Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VPS

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LTCB



Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 11:34 am    Předmět: VPS Citovat

Dobrý den,
dříve u analogového vysílání bylo nahrávání na DVD u ČT1 a ČT2 s kódem VPS (přesné začátky a konce filmů) bez problémů.
Nyní jsem chtěl nahrát pořad z ČT2 s tímto kódem, ale fungoval špatně (3x se před začátkem pořadu spustilo nahrávání vždy na 5 sec, pak při začátku se nespustilo, po ručním spuštění nešlo na konci vypnout...).
Moje otázka: má Váš převod z digitálu na analog vliv na VPS? Je ve Vaší nabídce v současné době u některého programu VPS vůbec funkční?
Děkuji předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 12:32 pm    Předmět: Citovat

má Váš převod z digitálu na analog vliv na VPS?
Nemělo by mít, ale ruku do ohně za to samozřejmě nedám. Příslušná převodní kazeta COFDM - PAL by měla přenést veškerou informaci, tedy včetně VPS, ale vzhledem k tomu, že povel VPS se u digitálního signálu přenáší úplně jinak než dříve u analogového (digitální data vs. 16. řádek TXT), těžko říct, co se v reálu při převodu stane.

Je ve Vaší nabídce v současné době u některého programu VPS vůbec funkční?
Mělo by být, i vzhledem k tomu, že příslušná kazeta v menu ani možnost vypnout VPS nenabízí. Mělo by tedy být přenášeno, pokud je vysíláno. Ještě to prověřím, ale momentálně marodím s průduškami a nemám možnost doma tuto věc jak ověřit (nemám tu vhodné zařízení). Chtělo by to např. nějaké video s VPS, kde VPS dříve v analogu ověřeně fungovalo. Pokud povel VPS detekuje, měl by snad být přítomen, ale jak bude v praxi fungovat, to je otázka. Poud máte možnost, zkuste to ověřit a porovnat u programů ORF, které jsou do analogu převáděny stejným zařízením. Jestli je u nich VPS detekováno a jestli korektně funguje, ve srovnání s programy ČT.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr Němeček



Založen: 7.10.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 1:13 pm    Předmět: to LTCB Citovat

Dobrý den,

v pátek jsem na Vltavě bez problémů nahrál s VPS program z ČT 1.

Petr Němeček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gandalf



Založen: 20.10.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: Č. B.

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Já mám na Vltavě od přechodu na digitál taky problém se signálem VPS, a to na CT 1 i CT2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Timur



Založen: 2.10.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: C.B.

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

Zeptal bych se, u jakých programů VPS funguje? Je někde nějaký odkaz kde se to dá zjistit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

Pochybuji. VPS je funkce, která podle mého názoru u televizních provozovatelů, zvláště u soukromých na reklamě závislých, není zrovna moc oblíbená. Pokud jsem si vědom, VPS vysílá ČT 1 a ČT 2 a ORF 1 a 2, snad ARD a ZDF, u ostatních stanic nevím, spíše ne. Některé stanice, co vím z dřívějška, sice jakoby indikují příznak VPS, ale vlastní povely pak stejně nevysílají.

Jak se zdá z ohlasů tady ve fóru, po přechodu na digitální zdroj pozemního signálu ČT a ORF někomu VPS funguje, někomu ne, možná podle typu použitého zařízení. Ale s tím stejně nemůžu a neumím nic udělat a upřímně řečeno, osobně jsem na VPS stejně už před časem rezignoval, nebylo to spolehlivé a přijít díky tomu o naprogramovaný pořad je nepříjemné. Takže rekordér programuju bez VPS, vždy s určitým přesahem a předstihem, a nepřijdu tak o žádný záznam.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com