Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ugpgrade software v DVB-C STB KAON

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roy



Založen: 5.9.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 10:43 am    Předmět: Ugpgrade software v DVB-C STB KAON Citovat

Dobrý den. Mám set top box Kaon K-3000HDCO PVR a samozřejmě jsem se potýkal s problémem mizení naladěných stanic. Zkoušel jsem tedy aktualizovat software dle Vámi zveřejného návodu, bohužel se mi to nedaří. Naladím frakvenci dle návodu, najedu na stanici AXN Czech a buď mi to ani neotevře tabulku s informací o novém software a možnosti upgrade a pokud ano a spustím upgrade, tak se nic nestane - software se nestáhne. Pořád mi to ukazuje ten původní software a naladěné stanice tedy dále mizí. Zkoušel jsem set top box uvést i do továrního nastavení, ale nic nepomáhá. Tak nevím, jestli to nedělám ve špatném pořadí nebo co. Mohl by mi prosím někdo poradit? Předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 2:09 pm    Předmět: Citovat

HD PVR STB s HDD Kaon se prozatím neupgradují dálkově po síti, nýbrž pouze pomocí USB přímo na zařízení.
Vznesu dotaz na dodavatele boxů, jestli je již k dispozici nová verze firmware pro tento box, potažmo i pro HD a SD verze STB. Pokud bude nová verze firmware k dispozici, zašlu vám ji e-mailem v příloze. Aktualizační soubor si nahrajete na USB flashku a pomocí navigace v menu provedete upgrade. Po provedení upgrade dodavatel vždy doporučuje provést factory reset (návrat do továrního nastavení) a posléze naladit celou digitální nabídku znovu, a to pomocí funkce Automatické ladění (hledání).
Protože komunikace s ober technikem dodavatele, který se specializuje na STB, je poněkud komplikovaná a odezva pomalejší, prosím o trpělivost.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 8:41 am    Předmět: Citovat

Takže podle informace od šéftechnika přes STB z Lica s.r.o. v tuto chvíli jsou k dispozici tyto poslední verze firmwaru:
SD zapper - 01.01.25
HD zapper - 13.05.06
HD PVR - 11.10.00.04
Z toho vyplývá, že pro HD a HD PVR (S HDD) boxy nejsou zatím k dispozici novější verze firmware oproti těm, co již máme a používáme.
Zkontrolujte si tedy ve svém boxu, jestli tam máte verzi fw 11.10.00.04 - domnívám se, že ano. Pokud náhodou ne, pošlu vám ji e-mailem v příloze.

Ještě bych zdůraznil věc, kterou nám již před časem sdělil šéftechnik dodavatele a o níž jsem se již zmiňoval - je důležité dodržovat rozdělení podle způsobu ladění boxů podle kabelového operátora, resp. podle toho, jak má koncipovanou svou kabelovou síť a jestli používá jednu nebo více NIT tabulek. Dám sem pro informaci část e-mailu od dodavatele STB, která tuto věc objasňuje. Protože spol. Elsat má ve své kabelové síti použito více NIT tabulek, měly by být STB v naší síti na naši digitální nabídku laděny vždy důsledně Automatickým laděním a pokud možno před jejím spuštěním ještě uvést box do továrního nastavení (factory reset), aby se minimalizovala možnost, že box bude zmaten a následně při aktualizaci smaže některé programy:

Jelikož jsme při řešení náhodné odebírání kanálů neměli moc času, tak jsme museli provést jedno poměrně radikální rozhodnutí...
Jestliže STB bude laděn přes:
Startovací frekvenci
- poté STB bude ladit podle předem definovaných frekvencí, tzv. startovacích frekvencí;
- platí pro operátory, kteří mají pouze jednu NIT ve streamu;
- na změny v NIT tabulce STB zareaguje až po restartu STB

Manuální ladění
- tato volba slouží pro STB, které jsou na síti u operátorů, kteří mají
jednu NIT ve streamu, ale jejich frekvence není obsažena v tzv. startovací frekvenci;
- STB může ladit podle NIT nebo se režim sítě může vypnout a STB naladí
pouze jednu konkrétní frekvenci;

Automatické ladění - ELSAT s.r.o.
- tato volba je určena pro operátory, kteří mají dvě a více NIT tabulek ve
streamu;
- na změny v NIT tabulce STB nereaguje, jestliže jsou přidány nové programy, tak je nutné STB znovu přeladit (buď přeladit nebo dát do továrního nastavení a přeladit)
- STB bude reagovat na novou verzi SW, i když ignoruje NIT tabulku.

Ohledně editace seznamu kanálů, tak nevylučuji, že do budoucna budou opět funkční funkce přejmenování a smazání kanálu. Jediné co teď lze s programy provádět, je posunout program na jinou pozici. Jestli funkce budou aktivní, tak jedině opět přes favoritní skupiny. Pro porovnání s televizory, tak například Panasonic a Samsung umožní editaci přes Oblíbené kanály - je to obdoba jako u Kaonu.

_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Roy



Založen: 5.9.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 8:40 pm    Předmět: Citovat

Mockrát děkuji za snahu při řešení mého problému. Bohužel určitě mám v set top boxu starší verzi firmwaru. Teď nevím přesně jakou, neboť kvůli neustálému mizení naladěných stanic jsem set top box dočasně odstavil, ale určitě to není verze 11.10.00.04. Takže pokud bych mohl poprosit o zaslání aktuální verze firmwaru e-mailem, tak by to bylo skvělé. Předem děkuji za ochotu a za zaslání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 8:20 am    Předmět: Citovat

Okay, aktualizační soubor pro ugrade tohoto STB uvedené verze vám zašlu e-mailem v příloze. Nahrajte si ho na USB flashku, přímo do kořenu, zasuňte ji do USB vstupu na STB a v menu dle instrukcí proveďte upgrade FW. Po provedení upgrade určitě proveďte reset do továrního nastavení (factory reset) a poté proveďte Automatické naladění všech stanic, od 130000 do 426000, resp. 594000 (pokud chcete přijímat i testovací paket na K 37). Zadejte Symbolrate 6900 a Konst Auto.

Pro STB Kaon SD je již k dispozici nová verze FW č. 25, kterou nechám příští týden do aktualizačního DVB-C streamu na kanálu SE 30 - 378 MHz, aby bylo možné tyto boxy dálkově po síti upgradovat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com