Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

poruchy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
maurra



Založen: 11.1.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 6:53 pm    Předmět: poruchy Citovat

Ahoj, zdravím. Nevíš proč nejde zvuk na Nova Cinema? Nejde asi týden.
Maurra Písek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 8:14 am    Předmět: Citovat

Porucha na zařízení. Viz oznámení v Infoservisu Elsat:

http://info.elsat.cz/index.php?akce=detail&den=2008-1-16
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
maurra



Založen: 11.1.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 8:32 am    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, zvuk už jde. Je mi jen divné, že to oznámení jsem nenašla, samozřejmě njsem hledala , než jsem se ptala.
Hezký den. Smile Maurra.
_________________
Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

To není divné, to je logické Smile

To oznámení a vysvětlení jsem vložil do Infoservisu dnes ráno, protože teprve včera jsem v Písku na místě zjistil o co a závadu odstranil. Připadá mi nečestné a nesportovní si předem něco vymýšlet (cucat z prstu) a sdělovat zákazníkům bludy, dokud reálně neznám příčinu problému. To, že zvuk nejde, nemá imho smysl samostatně psát, protože to každý zjistí sám, když si zapne televizi Wink
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
maurra



Založen: 11.1.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

hurááááááááááá, nejsem slepá ani nešikovná.............
_________________
Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

To rozhodně ne! Smile
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DuSkie



Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

maurra napsal:
hurááááááááááá, nejsem slepá ani nešikovná.............


ale porad zenska, takze zadna vyhra Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcel



Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 6:15 pm    Předmět: Hledá se férovej chlap. Citovat

DuSkie napsal:
maurra napsal:
hurááááááááááá, nejsem slepá ani nešikovná.............


ale porad zenska, takze zadna vyhra Twisted Evil


Ale noóó. Ti bylo nečestné a nesportovní, duskie. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal35



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 8:31 pm    Předmět: poruchy Nova Citovat

pravidelně při pořadu Nova X-FACKTOR vypadáva obraz nebo zvuk.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

o tomto problému (velmi krátké totální výpadky signálu KT i Internetu) víme a intenzivně jej řešíme, ale zatím se nám bohužel nepodařilo zjistit, co by mohlo být jeho pravou příčinou. Děláme různá technická opatření, ale není se moc čeho chytit, protože výpadky jsou velice krátké (1 - 3 vteřiny) a ještě k nim dochází de facto pouze ve večerních hodinách.
Nicméně usilovně pracujeme na tom, aby příčina této závady byla co nejdříve odhalena a výpadky eliminovány. Zároveň se za tyto nepříjemnosti omlouváme.

Nicméně konkrétně u X-faktoru na Nově ještě přistupuje ještě další, souběžná závada (nebo spíše nepříjemnost), která ovšem s kabelovkou nijak nesouvisí. A to je přebuzení, zkreslení a nevyrovnanost (praskání a chrastění) zvukového doprovodu v průběhu soutěže X-faktor. Zvukař, který míchá zvuk z této akce, je asi magor nebo diletant, protože takto špatně nastavený a přebuzený zvuk, to se jen tak nevidí, a opakuje se to už asi třetí týden. Bohužel, s touto nepříjemností jakožto kabelový operátor nejsme schopni nic udělat, protože takto zkreslený zvuk už přichází v signálu po trase z Prahy.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2008 9:27 pm    Předmět: Citovat

Tak i já bych měl dotaz ohledně poruch. Několikrát se mi stalo, že jsem na všední den ráno či brzy dopoledne naprogramoval na DVD rekordéru nějaký zajímavý film, a u některých z těch filmů se mi stalo, že byl výpadek. Prostě najednou vypadl obraz a bylo jen zrnění. Několikrát se mi to stalo u TV Nova a u TV Markíza. V několika případech to trvalo jen velmi krátce (zhruba půl minuty), ale někdy to trvalo i několik minut. Naposledy se mi to stalo toto úterý, když jsem naprogramoval film na Markíze, který běžel nějak po desáté hodině ranní. Opravdu se to stává jen takhle ráno či kolem poledne ve všední dny, o víkendu či v odpoledních a večerních hodinách je vše v pořádku. Je možné tyto výpadky nějak eliminovat? Díky předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 10:41 am    Předmět: Výpadky Citovat

Ano, tohle možné je, ale domnívám se, že s yvsokou pravděpodobností se nejedná o poruchy v pravém smyslu slova a tyto výpadky nesouvisí se zmiňovanými večerními vteřinovými "šmrnci".

V tomto případě se pravděpodobně jedná spíš o výpadky způsobené občasnou údržbou, měřením a opravami páteřních, sekundárních a terciálních sítí kabelového rozvodu, případně tímtéž přímo v objektu hlavní stanice. Chápu, že je to nepříjemné, ale některé úkony prostě nelze udělat bez toho, aniž by v menším či větším rozsahu sítě nedošlo ke krátkodobému rozpojení cesty signálu k zákazníkům. Zvláště právě poslední dobou, kdy skutečně velmi intenzivně řešíme a hledáme příčinu večerních vteřinových výpadků, jsme prováděli ve větší míře různá měření, kontroly a výměnu některých komponent, proto se výpadky v dopoledních a odpoledních hodinách (v pracovní době) mohly oproti běžnému stavu poněud zmnožit.
Omlouváme se tímto a prosíme o pochopení, všechny tyto operace děláme hlavně v zájmu našich zákazníků.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď ohledně dopoledních výpadků, opravdu mi to vrtalo hlavou, v čem je problém, tak jsem rád, že se mi dostalo vysvětlení. Chápu, že je pro vás lepší provádět tyto údržby v ranních hodinách, kdy televizi nesleduje tolik lidí, jako pozdě odpoledne či večer. Tak díky za odpověď a doufám, že tyto výpadky obrazu budou co nejkratší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com