Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CT2 HD
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 2:56 pm    Předmět: CT2 HD Citovat

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media-it/225048-vyroci-ct-prinasi-dalsi-darek-tri-terestricke-hd-kanaly/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Member



Založen: 28.8.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: ČB

PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 7:11 pm    Předmět: CT 2 HD Citovat

To přece na kabelovce dávno všichni ví Smile , nebo snad ne Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so květen 04, 2013 4:00 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě víme, ale ne dávno. ČT i pan Pařízek jsou tajnůstkáři a neráčí nám takové věci dopředu oznamovat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po květen 06, 2013 7:33 pm    Předmět: Citovat

No, já jen, kdy bude CT2 HD v kabelovce Elsat... ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po květen 06, 2013 7:52 pm    Předmět: Citovat

Teď mám dovolenou, ve firmě budu ve čtvrtek. Technický prostředek pro zařazení ČT 2 HD a RMT jsem již iniciativně objednal minulý týden (tak doufám, že z toho nebudu mít malér), mám nějakou představu, co a jak bychom měli udělat a co kam zařadit a přesunout. Ovšem nejdříve se musí udělat porada a pak se uvidí, jaký bude skutečný výsledek, protože jak víte, o těchto věcech rozhoduje ředitel. A do té doby nemá smysl o něčem spekulovat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Member



Založen: 28.8.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: ČB

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 3:10 pm    Předmět: Tak kdy už budem taky koukat na ČT 2 v HD Citovat

Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vochma



Založen: 3.6.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 11:57 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, dle Vaší odpovědi, to vypadá, že přidáte jen CT2HD a RETRO z muxu RS7. Neuvažujete o překlopení celého muxu do DVB-C, z důvodu, že by se předešlo občasnému vypadávaní (bouřky, kódování) HD programů (CT1,CT4) ze satelitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 2:23 pm    Předmět: Citovat

Ano, velmi správná úvaha. Je to takto v plánu, ředitel návrh schválil, realizace pravděpodobně příští týden. Dnes jsem prováděl technickou přípravu. Cílem je přesun programů ČT 1 a ČT 4 v HD do nového DVB-C paketu na nedávno uvolněný kanál SE 33, spolu s ČT 2 HD, RMT a testem ČT Very Happy. Tedy ano, bude se jednat o překlopení celého DVB-T paketu do DVB-C. Lze jen doufat, že přechod ze satelitní na pozemní zdroj programů ČT HD bude mít kýžený efekt a sníží nebo elimininuje počet minivýpadků, způsobených kódováním Irdeto (zlatý Cryptoworks).
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZM



Založen: 6.5.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 10:11 am    Předmět: Citovat

Bylo by to hezké, ale jen bych se chtěl zeptat na kvalitu DVB-T oproti signálu ze satelitu (CT1+4), zdá se mi, že signál na DVB-T je oproti satelitu horší (třeba je to jen optická klam), a také otázka zvuku, ze satelitu je DOLBY D, z DVB-T je pouze dvoukanálové stereo (alespoň na DVB-T přijímači), nebo že bych měl něco špatně nastaveno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 1:57 pm    Předmět: Citovat

Kvalita obrazu by neměla být horší, naopak u ČT 4 HD by měla být v DVB-T dokonce v náročných scénách vyšší než ze satelitu. Je tomu tak proto, protože na satelitu má ČT 1 HD fixní bitrate cca 10 Mbit a ČT 4 HD má fixních cca pouze 6,5 Mbit. Kdežto v DVB-T je nasazen statistický multiplexer a bitrate se u všech třed programů ď†T HD pohybuje v rozmězí od cca 5 až do 11 Mbit v náročných scénách. Takže by k žádné ztrátě kvality dojít nemělo.

Co se týče zvuku - ano, ze satelitu mají oba ČT HD programy jeden audio stereo pár a jedna DD 2.0 stopa, kdežto v DVB-T má DD 2.0 stopu pouze ČT 4. ČT 1 a 2 v HD mají zatím pouze stereo pár bez DD. Je to prostě něco za něco. Mě už unavuje pořád vysvětlovat, že není v našich možnostech občasné minivýpadky u některých HD programů ze satelitu úplně eliminovat a tato změna je šance se tomu aspoň přiblížit. Navíc očekávám, že v budoucnu budou DD stopy postupně doplněny u všech HD programů i v DVB-T, resp. DVB-T2.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Member



Založen: 28.8.2012
Příspěvky: 30
Bydliště: ČB

PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 7:59 pm    Předmět: Kvalita zvuku Citovat

Hmm, tak to je krok zpět. Není možné tedy ČT2 HD a ČT Sport HD nechat tak, jak je a pozemní paket CT HD zvlášť? Ať si každý vybere. Mě krátkodobé výpadky nevadí a preferuji nejen kvaliní obraz, ale i zvuk. Mě zase unavuje pořád čekat na něco, co je již k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 10:41 pm    Předmět: Citovat

Mně jeden nebo dva několikavteřinové výpadky za večer taky vůbec nevadí, ale to jsme v menšině. Mnoho účastníků v tom bohužel vidí fatální problém a dělá kvůli tomu scény a tím je to dáno. ČT 2 HD na satelitu stejně není k dispozici a upřímně řečeno, zrovna u programu jako je ČT 1 rozdíl mezi stereo stopou a stopou DD 2.0 nevidím jako zásadní problém. Kdyby šlo o HBO, tak neřeknu, ale tady je to jedno. A u ČT 4 HD je stopa DD 2.0 k dispozici i terestricky.
Všem se prostě nezavděčíme nikdy, i kdybychom se na hlavu postavili. A nejde sedět jedním zadkem na dvou nebo deseti židlích.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZM



Založen: 6.5.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 5:34 pm    Předmět: Citovat

Nechci to tvrdit jistě, ale mám pocit, že i u ČT1HD je občas vícekanálová zvuk (Dolby Digital). Bohužel je pravda to, že lidé, kteří preferují i lepší zvuk jsou v menšině, většině stačí, že to "Nějak" hraje.
U těch satelitních mi alespoň jako první volba zvuku na TV naskakuje ta lepší. U DVB-T mi jako první naskakuje volba "CZE" (což je asi stereo) a druhá "multi".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 9:01 pm    Předmět: Citovat

Aha, je možné, že AC3 stopa u ČT HD programů nskakuje jako druhá automaticky jen u pořadů, kde je skutečně k dispozici. Tím pádem je to úplně bez problémů a kdo chce multikanálový zvuk využívat, může.

Mimochodem, současný stav u ČT 1 a ČT 4 HD stejně není úplně optimální, protože trvalá AC3 (DD 2.0) stopa trvale naskakuje jako první. Vzhledem k tomu, že AV receiver a 6 reprosoustav má ve skutečnosti trvale připojeno lidí jako šafránu a ostatní využívají běžné reproduktory v televizoru, bude lepší, když jako první a hlavní se bude hlásit normální stereo pár. Protože i když televize provede z AC3 stopy downmix, hlavně u DD 5.1 není výsledný zvuk zrovna ideální, má menší zdvih a dynamiku než běžné stereo. Takže třeba já stejně vždycky u těchto programů zvuk přepínám z AC3 na stereo stopu.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZM



Založen: 6.5.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá květen 17, 2013 5:53 am    Předmět: Citovat

Tak to já jsem zorvna ten šafrán Confused . Mám sice jen 5 repro (2p+2z+1střed), ale zvuk DD mi jako první vyhovuje.
Co se dá dělat, budu si tedy muset zvyknout na přepínání. Sad . Chápu, že většina lidí používá jen TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com