Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Televize CRT vs LCD vs PLAZMA
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lasman



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2006 10:04 am    Předmět: Televize CRT vs LCD vs PLAZMA Citovat

Zvažuji koupi nové televize a čím víc pátrám, tím více zapadám do problematiky technologie zobrazování.
V této fázi jsem u rozkladu obrazu a jeho rozlišení, hlavu mám nafouklou tak, že mi lezou oči z důlků.
Laughing

Nicméně by jsem chtěl vaši rady a zkušenosti.

PDP: Panasonic TH-37PV60EH

  • + 9. generace plazmového panelu
  • + kontrast
  • + počet zobrazených barev 29 mld
  • - vyšší hmotnost
  • - vyšší energetická spotřeba
  • - odraz světla od skleněné obrazovky
LCD: Samsung LE-32N71B

  • + HD rozlišení 1366x768
  • + nízká hmotnost
  • + nízká energetická spotřeba
  • + žádný odraz světla od obrazovky
  • - měkký panel obrazu (mám malého živého syna, takže se bojím nárazu čehokoliv do obrazovky)
  • - černá není černá Smile
CRT: Samsung WS-32Z419P

  • + nízká cena
  • + lepší obraz při kabelovém připojení
  • + jednoznačné využití (na co mi je rozlišení 1366x768, když v ČR v tom nikdo nevysílá a ani není žádný nosič - opomenuli BlueRay)
  • - velká hmotnost
  • - větší hloubka
  • - morálně stará technologie

Pokud někde píšu něco co není pravda, tak mě opravte. Je dost možné, že některé informace ke kterým jsem se dostal můžou být mýty.

_________________
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Sars



Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Vimperk

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 6:47 am    Předmět: Citovat

http://technet.idnes.cz/nakupujeme-plochou-televizi-je-lepsi-plasma-ci-lcd-fwp-/tec_video.asp?c=A061107_140410_tec_video_NYV
A to ještě nezmínili jeden dost podstatný fakt a to ten, že LCD má oproti plazmě minimální spotřebu elektřiny, což při srovnatelné ceně obou výrobků není zanedbatelné,ale zase pokud máš na koupi plazmy tak určitě nebudeš koukat na elektřinu. Smile
Já bych doporučil CRT 100Hz. http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/292754/samsung/samsung-ws-32-z-419-p/

Současná situace v televizním vysílání u nás a tomu odpovídající technologie nahrává jen a jen klasickým TV s CRT obrazovkou, je to nejstarší technologie a tudíž i dovedená k dokonalosti,je schopna jen tak tak zamaskovat neduhy současného vysíláni narozdíl od LCD a plazmy,které tyto jen vyzdvihnou.Ona už i CRT obrazovka ze 100Hz dělá při kvalitním signálu,který je u nás standardem,šum rušící sledovaní.

Ještě bych dal pozor na 32" LCD/Plazma 16:9, je rozměrově menší než 32" TV 4:3.
_________________
Internet 1024/256
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lasman



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 7:27 am    Předmět: CRT Citovat

Díky za radu. Já už jsem zhruba na 95% rozhodnut koupit CRT od Samsungu, není tak hluboká jako klasická TV a tak jdu do ní. Přesně to se mi honilo hlavou, to že CRT už je na samém vrcholu (vychytané mouchy a už není co na ní zlepšovat). Ještě čekám na odpověď Elsatu, jaký digitální signál vysílají, ale já si myslím že D-1 PAL v rozlišení 720×576 a abych dokupoval satelit a STB-S to se mi opravdu nechce. Myslím, že investice do Samsungu na dobu pěti let, je tou nejlepší volbou. Za pět let snad bude u nás v ČR už opravdu kvalitní vysílání ( i když tady v tom bordelu dost pochybuji )
_________________
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Sars



Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Vimperk

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 7:53 am    Předmět: Citovat

Tak,tak a za 5 let zase bude LCD a Plazma někde jinde a hlavně cenově dostupnější. Smile
_________________
Internet 1024/256
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 8:59 am    Předmět: pro Lasmana, CRT x LCD x plazma Citovat

Všechny vaše postřehy ohledně CRT, LCD a plazma jsou správné a pravdivé. S doplněním, že u moderních LCD panelů je už černá černá až dost, ovšem díky tomu už energ. spotřeba není už zas až tak nízká a LCD už taky dost "topí", i když plazmy o dost víc.

Do budoucna - můj názor je, že nakonec zvítězí LCD (v horizontu tak 5 let), CRT se pomalu přestanou dělat a postupně vymizí i plazmy. Stejně jako VHS kdysi porazilo Betu a Video 2000.

Ovšem co koupit teď - to je opravdu otázka. Je pravda, že velké ploché panely zvýrazňují neduhy současného televizního vysílání. Za to ovšem nemůže kabelovka, nýbrž jednak současná technologie tv vysílání a jednak sami provozovatelé programů. Společnost ELSAT přenáší přijaté programy prakticky v nezměněné podobě - analogové de facto a digitální nabídku i de iure. A jestliže je známo, že digitálně ze satelitu vysílané programy (jichž je dnes již většina, i v nabídce KT, některé jsou jen převedeny na analogové kanály) by správně měly mít bitrate alespoň 6 Mb/s, ale z důvodu úspory přenosové kapacity vysílací společnosti používají bitrate 3 Mb/s i méně, pak není divu, že u některých programů "kvalita" připomíná spíše VHS. A reziduální fragmenty vysoké komprese navozují spíš dojem hodně zkomprimovaného jpeg obrázku..
S tím ovšem distributor (kabelová společnost) nic nenadělá...

Tedy sumasumárum - velký plochý panel (LCD nebo plazma) dobře poslouží pro sledování např. DVD, zvlášť při použití vyšších vstupů (HDMI, DVI, YUV), ale pro sledování současné televize moc smyslu nemá, obraz nepůsobí subjektivně příliš dobře. Minimálně do doby, než se v Česku dopracujeme nějakého HDTV.
Dnes bych se tedy asi opravdu přiklonil ke klasické CRT ve formátu WS a provení slim, s úhlopříčkou 32", která rozměrově odpovídá obrazu asi tak 29" úhlopříčky u obrazovky 4:3. Pokud bude mít i vstup HDMI, tím lépe.
S LCD bych zatím počkal, ceny časem ještě klesnou, technologie se vylepší, a kopil pak už LCD rovnou Full HD, s obrazovkou 1920 x 1080, která kvalitně zobrazí i HDTV signál 1080i nebo dokonce 1080p.

ELSAT přenáší své analogové i digitální programy beze změny a bez nějakých převodů obrazových formátů, tak, jak je nabereme ze satelitu. Tedy v běžném rastru PAL 768 bodůx576 řádků.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lasman



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:15 am    Předmět: CRT Samsung? Citovat

Tak to je to co jsem chtěl vědět. No a je to jasné, proč si kupovat Ferrari, které je nadupané, když s ním budu jezdit počeských silnicích, že? Laughing
Ještě by jsem se chtěl zeptat, zda nová CRT Slim od Samsungu - model: WS-32Z419P netrpí stejným problémem s rozlišením jako LCD a palzma, jelikož v parametrech CRT Samsungu je, že má vysoké rozlišení a obraz HD ready.
_________________
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 9:23 am    Předmět: Samsung Citovat

Předpokládám, že ta CRT bude 100 Hz. U těch se ty neduhy taky trochu projevují, jak se tu zmiňoval Sars. Ale není to ani zdaleka tak "hrozné" jako u panelů LCD a plazmových. Technologie 100 Hz to vyrovnává zase jinou výhodou - obraz je klidný a nechvěje se.

Tyhle CRTčka od Samsungu (WS i 4:3) jsou rozhodně obrazově velice dobré.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 12:26 pm    Předmět: Sars Citovat

Ještě bych dal pozor na 32" LCD/Plazma 16:9, je rozměrově menší než 32" TV 4:3.

Ano. Výška obrazu u širokoúhlé obrazovky úhlopříčky 32" (82 cm) je cca 40-41 cm a u WS 37" (95 cm) je to cca 46,5 cm.
U klasické obrazovky poměru 4:3 je to u televize 29" (72 cm) cca 43 cm a u 25" (63 cm) je to cca 37,5 cm.

Tedy kdo je zvyklý na klasickou obrazovku 4:3 úhlopříčky 72 cm (29"), pro toho je dobrou volbou širokoúhlá 32".
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:57 pm    Předmět: Citovat

Lasmane, nevím proč to hážeš sem, když tady je na to odborné forum:

http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=48



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:59 pm    Předmět: Citovat

a hlavně si prosím nekupuj CRT Samsung - tam tu zmršenou geometriii ničím nevylepšíš! Rolling Eyes Novou CRT jedině Philips Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 7:52 am    Předmět: Citovat

stani napsal:
Lasmane, nevím proč to hážeš sem, když tady je na to odborné forum:
http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=48
Smile


Háže to sem nejspíš proto, protože zkušenost říká, že v odborných fórech to často funguje tak, že místní "machři" na nově příchozího, laika, s pro ně triviálními dotazy, často pohlížejí jako na blbce a blahosklonně mu to dávají najevo. Což není každému příjemné, a navíc takový člověk může být zase machr v jiném oboru, kde výše zmínění zase mohou být úplnými tupci.

Btw, CRT od Samsunga jsou OK. Teď si ji koupil kolega (i když 29" 4:3 slim) a obraz je vynikající.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 8:40 am    Předmět: Citovat

taipan napsal:


Btw, CRT od Samsunga jsou OK. Teď si ji koupil kolega (i když 29" 4:3 slim) a obraz je vynikající.


TV od Samsungu NENÍ OK ... Confused

I když Samsung používá dobré obvody, jeho obrazovky mají jednu z nejhorších geometriií vůbec.
Ano, téměř všechny CRT TV mají problém s geometriií, ale zatímco např. u Philipsu kde se převážně projevuje šlendrián z výroby - špatně nastavený obraz nebo hnuté vychylovačky, jde toto velmi snadno seřídit.

Naproti tomu u Samsungu - kde to seřídit nelze, protože ta špatná geometrie je "přirozenou" vlastností přímo té obrazovky.
A nemusím k tomu mít zkušební obrazec - stačí pozorovat např. běžící text, anebo se podívat na různé teletextové stránky.

Naproti tomu, CRT monitory od Philipsu montují do svých TV i jiné značky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 8:45 am    Předmět: Citovat

Asi bych to nechal na Lasmanovi, ať si koupí, co se mu bude zamlouvat, pokud tak už neučinil. A vzhledem k počtu prodaných Samsungů to asi nebude tak zlé.. Ale von mir aus...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lasman



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 2:40 pm    Předmět: Citovat

Koukám že diksuze je stále živá,
takže Stani, myslím že už si přišel na to, že jsem se pídil na více fórech a dokonce jsme společně písemně komunikovali, zrovna na TVFreaku.
Jinak TV už jsem koupil. cca po třech nedělích pátraní a zjišťování informací, jak už o technologii "zobrazovačů", tak i po zdrojovém vysílání signálů apd., po obcházení kamarádů a známých (co mají buď LCD, PDP nebo CRT... jeden má i projektro) jsem se rozhodl a uskutečnil koupi televize CRT 16:9 zn. Philips 32 PW9551.
Nezbývá mi než konstatovat, že jsem nad míru spokojený... a můžu koupi této TV jen a jen doporučit.
Wink
_________________
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 3:17 pm    Předmět: Citovat

Lasman napsal:
Koukám že diksuze je stále živá,
takže Stani, myslím že už si přišel na to, že jsem se pídil na více fórech a dokonce jsme společně písemně komunikovali, zrovna na TVFreaku.
Jinak TV už jsem koupil. cca po třech nedělích pátraní a zjišťování informací, jak už o technologii "zobrazovačů", tak i po zdrojovém vysílání signálů apd., po obcházení kamarádů a známých (co mají buď LCD, PDP nebo CRT... jeden má i projektro) jsem se rozhodl a uskutečnil koupi televize CRT 16:9 zn. Philips 32 PW9551.
Nezbývá mi než konstatovat, že jsem nad míru spokojený... a můžu koupi této TV jen a jen doporučit.
Wink



Jo, čauky...

tak to jsi koupil myslím dobře....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com