Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

televize dvb-c
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kalinator



Založen: 15.1.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 3:09 pm    Předmět: televize dvb-c Citovat

Chtěla bych poprosit o seznam všech LCDtelevizí sony s dvb-c.
Vím, že tu někde v diskuzích byl (od Taipana), ale nemůžu ho vůbec najít a to už to prohledávám asi po desáté.
Shocked
Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 3:34 pm    Předmět: Citovat

http://www.elsat.cz/lcd.php tady jsem to nasel podle toho jsem jsi zakoupil sony 32W4000k a jsme naprosto spokojeny ma tovsechno co ma mit ted televize ale myslim ze ted jsou uz v prodejnach lepsi televize Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalinator



Založen: 15.1.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 3:52 pm    Předmět: Citovat

Díky moc Very Happy
Já si nechala poslat VELKÝ TEST LCD od DTESTU, kde nebyly testované úplně všechny televize(pouze 118), ale v každé kategorii byla SONY Bravia nejhůře druhá. Absolutně vítězila v plynulosti obrazu, což je asi pro mě, jako obyčejného "čumila" nejdůležitější.
Koupili jsme teď kdl 32v5500 a je to super, vše jsme naladili bez návodu a
vše perfektně funguje. Přemýšlíme ještě o jedný, ale nikde jsem nenašla souhrn všech sony s dvb-c, až tady.
Takže ještě jednou díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:18 pm    Předmět: Citovat

Vývoj televizorů samozřejmě jde pořád kupředu, teď je zrovna hit LED podsvícení (ať s LED na rámu nebo po celé ploše), taky technologie 200 Hz, snižování spotřeby (a různé další ptákoviny na nalákání zákazníků).

Ale podstatné je hlavně to, že když se člověk (zákazník KT) rozhodne si koupit novou TV a rozhoduje se trochu s rozmyslem a ne jen jako ovce podle nejnižší ceny, vzhledu nebo oblbování prodavačem, je k dispozici jak dostatek technických informací (jen nebýt pohodlný si je najít), tak i dostatek kvalitních výrobků, které obsahují vše, co by dobrý televizor pro uživatele kabelové televize měl umět.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:20 pm    Předmět: kalinator Citovat

kalinator: Můžete mi prosím poslat ten test LCD TV (na elsat@elsatnet.cz)? Rád bych sem (do Článků) na něj dal nějaký odkaz i pro ostatní zákazníky, může jim to pomoci při výběru nové TV.

Užitečný článek je taky tento:
http://web.elsatnet.cz/panek/clanky/Televize_DVB-C.pdf
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kalinator



Založen: 15.1.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:28 pm    Předmět: Citovat

Právě -lákání prodavačů Surprised
200Hz a 100Hz jako běžný, jak už jsem psala "čumil" ani nepoznám, pokud nemám dokonalý zdroj vysílání v HD kvalitě - píšu to dobře?
Nehledě na to, že 200Hz jsou až u větších úhlopříček, pokud se nepletu.
S LED TV je to pofidérní, dle testu je spotřeba někdy i vyšší než LCD
S LCD TV s led podsvícením je to někdy také zavádějící.
Já šla tedy čistě po rozměru TV - jsme limitováni "dírou" ve stěně,
po DVB-C a po plynulosti obtazu - to vše PERFEKTNĚ splňuje SONY, kterou i
vy doporučujete a musím říct, že LG, Samsung apod. co jsem viděla u znýmých se ani nepřibližují kvalitou obrazu a intuitivnímu lazením a jednoduchému ovládání naší - díky Vám koupené - SONY kdl 32v5500.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Kéž by všichni zákazníci - adepti koupě nové TV byli jako vy...

Máte pravdu, že SONY dělá model Z (200 Hz) až od úhlopříčky 40". A podle mě prudký nárůst ceny proti modelům V a W není adekvátní přidané hodnotě.
Nehledě na to, že ono to s těmi 100 a hlavně 200 Hz také není tak jednoznačné, jak je to prezentováno k nalákání kupujících. Mám pocit, že je to takové drbání pravou rukou za levým uchem a něco za něco, zdá se mi, že při využití této technologie jsou sice rychlé pohyby jakoby subjektivně plynulejší, ale též subjektivně (aspoň pro mě) za cenu jakéhosi rozmazání obrazu, což podle mě není optimální. Na své TV mám featuru Motion flow jen na stupeň "nízký".

S LED TV je to v podstatě totéž - je to prostě momentální hit prodejců. Spotřeba TV s LED a CCFL podsvícením je u srovnatelných modelů srovnatelná, "omračující" hodnoty dynamického kontrastu jsou víceméně silně pofidérní údaj, který o ničem příliš nevypovídá a kvalitu obrazu lidi taky vnímají velmi subjektivně - někomu víc sedí obraz z LCD, někomu z LED, někomu z plazmy, nelze říct, že jeden je lepší než druhý.

Samsung dělá velmi dobré TV, LCD, LED i plazmy, ale s jejich menu a ovládáním se pořád nějak nemůžu skamarádit. U LG a Sharpa se pořád ještě nepropracovali ke kabelovým DVB-C tunerům, což je v Evropě i u nás prostě diskvalifikuje, protože kabelová TV je hodně rozšířená.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 2:50 pm    Předmět: lcd televize samsung 2470 hd Citovat

dobry den chci jsi koupit televizi samsung 2470hd je to tv is monitorem v jednom a na strankach u prodejcu jsem cetl ze to ma dvb-t a hlavne dvb-c v mpeg4 tedy v hd rozlisenije to full hd chci to do pokoje k pc i tv elsat takjse chci vas zeptat jestlijse to vyplati koupit a jestli to vazne umi co pisou a ma i slot na kartu na placene programy dekuji za radu vetsí jse mi bohužel na stul v pokojku nevejde Very Happy jsem jse jen chtel zeptat abychnekoupil spatne a pak tam nic nebylo nashledanou a dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 3:08 pm    Předmět: Citovat

Samsung P2470HD je rozhodně plnohodnotná a kvalitní televize, kupoval jsem ji k Vánocům tátovi. Bohužel nemůžu posoudit DVB-C a HD tuner, protože v místě je připojena pouze na DVB-T. Ale předpokládám, že tunery budou stejné jako u ostatních LCD modelů Samsung, takže by kabelovka měla snad fungovat bez problémů.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maras 84



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Otavska 17. Ćeské Budějovice

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 3:18 pm    Předmět: Citovat

dekuji za odpoved chci to hlavne k pc i obcas tv tak kdyby to neslo tak popripade zapojim se starym setoboxem a chci to i k xboxu a tak ke konzoly az to budu kupovat a vyskousim tak pisnu dojmy jestli to umi vsechno apod. dam vedet dekuju treba to pak bude zajimat i ostatni lidi lazeni apod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jardas



Založen: 2.10.2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 9:04 pm    Předmět: Sharp DVB-C Citovat

LC-40LE700E

* Velikost obrazovky 102 cm (40")
* Panel Full HD (1920 x 1080)
* HD DVB-T/DVB-C tuner MPEG2/MPEG4 H.264
* Systém podsvícení Full LED
* Mega kontrast
* 100 Hz technology
* Utranízká spotřeba energie
* Hlavní vypínač
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 8:12 am    Předmět: Citovat

Zdá se, že Sharp už se taky dopracoval ke kabelovým tunerům, aspoň u některých modelů. No tak jen tak dál, teď ještě panáčkové u LG, JVC, Toshiby, dodělat Česko u Panasoniců a bude to celkem OK.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fanda



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

Je to tak podpora dvb-c u panasonicu je ,ale ne v regionu Česká republika.
Z vlastní zkušenosti s tv Panasonic TX-P37X10Y se turner rozchodiot dá ..ale při regionu švédsko ,finsko ..
Epg v pohodě ,i teletext se dá nastavit zvlášť ..takže z tohoto pohledu vše šlape ..obraz na dvb-c je super kort hd programy
Jedinné co neumí je využívat funkce jako : Aktualizovat seznam kanálů nebo Hlášení nového kanálu.
Další problém byl s laděním na Rychle naladí jen paket s Aljazirou cca 10 programů ..celou nabídku naladí až plnohodnotné ladění.
Ale i po těchto problémech jsem s obrazem a tv spokojen ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanda



Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 3:45 pm    Předmět: Citovat

ToJardas:
to je přesně o čem se tu píše reklama...
viděl jsme led tv samsung 7000 na měřáku a šly tam hodnoty od 66 do 134w takže to ultranízká moc neplatí je to míň než u lcd ale ne o tolik ....
A to tvé posvícení je jen z rámečku ,když už led tak jedině s localdiming podsvícením tudíž celoplošné ....
Podle mého je tohle jen produkt na prachy aby u samsungu vyplnil mezeru než dokončí technologii led tv nebo technoligii organických led diod (oled tv).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 3:53 pm    Předmět: Citovat

Jardas ale uvádí parametry pro LED TV Sharp, nikoliv Samsung. A Sharp se právě pyšní už celoplošným LED podsvícením.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com