Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chyby u programů v kabelovce Elsat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 12:33 pm    Předmět: Citovat

taipan: Díky za odpověď, abych byl upřímný, tak jsem se začal tak trochu bát, jestli zmíněné problémy s HBO nemám jen já, tak v tomto smyslu se mi docela ulevilo, že problém není na mém přijímači. Samozřejmě je mi jasné, že pokud byste přišli na příčinu problému, tak byste to jistě vyřešili co nejdříve. Nezbývá než doufat, že si s tím poradíte v nejbližší době, abych byl upřímný, tak u jakékoliv jiné stanice bych výpadek zřejmě přešel mlčením nebo si toho vůbec nevšiml, protože na jiné stanice prakticky nekoukám, ale u HBO mi to docela dost vadí, tak budu doufat, že si s nastalým problémem dokážete poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

Mně to taky vadí. Na HBO se často dívám, proto jsem si toho taky včera všiml, a zítra se chci v HD dívat na další díl Spartacus.
Tohle je stinná stránka digitálních technologií obecně, že problémy různého druhu mohou s těmi nulami a jedničkami být na mnoha místech a těžko se hledá ta pravá příčina, proč něco nejde, nebo resp. proč to někdy jde a jindy nikoliv, nebo proč to sice jde, ale špatně.
Dříve u analogových signálů to bylo snazší, signál buď šel nebo nešel, a když nešel, nebylo moc možností, kde by mohl být problém, snadno se našel a opravil. Ale ta digitální data, všechny ty trasy, switche, IP adresy, překlady a další legrácky, to je hrůza Surprised
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 3:35 pm    Předmět: Citovat

Tak se zdá, že jsem se trefil a zamrzání některých kódovaných programů skutečně souvisí s problémy ČDT na jejich optických trasách. Informatici z ČDT hledali možné příčiny nestability všude možně tak dlouho, až donutili informatika z Liky k takovým změnám konfigurace DCM, že to způsobilo toto zamrzání. Po upozornění informatik v Lice chyby našel a opravil a nyní se zdá, že HBO SD a další dotčené programy už drží a nezamrzají.

Bohužek naopak se zdá, že problém s optickými trasami ČDT stále dořešen nemá Sad Je to hrůza, už je to pátý den, stále celý systém neběží jak má a nejhorší je bezmoc, kdy člověk sám nedokáže nic udělat, protože v této věci jsme jakožto kabelový operátor ve stejné situaci jako naši koncoví zákazníci - musíme jen čekat, až pronajímatel tras problém vyřeší a závadu odstraní a teprve pak můžeme uplatnit sankce a následné kompenzace...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 9:27 am    Předmět: Citovat

Dobré poledne jen jsem chtěl zeptat od včerejška jde sice minimax animax ale když to chci pustit malímu tak tam je jako madarska zvukova stopa a to jeste nemluvi a kdyz chci to prepnout na českou zvukovou stopu tak nejde jen ta madarská a bez zvuku děkuji za odpověd a nashledanou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 1:46 pm    Předmět: Citovat

děkuji už to funguje hlavně malej je rád Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 3:28 pm    Předmět: Citovat

Drobná chybička v nastavení PMT tabulky.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 13, 2010 12:12 pm    Předmět: Citovat

Dnes (13h) opětovně(!) rušení(někde dokonce silné) na těchto programech v analogu: ORF1, ORF2, Hallmarkt, AXN.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 5:15 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, mám dotaz ohledně výpadků některých stanic dnes v noci. Zhruba v půl jedné v noci, kdy jsem se chtěl dívat na Simpsonovi, tak v digitálu vypadla stanice Prima Cool. Tak jsem koukal i na ostatní celoplošné stanice a v tuto dobu jsem zaznamenal taktéž výpadek stanic Nova, Nova Cinema a Prima, a to jak v digitálu, tak v analogu. Prima Cool naštěstí fungovala alespoň v analogu, takže jsem o Simpsonovi nepřišel. Zhruba po 20 minutách už bylo vše v pořádku, ale tento absolutně stejný výpadek (Nova, Nova Cinema a Prima v analogu a digitálu, Prima Cool v digitálu) se opakoval kolem půl čtvrté ráno. Máte nějaké vysvětlení nebo nevíte o nějaké příčině, která tyto výpadky způsobila? Nerad bych totiž, aby se podobně nahodilé výpadky opakovaly. Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 10:35 pm    Předmět: Citovat

Nejspíš vím. U všech zmiňovaných programů, které včera v noci chvílemi vypadávaly, se jedná o programy nabírané v DVB-T z pozemního vysílače na Kleti. Při hledání příčiny nedávných problému s mžikovými výpadky obrazu a zvuku u těchto programů jsme mj. nainstalovali jinou anténu pro příjem z Kleti a zároveň jsme vyřadili anténní předzesilovač (tyto zásahy budiž důkazem toho, že jsme se na problémy s mžikovými výpadky nevykašlali). A včera v noci při inverzi a téměř 100% nasycení vzduchu vlhkostí a vodou nejspíš vlivem toho došlo k takovému poklesu úrovně a kvality přijímaného signálu, že se chvílemi dostal až pod prahové hodnoty požadované jednotlivými kazetami, které signál zpracovávají. Dnes ráno jsem proto vřadil do svodu opět anténní předzesilovač, který by tyto stavy měl eliminovat. Prima Cool a Nova Cinema se nabírají do analogu ze satelitu, tam může dojít k výpadkům taky, ale spíše při silném dešti nebo sněžení, při silném vichru a taky při zapadání parabol těžkým mokrým sněhem.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 11:10 pm    Předmět: Citovat

Super, díky za odpověď, je fajn být v obraze a vědět, že je známa příčina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 25, 2010 3:41 pm    Předmět: Citovat

Napřed přeji hezký den a pokud možno poklidné vánoční svátky. A nyní k mému dotazu. Včera (24. prosince) jsem si nahrál z TV Barrandov (v analogu) film Vánoční loupež, který začínal ve 23:45 a který jsem neměl možnost sledovat. Dnes jsem si ho pustil a musím říct, že na to se nedá dívat, zhruba každé 3 minuty vypadl obraz a nějakých 30 až 40 vteřin trvalo, než obraz zase naskočil, takže film je příšerně rozkouskovaný a dá se říci nekoukatelný, což mě mrzí, protože kromě toho, že jsem ho chtěl vidět, jsem také sběratel vánočních filmů a tento film ještě ve své sbírce nemám a teď budu muset čekat do příštích Vánoc, než ho bude Barrandov opakovat. Chci se zeptat, jestli náhodou nevíte, jaká byla příčina těchto štědrovečerních výpadků v analogu u TV Barrandov a hlavně jaká je pravděpodobnost, že se podobné výpadky budou opakovat. Nerad bych měl totiž nahráno více takto nekoukatelných filmů. Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 6:18 pm    Předmět: Citovat

Těžko říci. Včera, hned jak jsem si příspěvek přečetl, jsem Barrandov v analogu kontroloval, ale již se tento jev neobjevoval. Žádné problémy se signálem jsem na Štědrý den nezaznamenal, ale je fakt, že jsem sledoval hlavní, plochou TV v obýváku, kde už využívám víceméně výhradně digitální nabídku. Tak nevím. Každopádně Barrandov (stejně jako např. Cinemu a Cool) do analogové nabídky nabíráme ze satelitu, kdežto do digitální z DVB-T (diverzifikace zdrojů), takže se stejný program může v jednom okamžiku v obou nabídkách chovat různě. Mohl být v té době nějaký problém se satelitním signálem, třeba v závislosti na počasí, buď na straně uplinku nebo downlinku, ale to se teď už těžko zjistí. Ačkoliv, teď mě napadá ještě jedna možnost. Nešlo v případě toho filmu o nějaký specifický pořad bez zvuku (jako byly němé filmy)? Některé satelitní přijímače, které jsou náchylné na občasné samovolné zamrznutí, máme z tohoto důvodu napojeny na automatické restartovací zařízení. Takový watch dog, který hlídá přítomnost zvuku na audio výstupu. Pokud by šlo o pořad bez zvuku, watch dog by takový stav opakovaně vyhodnocoval jakožto chybu (zamrzutí přijímače) a opakovaně by ho restartoval pořád dokola. Tomu by odpovídal i popis, ale je to jen spekulace.

Každopádně v případě nějakých vzácných pořadů, které např. nejde stáhnout z Internetu nebo si půjčit v půjčovně, bych doporučil si nahrávku pojistit a záznam provést paralelně z analogové i digitální nabídky, kdy je vzhledem k výše zmíněným rozdílným zdrojům signálu téměř 100% jistota, že alespoň jeden záznam se zdaří.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 7:04 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Upřímně řečeno já také sleduji už jen téměř výhradně digitální nabídku, ale nahrávám na svůj DVD rekordér pořady hlavně z analogu, protože je to pro mě jednodušší řešení, než to složitě nahrávat přes AV1 (TV) nebo AV2 (Set-top-box), ze set-top-boxu nahrávám jen v případě, že ta stanice není dostupná v analogu a z AV1 už jsem nenahrával hodně dlouho. Takže i v tomto případě jsem film Vánoční loupež nahrál z analogu a bohužel tam zrovna docházelo k těmto výpadkům. A co se týká specifikace filmu, tak němý film to rozhodně nebyl, byl to americký film asi tři roky starý s českým dabingem. Každopádně naštěstí jsem zjistil, že tenhle film vysílá dnes večer TV Doma, takže nakonec ho budu mít nahraný v pořádku bez výpadků, akorát místo českého dabingu to bude slovenský dabing, ale to mi nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2010 9:09 am    Předmět: Citovat

Chápu, s nahráváním na DVD/HDD rekordér to řeším stejným způsobem, taky na něj nahrávám z analogové nabídky. Ostatně právě krmení těchto zařízení a starších televizorů je účelem dalšího šíření naší analogové nabídky. Mrzí mě, že zrovna v tomto případě došlo k tomuto problému, je to smůla, ale bohužel občas se něco takového stane. Jak jsem již napsal, problém mohl být v satelitní cestě, a to jak na příjímací, tak i na vysílací straně. Doufám sice, že nikoliv, ale bohužel vám nezaručím, že k takovému renoncu někdy zase nemůže dojít, to bych si vymýšlel. Naštěstí se vám podařilo ten film nahrát znovu, takže to dobře dopadlo.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 8:59 pm    Předmět: Citovat

Chtěl jsem touto cestou poděkovat za rychlé vyřešení výpadku kabelové televize, ke kterému v našem paneláku na sídlišti Máj došlo dnes večer. Obával jsem se, že k řešení výpadku signálu dojde až zítra ráno a dnes večer to již nikdo řešit nebude, ale jsem příjemně překvapen, že už dvě hodiny po mém telefonátu všechny stanice normálně fungovaly a fungují. Takže ještě jednou díky za rychlou nápravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Další
Strana 3 z 30

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com