Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DVB-C receiver
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Persil



Založen: 20.10.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 11:51 am    Předmět: DVB-C receiver Citovat

Dobrý den,
jsem si vědom, že na můj dotaz nemusí být jednoznačná odpověď nebo ochota odpovídat ale přesto.
Mám možnost si z Německa přivést HD kabelový DVB-C receiver Smart mx83.
Jeho parametry uvádím níže.
Menu je i v češtině.
Domnívám se správně, že budu moci toto zařízení provozovat u vaší kabelové televize v České Budějovicích a přijímat pouze programy v základní nabídce (250,-Kč/měsíc).
Děkuji za odpověď.


Der MX83 ist ein kompakter HDTV DVB-C Receiver mit integriertem CA-Schacht, durch den die Programmvielfalt um Conax-verschlüsselte Sender erweitert werden kann. Die HDMI-Schnittstelle liefert hochaufgelöste Fernsehbilder in optimaler Qualität beim Anschluss an einen Flachbildschirm.
- HDMI-Ausgang 720p / 1080i
- CA-Schnittstelle (Conax)
- Anschluß ext. Speichermedien möglich (PVR-Ready)
- 4000 TV- und Radio Kanäle
- Modulation QAM 16/32/64/128/256
- Empfang · 50,5 – 858MHz (Band I, III, IV, V)
- Favoritenlisten
- RJ11-Update
- 1 Scart-Anschluss
- Zubehör: Fernbedienung, Batterien, Bedienungsanleitung
- Abmessungen (B x H x T): 320 x 50 x 135 mm[/i][/i]

Více na:
http://www.support.smart-electronic.de/mx83dvbhd-c000.html
_________________
Radous
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 7:00 am    Předmět: Citovat

1. Ano, lze předpokládat, že tento DVB-C STB by měl být kompatibilní s našimi kabelovými rozvody a měl by v naší síti bez problémů zpracovávat volně šířené nekódované pakety.

2. Pokud by STB byl vybaven i CI slotem, bylo by možné do něj vložit CA modul Conax s kartou a využít ho i pro příjem kódovaných programů. Z tech. popisu se však zdá, že STB má pouze integrovanou čtečku, k níž nebude k dispozici párovací klíč pro spárování s kartou Conax, proto nebude možné případné kódované programy na něm aktivovat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Persil



Založen: 20.10.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 7:02 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď.
Abych řekl pravdu spíše jsem očekával odpověď, že bude fungovat jedině Kaon. Po ověření funkčnosti dám info.
_________________
Radous
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 7:31 am    Předmět: Citovat

Nikoliv, není důvod, aby fungoval pouze Kaon. V podstatě se dá říci, že v naší síti by měl fungovat jakýkoliv STB s DVB-C tunerem pro příjem volně šířených nekódovaných paketů (programů), protože naše kabelové digitální DVB-C pakety mají zcela standardní parametry. Navíc naše volně šířená nekódovaná digitální nabídka je na rozdíl od jiných operátorů (kabelových i satelitních) velmi široká a bohatá a stále se rozšiřuje.
Určité problémy např. s naladěním paketů by mohly nastat například v případě nějakých zahraničních STB, které by mohly mít svůj firmware konkrétně napasované na nabídku nějaké cizí kabelové společnosti a pak by mohl být problém například s omezeným frekvenčním pásmem či jiným nastavením. Ale u volně na trhu nabízených STB bych toto neočekával.

Omezení nastává pouze u programů kódovaných a zvlášť placených, protože používáme kromě kódování i systém secure silicon pro spárování konkrétního přijímače s konkrétní kartou. Důvodem je pochopitelně zvýšení bezpečnosti, mj. požadované i některými poskytovateli programů. Pro tyto účely proto využíváme certifikované STB Kaon a CAM od firmy SMiT, u nichž výrobci garantují tyto funkcionality.

Nicméně jak jsem v minulém příspěvku předeslal, jsou i DVB-C STB. které mají i tzv. CI slot (šachtu s paticí), do nějž je možno vložit CA modul Conax i s kartou a pak je i u takového boxu zajištěno, že je schopen přijímat i kódovaného programy. CA moduly s kartami dodává naše společnost.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tonys



Založen: 31.10.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st listopad 03, 2010 9:33 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den.

Předpokládám, že podobnou odpověď, tedy že lze bez problému použít pro příjem KT Elsat, od Vás dostanu i v případě následujícího přístroje:

AZBox Premium HD+ s instalovaným DVB-C tunerem

Technická specifikace:
- 1 x čtečka karet
- 2 x CI slot
- 2 x USB 2.0 (1x zadni panel, 1x přední panel)
- HDMI s HDCP
- Optický audio výstup S/PDIF (Dolby Digital)
- 1 x SCART
- YUV (YPbPr)
- 1 x RJ45 (rozhraní LAN)
- 0/12V výstup
- síťový vypínač
- ventilátor na zadním panelu (rozdíl oproti Premium HD)
- možnost vložení interního HDD přes "šuplík" v horním krytu (rozdíl oproti Premium HD)

Předem děkuji za pozitivní odpověď.

tonys
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 8:13 am    Předmět: Citovat

Ano, domnívám se, že můžu dát pozitivní odpověď. Tento box se mi podle popisu velmi zamlouvá, zajímaly by mě pak praktické zkušenosti. Ve firmwarech se někdy skrývají různé zrady, které se nedají dopředu odhadnout, firmwary pro naše boxy Kaon se taky stále dolaďují. Takže prosím o následnou recenzi chování tohoto boxu, pokud se pro něj rozhodnete.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
skory



Založen: 15.11.2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 3:21 pm    Předmět: Citovat

Je to dle mě starý model, proto problémy pořád přetrvávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David



Založen: 18.10.2010
Příspěvky: 34
Bydliště: Týn nad Vlt

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:11 pm    Předmět: Citovat

mam dotaz když budu chtít televizi s dvb/c jakou si mam koupit aby mi tam elsat šlapal chci si koupit telku tak bych rad s tim tunerem dik David
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 8:22 am    Předmět: Citovat

Samsung nebo SONY.
1. Všechny jejich modely jsou vybaveny kabelovými digitálními tunery DVB-C.
2. DVB-C tunery jsou softwarově lokalizovány pro ČR. Na rozdíl od Panasonic, Philips, LG a další, kde tunery pro ČR lokalizovány nejsou a s jejich zprovozněním a naladěním jsou problémy a není to úplně triviální.
3. Bezproblémové ladění.
4. Kvalitní obraz.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
David



Založen: 18.10.2010
Příspěvky: 34
Bydliště: Týn nad Vlt

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 7:33 pm    Předmět: Citovat

když si koupim televizi fuul HD tak mi automaticky pujdou HD programy jestli jo tak ktery???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 9:21 am    Předmět: Citovat

1. Ne. Obrazovka s rozlišením Full HD nebo HD Ready je pro příjem HDTV programů podmínka nutná, nikoliv však postačující. Nutný je především HDTV MPEG 4 tuner, což nemá s rozlišením obrazovky nic společného.

2. "Který" - ty, které jsou obsaženy v naší digitální nabídce.

Nastudujte si prosím naše oficiální materiály - přehledy nabídek, ceníky a informační texty všeho druhu, dostupné zde v sekci Články a návody a na webu elsat.cz.

Toto diskuzní fórum NENÍ informační linka na běžné triviální věci, které je možno nastudovat a zjistit v dříve pro zákazníky připravených dostupných materiálech. Nemám bohužel čas stále dokola podrobně odpovídat a rozebírat různé banality, na něž jsem již odpovídal dříve a k nimž jsem připravil oficiální informativní texty pro naše zákazníky. Děkuji.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
etic



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 8:05 am    Předmět: Citovat

taipan napsal:
Nikoliv, není důvod, aby fungoval pouze Kaon. V podstatě se dá říci, že v naší síti by měl fungovat jakýkoliv STB s DVB-C tunerem pro příjem volně šířených nekódovaných paketů (programů), protože naše kabelové digitální DVB-C pakety mají zcela standardní parametry. Navíc naše volně šířená nekódovaná digitální nabídka je na rozdíl od jiných operátorů (kabelových i satelitních) velmi široká a bohatá a stále se rozšiřuje.
Určité problémy např. s naladěním paketů by mohly nastat například v případě nějakých zahraničních STB, které by mohly mít svůj firmware konkrétně napasované na nabídku nějaké cizí kabelové společnosti a pak by mohl být problém například s omezeným frekvenčním pásmem či jiným nastavením. Ale u volně na trhu nabízených STB bych toto neočekával.

Omezení nastává pouze u programů kódovaných a zvlášť placených, protože používáme kromě kódování i systém secure silicon pro spárování konkrétního přijímače s konkrétní kartou. Důvodem je pochopitelně zvýšení bezpečnosti, mj. požadované i některými poskytovateli programů. Pro tyto účely proto využíváme certifikované STB Kaon a CAM od firmy SMiT, u nichž výrobci garantují tyto funkcionality.

Nicméně jak jsem v minulém příspěvku předeslal, jsou i DVB-C STB. které mají i tzv. CI slot (šachtu s paticí), do nějž je možno vložit CA modul Conax i s kartou a pak je i u takového boxu zajištěno, že je schopen přijímat i kódovaného programy. CA moduly s kartami dodává naše společnost.


Chystám se koupit SAMSUNG UE40C6000, který dle specifikace CI slot má. Bude to druhá TV do domácnosti, k první mám klasický STB s kartou pro zakódované kanály. Asi se ptám blbě, ale bude možné od Vás dostat (koupit?) CA modul Conax a druhou kartu pro zakódované kanály? Pokud ano, znamená to, že budu muset platit poplatek za kódované kanály 2x?Díky za reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 11:17 am    Předmět: etic Citovat

Televize Samsung jsou velmi dobrá volba, protože všechny jejich modely jsou vybaveny kabelovýmmi tunery DVB-CV, softwarově bezvadně lokalizovanými pro ČR (z čehož by si některé jiné značky měly vzít příklad). Navíc Samsung disponují skvělým obrazem a samozřejmě CI slotem pro CA modul s kartou.

K dotazům:
1. Ano, je možné bez problémů u nás zakoupit CA modul Conax za podmínek dle ceníku a k tomu získat druhou kartu pro příjem kódovaných zvlášť placených programů.
2. Ano v současné době je politika vedení společnosti taková, že za každou aktivní kartu se platí příslušné poplatky dle objednané služby. Dříve jsme poskytovali druhou kartu se zvýhodněným poplatkem, pokud zákazník platil plný poplatek již na jiné kartě, ale toto zvýhodnění bylo zrušeno, protože jak je bohužel v této zemi zvykem, někteří zákazníci toho zneužívali a snažili se nás a systém očůrat.

Další možností je nechat si zvlášť placenou službu přeaktivovat na kartu spárovanou s modulem v nové TV a původní STB využívat pro příjem nekódovaných digitálních programů na druhé, třetí TV v domácnosti.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
David



Založen: 18.10.2010
Příspěvky: 34
Bydliště: Týn nad Vlt

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

mam dotaz prosim vas koupil jsem si televizi s vestavěnym dvb-c a jdou mi všechny nekodovany kanaly ale placeny mi nejdou kartu jsem strčil do zdířky ale zda se mi ta zdířka velka neměl by tam bejt ještě nějaky futra do kteryho se to strka??? dik za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 24, 2010 9:49 pm    Předmět: Citovat

Ale jistěže, to je logické Smile Je to přece popsáno v předchozích příspěvcích. Ta kapsa v televizoru je pouze datové rozhraní (tzv. CI slot). Do tohoto CI slotu je nutno nejprve zasnunout dekdér pro příslušný kódovací systém (takzvaný CA modul) - v našem případě CONAX CAS 7, a teprve do něj vsunout kartu s čipem. Následně je potřeba kartu podle jejího čísla a párovacího klíče dálkově spárovat s konkrétním CA modulem, aktivovat zvlášť placené služby a teprve po tom se kódované programy rozběhnou.
CA moduly značky SMiT dodáváme, resp. prodáváme našim zákazníkům do vlastnictví za podmínek dle platného ceníku.
http://www.elsatnet.cz/forum2/viewtopic.php?t=321

Popis CA modulu SMiT CONAX:
http://www.lica.cz/produkty/DVB-C-set-top-boxy/technicrypt-cxv-hd-sd-ca-modul-328.htm
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com