Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD LG s DVB-T

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 6:23 pm    Předmět: LCD LG s DVB-T Citovat

Dobrý den. Mám jeden krátký a stručný dotaz. Dnes jsem zakoupil nový LCD televizor LG se zabudovaným DVB-T... Chci se zeptat, jestli je možné nějakým způsobem na tento televizor naladit programy, šířené ve vašem rozvodu digitálně?... Díky předem za odpověď...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

Ne, nikoliv, není.

Krátce - televizor s digitálním tunerem DVB-T je určen pro příjem pozemního (T = terestrického) digitálního vysílání.
Pro příjem kabelového digitálního vysílání je nutný tuner DVB-C (C = cable).
A pro příjem satelitního digitálního vysílání je nutný tuner DVB-S (satelitní).

Tyto tři druhy digitální modulace se od sebe liší a zařízení nejsou vzájemně záměnná a kompatibilní, pokud tunery nejsou hybridní, např. T + C, T + S nebo T + S + C.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 7:59 pm    Předmět: Citovat

Odkazuji na tento můj informativní text:

http://web.elsatnet.cz/panek/sdeleni/Digitalni_televize.doc
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 10:00 pm    Předmět: Citovat

Moc díky za odpověď... Hlavně, že jsem se ještě prodavače ptal, jestli lze s touhle televizí přijímat i digitální vysílání z kabelového rozvodu a on mi říkal, že to možné je... Ale pochopitelně je to moje blbost, že jsem se dopředu neinformoval, to uznávám... Tak ještě jednou dík za odpověď, asi si opravdu co nejdříve pořídím Set Top Box...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so listopad 24, 2007 10:51 am    Předmět: Citovat

Moje zkušenost je bohužel taková, že mnoho prodavačů v elektrech a také spousta novinářů je částečně nebo zcela neinformovaných a problematiky neznalých a neúmyslně nebo možná někdy i záměrně šíří úplné dezinformace a bludy, které potom matou zákazníky a veřejnost.

Podle mého názoru je externí STB mnohem praktičtější než vestavěný digitální tuner, z více důvodů, a naopak takzvané "ušetření jednoho dálkového ovladače" je "výhoda" dosti pofidérní. Dále podle mého názoru televizor s klasickým analogovým tunerem a zároveň digitálním tunerem DVB-T není vůbec špatná volba. Pro příjem kabelového dig. vysílání a případně satelitního se pak televizor vhodně doplní externím STB, z něhož je pak možno signálem "krmit" i další zařízení - rekordéry, AV receivery, další televize atp.). Navíc například v případě nějaké změny (typu modulace, komprese, kódování atp.) je možno Box snadno zaměnit za jiný, což u vestavěného tuneru je problém v podstatě neřešitelný. A dnešních moderních televizí s dostatkem analogových a digitálních vstupů připojení dalších zařízení k televizi není žádný problém.

Pokud by někomu nevyhovoval stávající námi nabízený STB a přál by si lépe vybavený (a pochopitelně i dražší), především s HDMI, MPEG4 pro HDTV a dalšími nadstavbovými funkcemi, takové Boxy budeme zákazníkům též nabízet. Pravděpodobně v průběhu příštího roku, stejně jako spol. UPC - používáme STB od stejného výrobce a dodavatele.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2007 8:26 pm    Předmět: Doplnění Citovat

V přípravě a testování je (u dodavatele) několik typů mnohem lépe vybavených Boxů a vybírá se nejvhodnější model pro ČR, vzhledem k tomu, že používáme stejné STB jako spol. UPC. Jedná se o STB s 2 tunery, PVR, HDMI, MPEG4, HDTV atd. Až bude výběr ukončen, budou Boxy nabídnuty zákazníkům. Odhadem to bude v první polovině příštího roku.

Též se testuje zásuvný CAM modul Conax, který by mohl být nabídnut zákazníkům již vlastnícím televizor s integrovaným tunerem DVB-C a volným CI slotem, aby tito zákazníci mohli v případě zájmu přijímat i naše kódované pakety bez nutnosti použití externího STB.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com