Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč ne digitálně?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VojtaJ



Založen: 7.10.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 7:59 am    Předmět: Proč ne digitálně? Citovat

Měl bych pár dotazů. Z jakého důvodu převádíte nový digitální signál CT zpět na analogový- tzn. na starší technologii s horším obrazem i zvukem? Individuální příjemci všude kolem budoumít CT v digitálu a se všemi výhodami, které to nabízí a zákazníci Elsatu zůstanou pořád v analogu? Není to trochu krok zpět? Mám Váš Setopbox kvůli příjmu HBO a ostatních digi programů a přesto mám všechny běžné české programy stále v analogu!!! Proč je nemohumít digitálně? Argumentujete tím,že je to pro zákazníky pohodlnější, ale nezlobte se na mě, to je trochu podivný argument. SetopBox mám stejně a chci proto využívat výhod digitální televize na všech kanálech, které digi signál nabízejí!! Ne být ochuzen o kvalitu obrazu, zvuku i další možnosti.
A ještě jeden dotaz. Na digitální televizi existuje mnoho možností, které ostatní provozovatelé (O2TV, UPC) dávno nabízejí. Myslím tím kompletní přehled programů s podrobnými informacemi o pořadech, možnost si půjčit film z nabídky a podobně. U Elsatu funguje přehled pořadů asi jen na třetině digi programů, o jiných funkcích ani nemluvě. Např u všech HBO programů a u Cinemaxů není ani ten program. Nezlobte se na mě,ale možnosti Digitálního vysílání využívá Elsat asi tak z necelé třetiny. Z jakého důvodu, když konkurence je mnohem dál?
Prosím, dejte těm svým zákazníkům, kteří mají zájem, možnost využívat digitálního vysílání a všech jeho výhod na všech programech, které to umnožnují, jako to je u konkurence!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VojtaJ



Založen: 7.10.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 8:40 am    Předmět: Proč ne digitálně? Citovat

Omlouvám se za první část dotazu. Pokud jde naladit digitální příjem CT a ostatních volně vysílaných digi programů na Vašem Setopboxu, jak píšeté v jedné zprávě, je to v pořádku. Pokusím se to doma naladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VojtaJ



Založen: 7.10.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 8:43 am    Předmět: Proč ne digitálně? Citovat

Přesto bych měl ještě jeden dotaz. O2TV nabízí digitálně i takové programy, jako je Spektrum, Viasat History i Explorer, Discovery, AXN a podobně. Jemožnost získat tyto programy digitálně i u Vás? pokud ano, jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 12:13 pm    Předmět: Citovat

1. Na první dotaz jste si odpověděl sám. Ještě jednou:
Z jakého důvodu převádíte nový digitální signál CT zpět na analogový?
Odpověď: protože drtivá větčina našich účastníků to vyžaduje a i do budoucna vyžadovat bude. Mají doma např. několik televizorů, videa či HDD/DVD rekordéry, chtějí i nadále mít možnost všechna tato zařízení krmit tv signálem bez omezení, aniž by si museli přikupovat další doplňková zařízení, STB, nové TV atp.

2. EPG distribuujeme u těch digitálních programů, u nichž jej provozovatel vysílá. Pokud vím, u HBO ani u Cinemaxů zatím jejich provozovatel EPG nevysílá. Myslím, že na tento dotaz jsem již před časem odpovídal.
Co se týče virtuálních půjčoven filmů a podobných věcí, to prozatím u nás nepřichází v úvahu. A pokud vím, to nenabízí ani UPC, a upřímně řečeno, v době Internetu a možnosti si v podstatě stáhnout zdarma cokoliv, mi ani tato věc nepřipadá příliš smysluplná, zvlášť za danou cenu. Jsme malá česká firma, tak nás prosím nesrovnávejte s nadnárodní korporací o desetitisících zaměstnanců typu O2. Myslím, že nabízíme kvalitní a bohatou nabídku, televizní i rozhlasovou, za více než přijatelnou cenu, ale musíme hospodařit a investovat tak, abychom nespadli do červených čísel.

3. Celý digitální paket ČT šíříme beze změny i v digitální nabídce. V Č.B., v Písku v nejbližších dnech, snad od příštího týdne, v ostatních rozvodech během několika měsíců. Na to jsem již též odpovídal. Pozemní DVB-T multiplexy 2 a 3 budou následovat po jejich spuštění v našem kraji.

4. Kompletní zdublování všech námi šířených programů v analogové i digitální nabídce zatím není možné. Je to jednak technicky náročné, ale důvodem je hlavně cena technologie. Okamžité zdublování všech programů i do digitální nabídky by vyžadovalo ohromnou nárazovou investici, kterou si nemůžeme dovolit. Přechod bude proto probíhat postupně, s paketem ČT už vlastně začal.
Jinak viz bod 2, jeho druhá část. Pokud opravdu tolik postrádáte zmiňované "výhody" O2, pak vám asi nezbývá, než přejít na jejich služby. Samozřejmě za příslušných podmínek a také odpovídající ceny.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com