dost takových, kteří se rádi budou budou dívat a platit za různé Majory Zemany a podobné totalitní skvosty.

A osobně si dále myslím, že pokud množině zákazníkům a jejich přání opravdu vyjdeme vstříc a ten CS film zařadíme, lidi to časem taky zjistí a budou zklamáni. A jak už jsem řekl, kdo chce kam...
Jeden příklad - mýmu tátovi je 69 let, bydlí v teroritoriu, kde není kabelovka, chodila mu špatně televize, tak jsem mu zajistil satelitní příjem paketu CS Link. Původně si taky plánoval, že si předplatí ten CS film a dá se říct se na něj těšil, ale po asi 14-ti denním volným promo vysílání této stanice se sám přesvědčil, o co jde a prohlásil, že to tedy ani omylem.

A konečně - osobně jsem rád, že jsem technik a nové programy jen technicky realizuju a nejsem na místě ekonoma a ředitele společnosti, kteří si nakonec musí na sebe vzít odpovědnost a rozhodnout, na který program se nakonec uvolní finance a zařadí se do nabídky... Protože všem se nezavděčíme nikdy.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 10:39 pm    Předmět: Super Citovat

Nebudu zastírat, že jsem rád, že se začlo v Elsatu uvažovat o CS Filmu, sám jsem o něj žádal a začínám se na něj těšit. Doufám, že skutečně zařazen bude a nevadilo by mi zvýšení měsíčního paušálního poplatku, pokud by důvodem byl CS Film. A k tomu, co se zde přetřásá velmi mohutně, totiž k obsahu vysílání této stanice, bych se také rád vyjádřil. Je pravdou, že tato stanice vysílá totalitní a budovatelské filmy, to je neoddiskutovatelným faktem. Ale jsou lidé, kteří tu dobu nezažili (např. já jsem se narodil v r. 1987), takže ty filmy vůbec neznají. V březnu jsem zoufale po celém internetu sháněl někoho, kdo by mi z této stanice nahrál film Reportáž psaná na oprátce. Nakonec se mi takového člověka povedlo sehnat a já mu byl vděčný, protože, ač je hlavní hrdina zapřísáhlý komunista, ač při rozcvičce ve vzduchu rýsuje tvar srpu a kladiva, film mne velmi zaujal. Ale proč jsem se do tohoto problému zavrtal až tak hluboko. Od září nastupuji do prvního ročníku na vysokou školu, konkrétně na Pedagogickou fakultu, obor Učitelství pro 2. stupeň základních škol, aprobace Český jazyk - Občanská výchova. A vím, že pokud bych měl jako student češtiny volný přístup k tomuto programu, měl bych možnost shlédnout mnoho filmů, které spadají do povinné četby, měl bych možnost srovnání s originálem a dostal bych se k filmům, které na normálně dostupných stanicích nikdy neuvidím. To je právě i případ Reportáže, psané na oprátce, ale i třeba filmu Anna proletářka a mnoha dalších, o kterých se na vejšce učí a o kterých musím jako budoucí učitel mít zdání. A tak tuto možnost právě s výhledem do své budoucnosti rád uvítám. A věřte, že filmů, natočených podle knih, o kterých se učí na školách, je tam vysíláno hodně. Takže tolik náhled na tuto problematiku mýma očima. Doufám, že mé důvody pro zařazení CS Filmu do nabídky chápete. To je vše, co jsem k tomu chtěl říci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza



Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne červenec 22, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

quote="taipan"]Ehm, tedy nezlobte se, při vší úctě, ale... umíte číst? Chápete, co jsem napsal v předchozím příspěvku, zvláště v jeho třetím odstavci? Pro jistotu ho zopakuji:

Já si myslím že už nevíte jak by jste znemožnil vysílání CS Filmu ve Vaší nabídce,tak se uchylujete k urážení svých klientů.Můžu Vás ubezpečit že číst umím,ale Vy asi.. při vší úctě k Vám..nechcete pochopit smysl věci.I kdyby CS film vysílal tisíckrát budovatelské,agitační a normalizační filmy,tak je to naše historie a nikdo by neměl mít právo mi určovat na co ce mám dívat a na co ne!!To už tady bylo před rokem 89,kdy se vysílali jen filmy z východního bloku a hlavně filmy SSSR.Dnes se vysílají filmy z 95 % jen americké a kdo je má rád tak má možnost si vybrat min.z 5-ti programů HBO 1-2,Cinemax+ Nova+ Prima a i Čt nechce být pozadu.A co tady píšete něco o laboratorních vaháh,že každý má rád něco jiného,tak to je pravda.Někdo chce dokumenty?-má je v nábídce,někdo chce hudební?-může si vybrat,někdo chce sport-může si také vybrat,někdo chce romantiku-má možnost,někdo chce krváky?-hafo.Někdo che české filmy?-má smůlu.Bohužel -despotický vládce je proti.Když ale někdo napíše že by chtěl v nabídce Film +..to je radosti.Další americký C filmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 10:30 am    Předmět: Citovat

Aha, na ja, tak to je potom těžké...

Po mém obšírném a polopatickém výkladu ohledně CS filmu imho všichni pochopili podstatu věci, co a jak, o co se jedná a že CS film pravděpodobně do nabídky KT zařazen BUDE, zřejmě místo původně zvažovaného kanálu Film+ s americkými krváky. Prostě proto, že po CS filmu je větší poptávka.

Tedy všichni, až na pana honzu, který nejspíš nechápe ("smysl věci"). A ti zlí darebáci z Elsatu totalitní filmíky dát nechtějí a nechtějí a nechtějí, protože se chtějí a chtějí a chtějí dívat na americké krváky.

Co dodat...? Asi raději už nic.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com