Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM Elsat DISKUZNÍ FÓRUM
Diskuzní fórum kabelové televize Elsat spol. s r. o.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CS FILM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 6:28 pm    Předmět: CS FILM Citovat

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda uvažujete o zařazení programu CS Film, který bych velmi uvítal nejen já, ale jistě i další vaši zákazníci. Momentálně horkotěžko hledám někoho, kdo by mi nahrál z této stanice film a vězte, že bych toho byl raději ušetřen. Uvažujete-li o této stanici, rád bych znal časový horizont reálný pro její zařazení do nabídky. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Jiří Svoboda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 12:12 pm    Předmět: Citovat

freddy napsal:
Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda uvažujete o zařazení programu CS Film, který bych velmi uvítal nejen já, ale jistě i další vaši zákazníci. Momentálně horkotěžko hledám někoho, kdo by mi nahrál z této stanice film a vězte, že bych toho byl raději ušetřen. Uvažujete-li o této stanici, rád bych znal časový horizont reálný pro její zařazení do nabídky.


Dobrý den. Ohledně programu CS film jsem již odpovídal dříve v tématech Programová nabídka, Návrh na prog. nabídku a Animal planet. Odkazy zde:
http://www.elsatnet.cz/forum/viewtopic.php?t=16
http://www.elsatnet.cz/forum/viewtopic.php?t=26
http://www.elsatnet.cz/forum/viewtopic.php?t=43

Ve stručnosti zopakuji: o programu CS film uvažujeme, rádi bychom jej do nabídky zařadili a stále o něm s jeho provozovatelem průběžně jednáme. A zatím stále bezvýsledně - požadovaná cena za šíření v KT za účastníka/měsíc je příliš vysoká, taková, že plošné zařazení CS filmu do analogové nabídky je zatím nepravděpodobné - finančně neúnosné, jak pro nás, tak následně pro účastníky.
Takže jak jsem zmínil v předchozích tématech, pokud se situace a cenová politika provozovatele nezmění, zařazení CS filmu je pravděpodobnější do naší nabídky digitální v rámci druhého filmového paketu s dalšími filmovými kanály(Filmbox, Nonstop kino, AXN aj.). Protože nyní teprve probíhají interní testy prvního filmového paketu s programy HBO, Cinemaxy a Hustler TV, jehož komerční spuštění se připravuje, nejsem zatím schopen sdělit konkrétné termín spuštění dalších digitálních kódovaných paketů. Tyto filmové a tématické pakety budou zvlášť kódovány a předpláceny stupňovitě zájemci o ně, nezávisle na běžné analogové nabídce.

Nicméně - program CS film je již nyní v naší digitální nabídce dostupný - zatím však pouze neoficiálně v rámce paketu CS Link v kódované podobě. Program CS film je přijímatelný na tv kanálu SE 4 (střední frekvence 130,00 MHz) pomocí našeho Set Top Boxu CINX, zásuvného CI modulu Cryptoworks a karty CS Link (např. Gital nebo T&T). Společně s dalšími českými tv a rozhlasovými stanicemi.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
freddy



Založen: 23.3.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 2:47 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď a za vysvětlení situace. Doufám, že se podaří co nejdříve zařadit tuto stanici alespoň do digitálního vysílání a bdu si ji tak moci co nejdříve vychutnat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas



Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 12:29 pm    Předmět: CS film a Film + ???? Citovat

Dobrý den,

Jsem rád že vzniklo toto fórum a že zde již někdo na dotazy uživatelů
reaguje. (Psal jsem před časem email a žádná reakce ze strany kabelové televize). Program CS Film a nejlépe také Film + bych moc rád rovněž sledoval. Je divné, že je tak drahý, když v velké většině konkurenčních kabelových televizí jíž běží a dá se to finančně zvládnout. V současné době nabídka elsatu obsahuje asi 4 nebo 5 dokumentárních kanálů , které nejsou špartné , ale mam pocit že se téma dokumetů dost opakuje a že místo například dvou těchto kanálů by bylo rozumnější zařadit kanál CS Film. Nebo také místo některých zbývajících německých kanálů, kde
vysílání z pohledu českého člověka v době kdy již existuje spousta zajímavých českých kanalů nebo česky dabovaných nemůže být tolik zajímavé. Co vy na to ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 2:52 pm    Předmět: Re: CS film a Film+ ? Citovat

tomas napsal:
Je divné, že je tak drahý, když v velké většině konkurenčních kabelových televizí jíž běží a dá se to finančně zvládnout?


Ne, nikoliv, neběží. Pokud mám informace, právě kvůli své ceně x nabídce program CS film má penetraci v kabelových rozvodech minimální. Nemá ho v nabídce UPC, není dokonce šířen ani v rámci UPC Direct, pokud vím, nenabízí ho ani Digi TV, a Karneval ho má pouze v digitální zvlášť placené nabídce. V podstatě z platforem hodných zřetele je CS film v nabídce pouze satelitní platformy CS Link za cenu 1000 korun za rok jen za tento jeden program, při předplatném na kratší dobu je cena ještě o dost vyšší. Proto nejsem o budoucnosti tohoto kanálu zrovna příliš přesvědčen, nicméně náš zájem v případě přiměřené ceny a vstřícnějšího přístupu jeho provozovatele stále trvá.
A dále bych připomněl, že něco "finančně zvládnout" je velmi relativní pojem. Pokud UPC nebo Karneval má téměř srovnatelnou nabídku s Elsatem za poplatek cca 500,- Kč/měsíc, dá se toho pochopitelně zvládnout o dost víc než za 250,- Kč/měsíc poplatku Elsatu. A jak už jsem dříve uváděl, nebyl by sice problém nabrat bezhlavě do analogové nabídky X nových českých placených programů a zdražit paušál na 500 - 700,- Kč/měsíc. Jest ovšem velkou otázkou, zda by takové navýšení ceny "finančně zvládli" také naši zákazníci a jak by se jim to líbilo (nelíbilo).
Přičemž stále trvám na svém názoru, že program CS film vysílá pouze prvorepublikové, budovatelské, normalizační a totalitní filmy, a ještě pouze cca 11 - 12 hodin denně. A to je za požadované odvody za licenci k šíření opravdu málo.

Program Film+ je případ jiný, tento filmový kanál, ač nevysílá vyloženě A-čkové filmy, se jeví být celkem zajímavou alternativou za poměrně přijatelnou cenu. Proto o něm vážně uvažujeme jako o možném rozšíření naší plošné filmové nabídky vedle již bohaté nabídky dokumentární, a je reálná šance, že by mohl být zařazen poměrně brzy, například v rámci podzimní akce. Budu o to za svou osobu usilovat, snad se to podaří prosadit. A pokud se tak stane, bude to nepochybně místo některého ze zbývajících kanálů německých, jež jsou pro zájemce k dispozici v naší digitální nabídce.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 1:18 pm    Předmět: Re: CS film a Film+ ? Citovat

taipan napsal:

Program Film+ je případ jiný, tento filmový kanál, ač nevysílá vyloženě A-čkové filmy,.....


No, já by jsem řekl ani ty B-čkové...

Právě jsem zabrousil na jejich stránky a náhodně vybral něco filmů, nechal zkontrolovat na www.csfd.cz a zjistil, že kvalita tohoto kanálu, tedy "filmů" co vysílají, je opravdu žalostná... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 2:52 pm    Předmět: Re: CS film a Film+ ? Citovat

stani napsal:
taipan napsal:

Program Film+ je případ jiný, tento filmový kanál, ač nevysílá vyloženě A-čkové filmy,.....


No, já by jsem řekl ani ty B-čkové...

Právě jsem zabrousil na jejich stránky a náhodně vybral něco filmů, nechal zkontrolovat na www.csfd.cz a zjistil, že kvalita tohoto kanálu, tedy "filmů" co vysílají, je opravdu žalostná... Sad


No, pravda je taková, že filmy na tomto filmovém kanálu (Film+) jsou řekněme "druhotřídní", stejně jako třeba na Hallmarku.
Jenže další zcela jednoznačná pravda je taková, že filmové kanály, kde jsou vysílány opravdu kvalitní A-čkové a "prvotřídní" filmy - kanály HBO, Cinemaxy, Nonstop Kino jsou a vždy budou placené ve smyslu zvlášť placené jako určitá nadstavba k běžným nabídkám. A to jak v kabelových, tak v satelitních, tak v IPTV platformách. S tím je třeba se smířit.
A třetím jednoznačným faktem je to, že pak tu máme další filmové kanály jako je CS film a Filmbox, jež sice svým obsahem patří do té skupiny jako Film+ a Hallmark, ale cenově do skupiny jako HBO. A to je dost smutné. A konečně, někde mezi stojí kanál MGM, který sice občas vysílá slušné filmy, ovšem staré, maximálně do roku výrobu snad 1992. Což také není žádná sláva. Takže ono to s tím výběrem co zařadit, kam a za kolik není zas tak úplně jednoduché.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

S tím placením samozřejmě souhlasím.

Ale s těmi HBO, Cinemaxy, Nonstop, že vysílají opravdu kvalitní A-čkové a "prvotřídní" filmy už méně... Někdo považuje různé Spider-Many, Robocopy, apod. za vrchol filmového umění, někdo za B-čkové, oddechové filmy...

Škoda, že v Evropě neexistuje nějaký opravdu kvalitní filmový kanál(tedy alespoň o něm nevím), zajímavé ale bylo, že takový kanál existuje v silně zkomercializovaném USA - jmenuje se Bravo(taky zvlášní název pro kvalitní filmový kanál) a je samozřejmě placený - ať už na satelitu nebo v nemnoho kabel. operátorech co ho nabízí...

Teď jsem ale kontroloval ten MGM a to je tedy (na naše poměry) docela dobrý kanál! Objevil jsem tam hned dva filmy od fenomenálního Billy Wildera, ale i jiné, tak to by tedy byla skutečně bomba kdyby Elsat tento program zařadil do své nabídky!... Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 8:23 am    Předmět: stani Citovat

Na ja, to je právě ten problém - jde o úhel pohledu, vkus diváka, jeho zájem a názor na to, co je kvalitní a co ne. A každý člověk je jiný. Někdo považuje za kvalitní a svůj účel plnící (pobavit lidi, vydělat peníze) nákladné US blockbustery, které plní kina masami diváků, jiný považuje za kvalitní nezávislé nízkonákladové filmy, třeba i evropské, kterých si zase cení kritika. A jež ten první divák považuje za shit, o němž neví, co tím chtěl takříkajíc básník říci, při němž kina zejí prázdnotou a v tv se může vysílat maximálně tak na ČT 2 pro pár lidí. A naopak.

Netroufám si hodnotit ani jednu, ani druhou skupinu a ani mi to nepřísluší. Nikdy se nezavděčíme všem, nicméně jak je asi zřejmé, vždycky pro nás budou a musí být prioritní takové filmové kanály a filmy, jež budou mít pokud možno co nejvyšší sledovanost. S tím se nedá nic dělat. Čili spíš je potřeba doufat, že na kanálech HBO či Cinemaxech se občas objeví nějaký kritikou kladně hodnocený film než že by vůbec někdo vyráběl filmový kanál zaměřený pouze na tuto produkci.

Co se týče MGM, tam je to úplně totéž - někdo řekne - kvalitní filmy od B. Wildera, spousta jiných - takové předpotopní s****y si strčte někam! Je to těžké. Jak už jsem psal před časem, tyhle kanály (MGM, CS film, Filmbox atp.) vidím nejspíš do budoucna jako kódovaný digitální filmový balík za nějakou sumární částku, jako další rozšíření filmové nabídky vedle paketu s HBO a Cinemaxy.
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 8:44 am    Předmět: Citovat

je to trošku jinak... Wink

Kvalitní film zůstane kvalitním filmem, umění zůstane uměním, kýč kýčem...

To že se někomu líbí kýč(a ostatní třeba ne) je zcela něco jiného, to je pouze osobní preference, názor, postoj...

Nic se nemění na tom, že pro jednoho je třeba daný film předpotopní s****a - pro druhého umění, pro jednoho nákladný blocbuster velkolepá podívaná, vrchol filmařského umu, neskutečný zážitek - pro druhého B-čková slátanina...

Právě osobní preference, "úhel pohledu, vkus diváka, jeho zájem a názor na to, co je kvalitní a co ne" na tom faktu VŮBEC NIC NEZMĚNÍ - co je umění a co kýč... A tak je to dobře Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 9:08 am    Předmět: stani Citovat

No, to je váš názor, s nímž bych si dovolil nesouhlasit. Ale na názor má každý právo, proč ne...

Termín "kvalitní", to je pojem velmi relativní, a záleží pouze na tom, podle jakých kritérií je kvalita či nekvalita posuzována. A podle toho taky pak vyjde ten či onen film jako vynikající nebo úplný nesmysl a naopak.
A z toho titulu taky považuju soudy některých "filmových kritiků" (jako např. madam Spáčilová), jež jsou ochotni vzít na milost a pochválit pouze to, co líbí jim samým, jen za neskutečnou nabubřelost, ale rozhodně ne za nějaké měřítko kvality filmu.

Ale to už se dostáváme někam daleko za obsah tohoto tématu. Myslím, že stran možného zařazení a v jaké podobě dalších filmových kanálů bylo řečeno vše podstatné...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stani



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

malý příklad:

vezmu-li např. obraz od Salvadora Dalího, určité skupině lidí se bude obraz líbit, jiné skupině lidí ne(např. ho označí za "fantasmagorickou mazanici").

Mění názor ať už jedné skupiny(nebo i jednotlivců) něco na tom, že obraz od S. Dalího je umění?....

Ne, obraz zůstává stále uměním, ať se někomu líbí či ne...
------------

To samé je to i s filmy - na jedné straně (jednoznačně) PRODAT na druhé straně dát něco navíc... Názor byť erudovaného kritika zůstává také stále jen jeho názorem...
----------

Ale ten MGM bych velmi v nabídce Elsatu uvítal... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza



Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 8:59 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím že v TV by měly být programy z více žánrů.Schází mi francouzké,italské komedie.Rozhodně ale nesouhlasím z názorem taipana,že Cs film vysíla jen agitky a budovatelské filmy.Je to naše historie a zakazovat filmy natočené před rokem 89,by byl návrat do dob minulých.Pro to si myslím, že programy,jako MGM,Filmbox,CS film do nabídek kabelových televizí určitě patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taipan
Moderátor


Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 1444
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2007 7:52 am    Předmět: Citovat

honza napsal:
Já si myslím že v TV by měly být programy z více žánrů.Schází mi francouzké,italské komedie.Rozhodně ale nesouhlasím z názorem taipana,že Cs film vysíla jen agitky a budovatelské filmy.Je to naše historie a zakazovat filmy natočené před rokem 89,by byl návrat do dob minulých.Pro to si myslím, že programy,jako MGM,Filmbox,CS film do nabídek kabelových televizí určitě patří.


- V nabídce kabelové televize Elsat trvale JSOU programy všech možných žánrů. Prostor kabelové TV ovšem není nafukovací, vždycky někomu něco bude možná chybět a především je tu problém a kolize "nabídka x cena". To je potřeba mít stále na paměti.
- V nabídce jsou i italské a francouzské komedie, průběžně se vyskytují na všech možných námi šířených TV stanicích. A lze velmi pravděpodobně očekávat, že tyto pořady se objeví i na připravovaném filmovém kanálu HBO Comedy, avizovanému provozovatelem na podzim t.r.
- Co se týká CS filmu, JE FAKTEM, že tato tv stanice vysílá prvorepublikové, budovatelské, totalitní a normalizační filmy. Bohužel to opravdu je naše historie a tyto pořady také nikdo nezakazuje. I když občas by to asi nebylo od věci, zvláště u některých bolševických "skvostů".
Nicméně problém s programem CS film není v nějakém zakazování, ale úplně jinde. To už ale v tomto tématu i v jiných bylo vysvětleno a několikrát omíláno od A do Z a opačně, stačí si to najít. Na této situaci se bohužel zatím nic nezměnilo.
- A co se týká dalších filmových kanálů, lepších či horších - tato problematika byla v tomto i dalších tématech též podrobně rozebrána a vysvětlena.

Nerad se opakuju, nemám rád překrucování a nemám rád, když někdo ze sebe záměrně dělá nechápavého. Nikdo nepopírá, že tyto kanály do nabídky KT patří a také jsou postupně do nabídky zařazovány, ať už plošně nebo jako nadstavbová nabídka. Ale každý by si měl zachovat alespoň zbytky soudnosti a chápat, co je reálné a co není. A uvědomit si, že při cenách za licence od jednotlivých provozovatelů není schůdné a reálné nacpat do nabídky všechny existující tv programy a přitom udržet měsíční paušál za "hubičku", jak by si možná leckdo představoval. Ale jak už jsem tu někde dříve psal, pokud někdo má zájem, může nás zasponzorovat kufříkem s pár desítkami milionků a vytvoříme mu tak "nabušenou" nabídku, že bude zcela jistě spokojen...
_________________
taipan, technik ELSAT s.r.o.
Zdejší neomezený despotický vládce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Elsat DISKUZNÍ FÓRUM -> Kabelová televize Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com