Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STB - z dotazu zákazníka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2008 7:21 am    Předmět: STB - z dotazu zákazníka Citovat

Přetiskuji sem e-mailový dotaz zákazníka a odpovědi ohledně zapojení STB, třeba to pomůže i ostatním:

Omlouvám se, že nepíšu do Diskuzního fóra Elsat, ale přijde mi, že ostatní diskutující by můj dotaz nemusel zajímat a jen by tam zabíral zbytečně místo, tak Vám píšu svůj dotaz mailem. Dnes jsem zakoupil set-top-box spolu s rozšířenou digitální nabídkou. Ale při zapojování se vyrojily hned dva problémy.
1) Můj televizor má jen dvě zásuvky SCART, přičemž obě dvě zásuvky už mám obsazené. V jedné mám DVD rekordér a ve druhé set domácího kina s DVD přehrávačem. Tím pádem už nemám žádnou volnou zásuvku SCART pro zapojení set-top-boxu. Dá se toto nějak řešit, aniž bych musel vždy odpojit ze zásuvky SCART domácí kino?


To je obecný problém - více signálových zdrojů než je vstupů na televizoru (scartů, cinchů, S-video, YUV, HDMI atp.)
Sám jsem ho doma řešil též - mám asi 8 zařízení a pouze 3 vstupy na televizoru.
Doporučuji tento postup - zařízení, které používáte nejvíc (buď STB nebo DVD) připojit na scart s osazením RGB
a na druhý scart připojit přepínač vstupů - dělají se ve formě 2/1, 3/1, 4/1 i více, přepínání mechanické i elektronické pomocí DO, atp. Cena začíná někde kolem 200 - 300,- Kč. Doporučuji se zeptat třeba u SONY, v Datartu, v Electroworldu, v Conradu v Ternu atp.

2) Druhý problém souvisí s koaxiálním kabelem od set-top-boxu. V kabelové anténní zásuvce už mám zapojený koaxiální kabel pro příjem analogových programů. Ještě mám sice jednu dírku v anténní zásuvce volnou, ale k set-top-boxu byl přibalen koaxiál s koncovkami samec a samice, přičemž samec se musí zapojit do STB, ale samice nejde do té prázdné dírky v anténní zásuvce, tam jde jen samec, tak jsem se chtěl zeptat, jestli je možné místo koaxiálu samec/samice, který byl přiložený k STB použít koaxiál samec/samec, aniž by to mělo vliv na funkčnost STB. To totiž vidím jako jediné možné řešení, pokud nechci vždy vypojit analogový koaxiál, když se budu chtít dívat na digitální programy.

Tento věc je zcela jasná - signál vyvedete účastnickou šňůrou samec - samice z kabelové TV zásuvky a máte dvě možnosti:
1. Zařízení za sebou zřetězit - tedy ze zásuvky do STB, z STB do DVD rec., z DVD do TV. Vždy smyčkou pomocí šňůr samec - samice. K STB byla přibalena.
2. Na výstup z TV zásuvky připojit rozbočovač 1/3 a ke každému zařízení přivést extra přívod opět běžnou účastnickou šňůrou samec - samice.
Druhá zdířka na TV zásuvce (samice) není televizní, nýbrž rozhlasová. Pro TV je nepoužitelná, jsou v ní rozhlasové programy z naší nabídky a připojuje se k věži, tuneru, AV receiveru atd. pro příjem rádií, účastnickou šňůrou zapojenou obráceně.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com