Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Změna obsahu Paketu A

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stano



Založen: 4.11.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 5:44 am    Předmět: Změna obsahu Paketu A Citovat

Proč došlo ke změně obsahu Paketu A kde zmizely stanice: Nova TV, Nova Cinema, Prima TV, Prima Cool, TV Barrandov ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fofo177



Založen: 4.6.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Č.B. M. Chlajna 7

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 7:05 am    Předmět: Citovat

Já bych ještě dotaz doplnil, zda by nemohly být změny jednoduchým způsobem oznamovány (v aktuálních sděleních není nic), které programy zmizí, které se přesunují, které jsou přidávány a podobně. Přelaďování televizoru jen z důvodu že nevím co se děje, poněvadž mám na obrazovce černo, opravdu není mým koníčkem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 7:28 am    Předmět: Citovat

Z technických důvodů v souvislosti s pokračující digitalizací a spuštěním dalších DVB-T muxů 2 a 3 z Kletě a paketu GIMI ze Včelné.

Až dosud byl kabelový paket A šířen v provizorním režimu. Definitivní stav je ten ze včerejška. To znamená:

1. Paket A - kanál S 4 (130,0 MHz) - obsahuje programy z DVB-T muxů 2 a 3 (NOVA 1 a 2, PRIMA 1 a 2, Barrandov, Z1 a Public)
2. Paket B - kanál SE 23 (322,0 MHz) - DVB-T mux 1 (ČT) a DVB-T mux GIMI. Modulace QAM 64 a Symbolrate 6900.
3. Paket G - kanál SE 33 (402,0 MHz) - ČT HD

foto177 - změny v Aktuálních sděleních oznamovány jsou, podrobně a důsledně a moc dobře to víte. Jenže ty změny musí někdo sepsat a do Sdělení vložit, a to nejen za ČB., ale i za ostatní města. A jestliže v současné době jsem denně v terénu a provádím technické změny a úpravy, nejsem robot a ani se neumím naklonovat, abych zárovéň seděl v kanceláři u PC a sepisoval změny do přehledů nabídek, Inkanálů, Infoservisu, odpovídal na maily, v Diskusním fóru a nevím co ještě.
Takže podrobné informace samozřejmě budou, až dokončím technické změny. Kdo je tak nedočkavý, že nemůže vydržet, může si prostě STB nebo televizi proladit a bude mít aktuální stav digitální nabídky.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fofo177



Založen: 4.6.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Č.B. M. Chlajna 7

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 9:52 am    Předmět: Citovat

for Tajpan

Samozřejmě že vím že změny oznamovány jsou, ale co se týká změn v programové nabídce a přesunu programů, tak zde jde snad o to, aby byly tyto změny známy DOPŘEDU, možná že kdyby to tak bylo, nebylo by nutno odpovídat na tyto věci na fóru a prostřednictvím meilů a v konečném důsledku by se čas ušetřil. To není o nedočkavosti, ale o tom, že zapnu televizi a koukám na černou obrazovku, tak se samozřejmě pídím proč to.

Když mi nepoteče voda, taky mi to dá vodárna vědět dopředu, pokud to není porucha a změna je očekávaná. Pokud dělám technické změny, vím jaké jsou a vím jaký bude výsledek, když to dám lidem vědět dopředu, nebudou otravovat telefony, meily a příspěvky na diskuzních fórech s dotazy "co se děje" a díky tomu pak možná budu mít více času na samotnou práci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 4:42 pm    Předmět: Citovat

1. Vodárny a E.ON se zlepšili a výluky oznamují až nedávno, až donedávna oznamovali dopředu akorát tak pendrek. A to i nám (konkrétně E.ON) jakožto provozovateli zařízení silně závislém na dodávce elektřiny.

2. Že se připravují technické změny v souvislosti s digitalizací, se ti, které to zajímá, mohli už poměrně před značnou dobou mohli dočíst zde, v několika tématech (naposled tuším v tématu Zvuk u ORF 2), a zrovna tak v Infoservisu.

3. "vím jaké jsou a vím jaký bude výsledek" - ano, a v tom je právě jádro pudla. V této branži je mnoho proměnných a výsledek je často značně nejistý a často se něco zvrtne, musí se udělat neplánovaná změna, posune se termín spuštění či nespuštění něčeho atp. A abych něco dopředu napevno oznamoval, pak dementoval oznámené a následně dementoval dementované, to opravdu ne. Například dnes vznikl závažný technický problém ve Vimperku a plánovaný digitální paket jsem spustit nemohl. K těmto věcem dochází často a právě proto neoznamuji dopředu, že tehdy a tehdy nastane to a to, protože skutečnost je pak často zcela jiná, člověk míní a technika mění. Až bude všechno spuštěné a hotové, nejen v ČB, ale i ve všech městech, oznámím změny podrobnou zprávou.

4. Ti, co sledují i dění na satelitním nebi, si mohli navíc povšimnout, že ani satelitní operátoři dopředu neoznamují změny ve svých platformách a jejich přesné temíny. Prostě programy spustí a teprve pak vydají technickou zprávu. Úplně ze stejných důvodů jako my.

5. A konečně - zvláště digitální nabídka je dynamický organismus, který se mění a k různým změnám, menším či větším, veřejným i neveřejným testovacím dochází velmi často a oznamovat je všechny, natož dopředu, vůbec nepřipadá v úvahu. Jinak viz výše. Rozepsal jsem se tu o této záležitosti podrobněji, aby bylo jasné, o co jde, o znovu to už vysvětlovat nebudu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fofo177



Založen: 4.6.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Č.B. M. Chlajna 7

PříspěvekZaslal: pá září 04, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer, díky za obsáhlé odpovědi. Jinak myslím si, že je zbytečné se nějak čertit, na moji jednoduchou prvotní otázku určitě stačila jednoduchá odpověď (mimochodem v Důležitých sděleních do dnešního dne žádná informace o již proběhnutých změnách není - viz: http://info.elsat.cz/ ).

PS: možná by nebylo od věci si občas připomenout přísloví "Náš zákazník, náš pán" a uvědomit si, kdo čí služby si tu vlastně platí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 5:00 pm    Předmět: Citovat

Aha, no ano, jak je zvykem a jak se říká v této podivné (post)komunistické zemi - pro dobrotu na žebrotu..

Ono je totiž také dobré si občas připomenout, že já v tomhle fóru píšu a odpovídám ze své dobré vůle a ve svém volném čase, mimo pracovní dobu a nad rámec svých pracovních povinností. Nicméně vždycky jsem se snažil na dotazy odpovídat podrobně, přesně a pravdivě a bral jsem to jako takovou přidanou hodnotu pro uživatele. Ale jak je vidět, člověk se stejně nikdy nezavděčí, takže bude asi lepší tohle Diskuzní fórum utnout a zrušit, stejně jako informatici před časem fórum pro Internet. Nakonec, aspoň mi to ušetří čas, práci, starosti a excesy a napadání...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fofo177



Založen: 4.6.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Č.B. M. Chlajna 7

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Opravdu nechápu proč se čertíte, vždyť vás nikdo nenapadá, pouze se mi zdálo schůdnější případné změny avizovat v Důležitých (aktuálních sděleních), kdy na tento můj opravdu jednoduchý dotaz se mi dostalo odpovědi a poučování, jak jste vytížen.

Vaše odpověď ze dne 3.9. nicku stano, avizuje definitivní stav k 2.9.2009. Dnes je 7.9. a v Důležitých (aktuálních) sděleních není NIC, mimo ohlášeného výpadku internetu (jak tedy vaši platící zákazníci zjistí že mají přeladit?). Jak jsem již psal a za tím si stojím, pokud zjistím že mi nějaký program nejde - automaticky kouknu na ona aktuální sdělení, samozřejmě mohu do vaší společnosti i zavolat, což mi zcela jistě nečiní problém, ale jistě je praktičtější, když si lidé přečtou, že se "něco" děje, než aby vám každý volal nebo zvlášť psal. NIC VÍC jsem svým příspěvkem nemyslel a v žádném případě jsem neměl v úmyslu někoho napadat.

Od 2.9. je tedy stav definitivní a já mám například od 5.9. místo ČT HD definitivně černo no a teď jsem na rozpacích, mám vám zavolat, napsat meila, nebo na fórum, či sledovat satelitní nebe... Laughing

Ale vážně, přece můžeme mít rozdílný názor, ale kvůli tomu se přece nemusíme pozabíjet, rušit fóra a podobně. Určitě to není o tom, že Pro dobrotu na žebrotu", ale jen a jen o informovanosti zákazníka.

Pokud jsem se vás svými příspěvky jakkoliv dotkl, za to se omlouvám, neb to nebylo mým úmyslem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
plhon



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Philippines

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, pouze se připojuji, že mám namísto ČT HD rovněž černo, ale už jsem si zvykl čekat, buď se časem ztratí úplně, nebo se zase objeví. Věřím však, už vzhledem k tomu, že je na oficiálním seznamu na infokanále, že se objeví. Jo, a jak píše fofo177, na infokanále v červené sekci je poměrně dost informací o změnách a nových paketech, stejně tak v modré sekci je seznam paketů kompletní. Nic to ale nemění na tom, že ČT HD je černá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fanda



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 12:07 pm    Předmět: Citovat

V jakém formátu teda lze příjímat? Čtu tu dvb-t ..nebo jen dvb-c?
K tomu analog výhledově do kdy?
Děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 4:21 pm    Předmět: Citovat

Kabelovku zásadně v DVB-C, ze vzduchu pouze v DVB-T.

Analog v kabelovce minimálně zatím bez jakéhokoliv časově plánovaného omezení.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com