Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HBO - kvalita signálu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 10:39 pm    Předmět: HBO - kvalita signálu Citovat

Dobrý den. Obracím se do tohoto fóra kvůli kvalitě signálu stanice HBO. V poslední době, zhruba během posledního týdne, mám pocit, že všechny tři stanice HBO až nezvykle časo kostičkují. Nejčerstvější případ je z dnešního večera, kdy jsem na HBO sledoval premiéru nadupaného akčního filmu Speed Racer. Celý film nic a v posledních 20 minutách, během těch nejakčnějších a nejzajímavějších scén, kdy šel film do finále, byl obraz častokrát rozkostičkovaný, takže to dost rušilo při sledování. A to je jen jeden případ, bylo však více filmů, při kterých jsem toto pozoroval. Ale kostičkování není jediný problém, minulou středu jsem totiž byl nucen na HBO Comedy od 10 hodin ráno místo seriálu Zlatá sedmdesátá sledovat nápis "Signál není k dispozici", což mě docela naštvalo. Takže celkově mám pocit, jakoby kvalita signálu HBO šla dolů. Což je docela zarážející vzhledem k tomu, že se jedná o zvlášť placené kanály, za svých 390 Kč měsíčně bych určitě uvítal lepší kvalitu, minimálně teda alespoň sledování filmů a seriálů na HBO bez rušivého kostičkování. A ještě zvláštnější je, že na Cinemaxu jsem žádné kostičkování za tu dobu, co toto pozoruji na HBO, nezaznamenal. Takže někde určitě bude chyba. Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 6:27 pm    Předmět: Citovat

Ano, vím o tom. Pokouším se zjistit příčinu, ale zatím se mi to bohužel nedaří. Se zkoumáním jsem začal nejdříve u nás, ale na celém signálovém řetězci od přijímací paraboly až po oba profi přijímače jsem nenašel nic neobvyklého, signál má parametry (sílu a kvalitu) jaké má mít a ani na konektorech nejsou žádné vakly. To by potvrzovalo i vaše zjištění, že na Cinemaxech se tento problém neobjevuje, přestože programy Cinemax 1 a 2 a HBO 1, 2 a 3 jsou zpracovávány jedním multidecryption dekodérem. Navíc v případě nějaké závady na přijímací signálové cestě by problém byl konstantní, ale tady se zdá, že k potížím (kostičkování a výpadkům) dochází nahodile a nepravidelně a v ostatní době je příjem bez problémů.
Je tedy možné, že problém není na přijímací, ale už na vysílací straně. Pokud se situace nezmění, budu příští týden kontaktovat šéftechnika z HBO ČR, jestli nemají hlášené nějaké signálové potíže ze studia nebo z uplinku v Budapešti, případně co by se dalo dále ještě udělat. Víc momentálně zatím bohužel udělat nejde.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 6:50 pm    Předmět: Citovat

Díky za obsáhlou odpověď, k těm výpadkům skutečně dochází nepravidelně, během jednoho dne je to v pohodě a v další den to zaznamenám hned několikrát v různých časech. Každopádně jsem rád, že o tomto problému víte a snažíte se zjistit příčinu, snad se vám to co nejdříve podaří. Jsou filmy, u kterých mi to až tak moc nevadí, ale u jiných filmů (jako byl právě včera Speed Racer) to zase docela ruší. Každopádně díky za uspokojující odpověď a budu doufat, že se vám povede onu příčinu brzy najít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LTCB



Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Připojuji se k freddymu, i tentokrát děkuji taipanovi za fundovaný přístup a věřím v brzké vyřešení tohoto problému, který také pozoruji (hlavně u HBO HD). Bohužel musím přidat ještě jeden program, rovněž placený, u kterého jsou také problémy s častým kostičkováním, a tím je Film+. Tady bude ale problém asi jinde, i když taky u poskytovatele - nízký datový tok u některých starších filmů, které jsou pak kvůli častému rozpadajícímu se obrazu téměř nekoukatelné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 8:13 pm    Předmět: Citovat

Mě to taky štve, na HBO HD koukám často, jsou tam dobré, nové a obrazově kvalitní filmy v nativním HD. Bohužel tím, jak se rozpad obrazu projevuje jen sporadicky a nahodile, nikliv trvale, hrozně těžko se hledá příčina, která vůbec nemusí být (a asi není) u nás...

Programy společnosti IKO Cable (Film+, Fishing & Hunting, DoQ), to je bohužel kapitola sama pro sebe. Nízký bitrate a strašný obraz jako MPEG1. Jenže to je věc, kterou jakožto operátor neovlivníme, to může pouze provozovatel. Ale to by ho holt stálo víc peněz...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
skory



Založen: 15.11.2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

ze signálem nemám vůbec žádný problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com