Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příjem HD...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jany



Založen: 29.4.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 3:18 pm    Předmět: Příjem HD... Citovat

Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli tento dotaz už tu někdy byl řešen, ale po rychlém pročtení fóra, jsem nic podobného nenašel.
Uvažuji o koupi LCD TV SHARP LC40LE810E nebo LG 42LV4500 s DVB -T/C tunerem. Chtěl bych se zeptat, jestli mi bude hlavně C podporovat HD signál z Elsat sítě.

Děkuji moc za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 11, 2011 7:53 am    Předmět: Citovat

S LG by asi problém být neměl, DVB-C tuner evidentně má, jen může nastat obvyklá potíž s jeho aktivací při volbě země Česká republlika, jako u některých jiných značek (Panasonic, Philips aj.) a bude nutné volit jako obvykle některý severský stát (Norsko, Švédsko, Finsko), aby se DVB-C tuner v menu aktivoval. To je ale celkem drobnost.

U Sharpu bych byl o něco opatrnější. Tuner DVB-C bude třeba asi aktivovat podobným způsobem jako u LG, ale hlavní věc: před nějakou dobou měl náš zákazník v Písku s LCD Sharp potíže slotem pro CA modul ve verzi CI+. Tento slot odmítal náš CA modul Conax SMiT a nedekódoval zvlášť placené programy. Dle vyjádření servisu Sharp to byla záležitost software, od té doby už může být všechno jinak, ale radši bych si to předem nějakým způsobem důkladně ověřil, případně se v prodejně předem nějak pojistil, aby bylo při potížích možno televizi vyměnit za jiný model/značku. Osobně k tomuto problému více informací nemám, ale radši na to upozorňuju předem.

Obecně - pokud LCD či PDP televizor je vybaven DVB-C tunerem a zároveň i HDTV MPEG4 tunerem, není žádný problém s příjmem kabelového dig. signálu a není ani rozdíl v příjmu MPEG2/MPEG4/SD/HD signálů. Přítomnost obou výše zmíněných tunerů je samozřejmě nutnou podmínkou.

Pozn.: Minulý týden jsem byl upozorněn naším zákazníkem, že nový model PDP (plazma) od Panasoniku má už DVB-C tuner regulérně lokalizován pro ČR, je funkční a s naladěním není problém. Takže se snad dá předpokládat, že totéž se bude týkat všech nových modelových řad Panasonic. Tuner v TV už je lokalizován pro ČR a stačilo jej pouze aktivovat (defaultně je aktivní pouze DVB-T a analog), země je nastavena standardně ČR a přehrávání souborů (filmy, fotky, hudbu) z HDD je možné jednoduše přes USB..
http://www.panasonic-shop.cz/panasonic/plazmove-televize/televize/tx-p42s30e-d26231.html
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kadluk



Založen: 2.5.2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 6:05 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem koupil a naladil LED TV SHARP LC40LE810E.HD free programů mi funguje zatím bez problémů a obraz je velmi dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 7:22 pm    Předmět: Citovat

U nekódovaných volně šířených programů, ať HD nebo SD, žádné problémy nepředpokládám. Problém může být s tím CI+ slotem při použití modulu k příjmu kódovaných programů.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jany



Založen: 29.4.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 7:28 am    Předmět: Citovat

Zdravim,
nakonec jsem šáhl také včera, ale po LG.
Tak to jsem tu odpověď ne zcela pochopil. Myslel jsem, že pro příjem C je potřeba CA modul.
Dobrá volba se SHARP, ale po dlouhém vybírání jsem se rozhodl pro LG. Zajímalo by mě postavit obě TV vedle sebe a porovnat obrazy Wink . Protože v obchodě v Mercury měli jen SHARP a LG jiný model...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 9:04 am    Předmět: Citovat

Ne. CA modul ve spojení s kartou je pouze dekodér, který slouží k odkódování již tunerem naladěných programů, které jsou vysílány zakódovaně. Pro příjem volně šířených nekódovaných programů pochopitelně žádný modul ani kart potřeba není.
A platí to samozřejmě nejen u DVB-C (kabelovka), ale stejně tak i u DVB-S (satelit) nebo DVB-T (pozemní) příjem.
Na to, co televize či set top box dokáže naladit, nemá CA modul žádný vliv. To je čistě záležitost vestavěných typů tunerů.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maca



Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 11:51 am    Předmět: Citovat

Já jsem teď koupil dvě TV - Samsung LE37C630 a Sharp LC-32LE320E.

Obě mají DVBT/C a obě naladí v Písku digitál,mají sloty na kartu,ale tu nevlastním takže nemůžu posoudit jestli běhá nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jany



Založen: 29.4.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:31 am    Předmět: Region(země) Citovat

Zdravim,
konečně jsem mohl provoznit TV a tímto bych se rád zeptal, jakou zemi nastavit, aby to našlo co nejvíce DTV programů? Pokud tato volba země na to má nějaký vliv?
Prvně jsem nastavil ČR, ale to ani nenabídlo možnost kabel, jen anténu.
Pak jsem zkusil Německo, to sice přes kabel šlo, ale zas byl bez češtiny EPG a další. U této volby si nejsem úplně jistý, ale myslim, že tam nebyla CT1 HD. Byl tam jeden program označen CT HD, ale to byla CT2. CT1 to pak našlo, ale jen na analogu.
Nevím, jestli to byl subjektivní pocit, ale zdál se mi u NOVA HD trošku zpožděný zvuk oproti obrazu.

Děkuji za nějaké poznatky či rady co ještě nastavit/upravit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:42 am    Předmět: Citovat

Nastavení země k aktivaci DVB-C tuneru - viz výše (příspěvek č. 2). Tedy severské země, Německo, Rakousko, Dánsko atp. Je třeba to vyzkoušet.
Je logické, že v takovém případě nebude v EPG a v teletextu česká znaková sada. Proto může chybět diakritika nebo mohou některé české znaky šifrovat. To je ale marginální záležitost. Tenhle problém může vyřešit jen upgrade firmware televizoru, až se softwaroví vývojáři těchto firem konečně rozhoupají uznat Česko taky za zemi hodnou kabelové televize a ne za nějaký divoký východ. Tak, jako to už dávno pochopili u SONY a Samsunga.

Žádný program ČT1 HD neexistuje. ČT provozuje pouze program ČT HD, na němž střídá dle vlastního uvážení různé pořady z ČT 1, ČT 2 a ČT 4. Jinak jsou programy ČT vysílány pouze v SD rozlišení.
Žádné zpoždění u Nova HD jsem nepozoroval. Ale objevit se může, bývá to už přímo z Novy z jejich studia, ale stává se to výjimečně, když se jim něco úplně nepovede.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jany



Založen: 29.4.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 7:36 am    Předmět: Citovat

Zkusil jsem ještě tedy přeladit zemi, ale Norsko, Švédsko či Finsko na výběr nemám. Zkusil jsem nejbližší Irsko a vše jde jak má i s českými znaky.
Děkuji za info i ohledně ČT. NOVA už je také stejná i když někdy jim to místama nesedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com