Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HD kanály v základní nabídce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 6:46 pm    Předmět: Citovat

dudmir napsal:
Přidávám se k návrhu ..... raději sledovat v HD bratry na SVK než german kanály, které stejně nesleduju ..... Very Happy


Víte jak, sto lidí, sto chutí. Já mám dost tohoto pitomého národa v práci. Navíc (jak jsem zjistil při nucených výjezdech) je jejich televize utrpení (zlatá naše prima s novou dohromady 😀)...

Pokud se tu něco navrhuje, já bych naopak všechny SK stanice vypl a dal místo nich třeba Fox News. To mi přijde jako daleko smysluplnější kanál.

Alespoň třeba pochytíte nějakou Angličtinu 😀
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 9:32 am    Předmět: Citovat

To by sice bylo pěkné, ale bohužel to ani vzdáleně není tak jednoduché, jak to možná vypadá. Už jsem tady dříve vysvětloval, že v žádném případě automaticky neplatí, že v libovolném paketu a mezi libovolnými pakety by šlo libovolně měnit a přesouvat programy, protože technologie to prostě neumožňuje. Jde to pouze u některých paketů a jen pro některé programy (v zásadě pouze u těch paketů a programů, jež se zpracovávají přes DCM), a ještě s některými omezeními. A zrovna v případě německého HD paketu to možné není. V Týně je tento paket momentálně nefunkční, protože příslušná kazeta je v opravě, ale po opravě bude paket opět zprovozněn.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2017 9:34 am    Předmět: Citovat

Stanice Fox News by zrovna nebyla od věci, je rozhodně lepší než CNN. Zkusím se zeptat šéfa, ale mám pocit, že Fox jsme poptávali už před nějakým časem a jestli se dobře pamatuju, byl tam nějaký problém s licencí.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michalino



Založen: 7.12.2016
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2017 11:13 pm    Předmět: Citovat

Tak hlavně aby ta nová stanice Fox News byla v HD, když už tam není většina CZ kanálů Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladman



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 73
Bydliště: České Budějovice - Máj

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2017 3:39 pm    Předmět: Citovat

Tak dnes jsem aktualizoval seznam kanálů a ejhle! Kromě pár nových nesmyslných SD kanálů i TRT WORLD HD (TRT World HD přináší zpravodajství v anglickém jazyce z tureckého pohledu. Vysílá 24 hodin denně 7 dní v týdnu informace z Turecka a z celého světa). Tak ruskou propagandu už bychom měli - RT, čínskou taky - CCTV, tak teď i Erdoganův pohled na svět, dokonce v HD. A ta ČT24 HD, přestože vysílá už čvrt roku, nám stále jaksi chybí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 10:11 am    Předmět: Citovat

Ladman napsal:
Tak dnes jsem aktualizoval seznam kanálů a ejhle! Kromě pár nových nesmyslných SD kanálů i TRT WORLD HD.


To je náhodou super! All news + sportovní kanály je to poslední co má v telce smysl. Vše ostatní se totiž válí na internetu Smile

Já se ale rovnou zeptám na nepopulární otázku: Taipane, chystáte v blízské budoucnosti nějaké programové změny? Dlouho jsem na to kašlal a tak bych potřeboval proladit telku a nerad bych to za měsíc dělal znovu Smile)

A nedal by se někde sehnat aktuánlí seznam vašich packetů ideálně i s frekvencí, QAM a dalšími parametry? Můj tupý Samsung je prostě nedokáže najít, tak je tam musím vždy docvakat ručně Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 3:32 pm    Předmět: Citovat

Programové změny a rozšíření nabídky předpokládám v souvislosti s jarní akcí. Přičemž jak už bylo dříve avizováno, nutně to bude souviset s vypnutím některých analogových kanálů a spuštěním nových DVB-C paketů na jejich místě. Ale to je pouze můj odhad, dojde k tomu prostě tehdy, až o tom rozhodne vedení a dá nám technikům k tomu pokyn. A víc k tomu zatím neumím říct, protože sám nevím. Jakmile k něčemu dojde, bude se informovat v Infoservisu.

A pro všechny: Fakt nemá smysl tady o tom rozvíjet nesmyslnou naříkavou debatu, protože to stejně budu muset smazat, takže je to škoda práce a času.

Jak je to s těmi původními čtyřmi (resp. dvěma) cizojazyčnými pakety (překládají se ze satelitu celé, tak jak jsou vysílány a s tím, co obsahují), jsem tady vysvětloval už několikrát, naposledy minulý týden, takže k tomu se nebudu vracet.

Jirkovoego: aktuální přehledy pošlu mailem. Dnes byly v DVB-C u derivátů skupiny NOVA změněny názvy na ty nové, takže přehledy už budou taky aktuální. Jen se zeptám - přehledy pro ČB?
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 4:12 pm    Předmět: Citovat

taipan napsal:

Jirkovoego: aktuální přehledy pošlu mailem. Dnes byly v DVB-C u derivátů skupiny NOVA změněny názvy na ty nové, takže přehledy už budou taky aktuální. Jen se zeptám - přehledy pro ČB?

Písek. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 3:46 pm    Předmět: Citovat

NEWS:

Tento týden bylo rozhodnuto o dalším postupu ohledně dalšího rozšiřování kabelové nabídky. Během jara bude probíhat další technická příprava, úprava technologie a některé přesuny programů v analogové nabídce, protože cca v červnu bude vypnuto dalších celkem 8 (možná 9) programů v analogu. 4 v pásmu VHF - uvolněné místo poslouží k posílení Internetu, 4 v pásmu UHF - místo nich budou postupně zařazeny další DVB-C pakety, v nichž budou spouštěny další programy, především v HD rozlišení - ČT 24 HD, ČT Art HD atd., bude se postupně upřesňovat.

V nejbližší době bude do nabídky vrácena stanice Mňau TV, jež má kupodivu značné množství diváků a tento týden definitivně skončila v DVB-T. A také její sesterská stanice Mňam TV. Zda to bude ve formátu MPEG4 nebo MPEG2 nebylo ještě rozhodnuto.

Zároveň budeme průběžně sledovat vývoj na poli DVB-T a DVB-T2 a budeme na něj průběžně reagovat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michalino



Založen: 7.12.2016
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út březen 07, 2017 9:06 am    Předmět: Citovat

Bezva zpravy! Diky za update Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirikovoego



Založen: 11.1.2013
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: út březen 07, 2017 10:12 am    Předmět: Citovat

taipan napsal:

V nejbližší době bude do nabídky vrácena stanice Mňau TV, jež má kupodivu značné množství diváků.
¨
Taipane, podle jakého klíče poznáváte, že má něco "značné množství diváků"? Dost mě to zarazilo, zvlášť u takové imho zbytečnosti, jako je zvířátkové youtube.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
HCD



Založen: 1.3.2016
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út březen 07, 2017 7:44 pm    Předmět: Citovat

Dobrá otázka. Taky by mě zajímalo jak Elsat zjišťuje "značné množství diváků". Jsem zákazníkem již 20 let a nikdy jsem nebyl KT osloven k vyjádření spokojenosti s vysílanými kanály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2017 9:34 am    Předmět: Citovat

Mno, tak rozhodně neprovozujeme žádné píplmetry a podobné nesmysly, jestli máte na mysli tohle. A ani neprovádíme žádné "průzkumy veřejného mínění", protože jak vidíme opakovaně vždy před volbami, tyhle ptákoviny v Česku nefungují vůbec. Ale hodně se dá usoudit z toho, jaký je ohlas od zákazníků, pokud nějaký program z nějakého důvodu vypadne z nabídky. A jestliže např. nějaký program vypadne kvůli poruše nebo úplně skončí a nezavolá nikdo nebo tři lidi, na rozdíl od Mňau, kdy opakovaně vždy po jeho dočasném nebo nyní trvalém ukončení v DVB-T telefony nepřetržitě drnčí jako blázni, lze z toho leccos usoudit a odvodit.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlastimil Michal



Založen: 24.11.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2017 3:36 pm    Předmět: Citovat

Přesto si myslím, že těch, kteří by si přáli mít v nabídce programy veřejnoprávní televize v HD, bude určitě mnohonásobně víc. Tak snad se to povede v tom červnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 8:54 am    Předmět: Citovat

1. O tom tedy rozhodně přesvědčen nejsem. A už vůbec ne, že mnohonásobně.
2. Při vší úctě, pořád nějak nechápu obsesivní posedlost některých jedinců mít hned a honem v HD rozlišení zrovna zpravodajskou stanici nebo nějaké přiblblé Déčko. K čemu to komu bude? Aby viděl ksichty těch moderátorů nebo těch dalších pozvaných žvanilů hodně do detailů? Nebo aby titulky měly ostřejší kontury? U filmových nebo sportovních kanálů tomu rozumím, ale tohle? Většina těch zpravodajských šotů a videí jsou stejně nějaké mazanice v nízkém rozlišení a na zvuk rozlišení obrazu vliv nemá...
3. Jak už jsem předeslal dříve, zbylé programy ČT do nabídky samozřejmě zařazeny budou, pracuje se na tom. Ale prostě jak se říká, ani pes se hned nevy****. A nemyslím, že to je zase taková tragédie.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com