Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HD NOVA, HD Prima

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiba



Založen: 13.9.2011
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 4:44 pm    Předmět: HD NOVA, HD Prima Citovat

Minimálně dva tři dny kostičkují s kratkodobými výpadky zvuku HD Nova, HD Prima.
Lokalita Písek, sídliště Logry, O. Jeremiáše 215
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiba



Založen: 13.9.2011
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 5:35 pm    Předmět: HD NOVA, HD Prima Citovat

Omlouvám se za můj předchozí příspěvek, prošel jsem a zkontroloval v bytě všechny spoje a propojení a problém byl zřejmě u mě, jelikož programy jedou v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiba



Založen: 13.9.2011
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 10:14 pm    Předmět: HD NOVA, HD Prima Citovat

Tak jsem se domníval (bohužel chybně), že chyba je na mé straně, ale cca po půl hodině kdy jsem zkontroloval všechny spoje, začala kostičkování u HD Nova, HD Prima opět a momentálně ve 22.15 se na tyto programy nedá dívat. Prosím udělejte s tím něco. Poplatky nejsou nijak male abych z programů skoro nic neviděl.
Děkuji předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr P.



Založen: 13.3.2011
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2018 11:18 pm    Předmět: Stejný problem Citovat

HD Nova HD Prima a nektere jine i SD stejný problém cca stejná časová doba kostickovani rozpadáni obrazu na Maji. Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2018 2:44 pm    Předmět: Citovat

Problém s fragmentací HD stanic, distribuovaných k nám po optické trase z Prahy, řešíme již od včerejška. Dosavadní analýza zatím ukazuje, že chyba vzniká právě na této optické trase z pražského datacentra. A pravděpodobně souvisí s aktuálním navýšením kapacity této trasy z důvodu brzkého zařazení programu Prima Krimi HD. Bylo proto provedeno provizorní opatření, aby fragmentace programů ustala. Potíž je v tom, že optickou trasu a dodávku signálu z Prahy nám zajišťují dva různí externí partneři a žádný se nechce k problému hlásit. Zítra ráno proto bude provedeno půlhodinové protokolární měření celé optické trasy, aby se zjistilo, u kterého z partnerů problém vzniká a tento mohl být vyřešen. Toto měření bude bohužel mít za následek půlhodinový výpadek části tv programů v HD rozlišení, ale jinak to udělat nejde. O této záležitosti budu informovat i v našem Infoservisu Elsat.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dudmir



Založen: 15.2.2016
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2018 5:23 pm    Předmět: Citovat

Zdravim taipana a jeho kolegy a měl bych dotaz.

Jak jsem zmínil ve vlákně TV Kaplice: http://www.elsatnet.cz/forum/viewtopic.php?p=3721#3721 zajímalo by mě, jestli je možné, aby měla na kvalitu příjmu a kostičkování HD kanálů vliv i venkovní teplota.

Hezký den všem,

dudmir Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1442
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2018 8:57 am    Předmět: Citovat

Ano, může. Pokud hodně mrzne, mráz trvá delší dobu a venkovní technologie a kabely v zemi promrznou, hlavně v metalické části sítě se zvyšuje vodivost, klesá odpor a tím roste úroveň signálu v síti a samozřejmě taky na primárních a sekundárních zesilovačích. A pokud bylo předchozí nastavení za normální teploty někde "na hraně", může v takovémto případě pak dojít až k přebuzení zesilovače na výstupu a tím zhoršení kvality signálu ve smyslu nárůstu chybovosti.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com