Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chyby u programů v kabelovce Elsat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2012 6:00 pm    Předmět: Citovat

Proč stále (ani po několika měsících) není opraven Viasat Explorer v analogu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 8:06 am    Předmět: Citovat

Protože jak už jsem uvedl dříve, příčinu se zatím nepodařilo odhalit, důvod výpadků je nejasný, navenek se všechno tváří v pořádku. Vše, co jsem mohl udělat či vyměnit, jsem již udělal a momentálně není už nic, co bych s tím ještě dále mohl podniknout. Jinak řečeno - prostě si už nevím rady, bohužel nejsem ani kouzelník, ani jasnovidec Sad
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 8:25 pm    Předmět: Citovat

A právě jsem zjistil, že to samé je i u Viasat History...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: st prosinec 26, 2012 7:04 pm    Předmět: Citovat

včera večer a dnes odpoledne "kostičkování" u HD programů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2012 11:32 am    Předmět: Citovat

vyřešeno, prohodil jsem to za jiné, co tam jsou dvakrát. Konkrétně ČT1 HD a Nova HD. Ty už nekostičkují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 4:00 pm    Předmět: Citovat

Nevím, těžko říci. Nemůžu to moc posoudit, protože vánoční programová skladba všech hlavních televizních stanic mi každoročně nesmírně pije krev. Ale zkusmo jsem se podíval na zprávy na HD verzích Primy a Novy a na kus nějaké blbiny s Billem Nighym a Emily Blunt na HBO HD a žádné kostičkování se neprojevilo.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2012 9:08 pm    Předmět: Ladman Citovat

Ověřeno - viz odpověď id Plhon v tématu TV Smíchov:
http://www.elsatnet.cz/forum2/viewtopic.php?p=2509#2509

Měl jste naladěno ČT 1 HD a Nova HD z tohoto testovacího neveřejného paketu. Doporučuji přijímat oficiální distribuci v DVB-C paketech na kanálech SE 31 - QAM 64 a SE 35 - QAM 256. Zde i vyšší datový tok (satelit). V pozemním DVB-T je u HD programů bitrate přece jen podstatně ořezáno, z důvodu vysílací kapacity.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2012 12:07 pm    Předmět: Citovat

díky za info, již jsem přeladil. Bylo mi divné, že na Digicorderu HD K2 od Technisatu mi tyto programy fungují bez problému a na plazmě Panasonic kostičkují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 4:01 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem byl upozorněn naším spolupracovníkem pro Trhové Sviny, že se zmiňovaný problém u programů z DVB-T muxu 4 (kostičkování, výpadky zvuku) projevují i v T. Svinech a dokonce i u něj doma v Nových Hradech v rod. domku na DVB-T STB. Vzhledem k tomu, že T. Svinech se mux 4 převádí do DVB-C místně, separátně, zcela nezávisle na HS v ČB a dokonce i jiným typem kazety a přesto se problém objevil též cca okolo Štědrého dne, dovolil bych si tvrdit, že závada takříkajíc "není na našem přijímači", nýbrž že nastal nějaký problém se signálem z Kleti, přičemž některá koncová zařízení mohou být na toto háklivější a jiná méně, proto se rozpad programů z muxu někomu projevuje a někomu nemusí.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mayhem



Založen: 1.12.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 9:03 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, ve Vimperku je probllém s kostičkováním, zamrzáním obrazu nejvíce u Prima Family HD a u dalších programů se často objevuje zamrznutí obrazu a následně: služba není k dispozici /cca co 20minut/.

Je možné něco dělat s intenzitou? přeci jen když vše zamrzne cca 30-40 v průběhu filmu, tak je to otravné.

Děkuji Smile

Hezký den,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcel



Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 1:02 pm    Předmět: Kostičkování Citovat

V ČK na sídlišti v Domoradicích dnes (5.1.2013) dopoledne taktéž kostičkujeme. Přesněji Colombo na Prima family a některé další kanály. Problémy s kostičkováním u některých kanálů se objevují relativně často (i za dobrého počasí) a přesto, že jsem trpělivý a tolerantní osoba, stav kvality přenosu signálu koncovému uživateli mne (z principu) začíná iritovat. Ano, v některých případech lze přepnout na analog apod. a dokoukat program v "nouzovém" režimu, ale to jsme mohli zůstat u CRT a nemuseli pořizovat LED placku...Smile

Věřím, že se technici Elsatu v čele s ředitelem snaží a dělají pro kvalitu signálu maximum, ale není to tak, že stížnosti na kostičkování z více míst regionu signalizují systémový problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 1:24 pm    Předmět: Citovat

V poslední době mi taky kostičkuje Prima Family HD, včera to bylo nejintenzivnější. Hledal jsem, jestli se nedá naladit ještě jinde a nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feeta



Založen: 11.1.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Týn nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 2:53 pm    Předmět: Citovat

Momentálně mi v Týně kostičkují všechny HD programy na kanále SE 36 (426,00 MHz) - Prima Family HD, Eurosport HD, DISCOVERY HD, ANIMAL PLANET HD. Občasné kostičkování jsem zaznamenal i u Smíchova. Nemůže to souviset s přidáním právě Smíchova do tohoto paketu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 3:03 pm    Předmět: Citovat

Může a s největší pravděpodobností souvisí, i když by nemělo, neboť v paketu bylo cca 10 Mbit místa, což by mělo stačit na dva Smíchovy. Analyzujeme přičinu. Lepší info zatím nemám Sad
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 3:12 pm    Předmět: miroo Citovat

Poznámky tohoto typu nám rozhodně velmi pomohou, ano...

Jestliže paket na kanálu SE 36 je vytvářen na HS v ČB a do ostatních rozvodů je dopravován po opt. trase, pak pokud v tomto paketu vznikne ve zdrojovém uzlu nějaký problém, lze nejspíš očekávat, že se tentýž problém objeví i v ostatních rozvodech. Otázkou je, kde a proč problém vznikl, jestliže bylo k dispozici cca 10 Mb datového toku a přidaný Smíchov zabírá tak 4 Mb. Měla tedy zůstat dostatečná rezerva a k žádnému přetečení by docházet nemělo. Něco negativního se přesto stalo a musíme zjistit, co. Pokud to víte, ich bin ganz Ohr.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 28, 29, 30  Další
Strana 7 z 30

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com